Skazaniec. Liczba Życia

Krzysztof Spadło Wydawnictwo: KAGO Cykl: Skazaniec (tom 6) Seria: Skazaniec kryminał, sensacja, thriller
KAGO
Skazaniec (tom 6)
kryminał, sensacja, thriller
Skazaniec

Daje 10 każdej części serii Skazaniec. Całość i każda część z osobna jest reeeeewelacyjna. Krzysztof Spadło rewelacyjnie opisuje pobyt w więzieniu jednego człowieka od czasów międzywojennych po współczesne. Czasami miałem wrażenie że, gdyby nie wiek autora opisuje swoje przeżycia z pobytu w więzieniu.
Zapraszam po audiobooki na moim chomiku Antek731
Tylko profesjonalni...

Wciąga jak wcześniejsze części, może nie tyle się działo co wcześniej, ale Pan Krzysztof trzyma poziom. Ropuch poznaje nowych kolegów Cyferkę, Johnego, liczbę swojego życia i nieoczekiwanie zostaje emerytem.

Wciągająca jak cała seria. Może nie tak super jak początkowe książki, ale trzyma bardzo wysoki poziom. Gorąco polecam.

Ropuch już na emeryturze

tom trzyma poziom całej serii, super historia fajnie opowiedziana ,polecam niezdecydowanym

Kolejna z serii przygód Ropucha. Ciężko mi ocenić ją, bo w trakcie poprzednich części autor dużo pisał o Liczbie Życia i Johnny Alcatraz. Stąd nabrałem pewnych oczekiwań co do tego jak będzie wyglądać ta część.
No cóż trochę się zdziwiłem, ale świat i realia zakładu karnego we Wronkach są barwne.
Nasz bohater jest już starszym człowiekiem i to czuć na kartach tej książki....

Wielki szacunek Panie Krzysztofie! Szósty tom „Skazańca” tak samo rewelacyjny jak wszystkie poprzednie. Tym razem poznajemy okrutny świat więziennej codzienności. Ropuch opowiada o grypserce, hierarchii więziennej, sznytach, dziarach... Świat przerażający, brutalny, pełen gwałtów, samookaleczeń, poniżenia.
Teoria liczby życia na moment zawładnęła mną jak Stefanem. I...

No i po raz kolejny dostajemy kawał dobrej pisarskiej roboty. Tym razem Żabikowski poznaje podkulturę grypsujących przez co i my poznajemy ich slang i obyczaje. Jest to wstrząsające ale nieraz zabawne. Nasz skazaniec dowiaduje się również o magicznej liczbie życia, przez co i my możemy pobawić się w matematykę na żywo. Jak zwykle polecam

Skazaniec Liczba życia.
Książka zupełnie inna od pozostałych z serii, bohater nie ma już przed nami tajemnic, nic nie ukrywa.
Akcja toczy się w latach 60 XX wieku we Wronkach. Główny bohater wprowadza nas w nową modę panującą w zakładzie karnym i uczymy się razem z nim grypsować.
Cele zmieniają się w kilku osobowe. Stefanowi przypada siedzieć z Gołąbkiem, Johnym Alcatraz,...

To już szósty tom i wciąż wyśmienity poziom powieści jest utrzymany. Niniejsza część obfituje w żargon grypsujących i "git ludzie" stanowią główny wątek. Serdecznie polecam.

Dyskusje

• 2018