rozwińzwiń

Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2017
Okładka książki Niespokojni zmarli
Simon Beckett
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2017
Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Dr David Hunter (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2017-05-24
Data 1. wydania:
2017-04-06
Sławomir Kędzierski
literatura angielska niebezpieczeństwo śledztwo thriller zabójstwo zagadka kryminalna
Inne

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Kolejna z serii o Davidzie Hunterze pozycja, która wciąga.

Kolejna z serii o Davidzie Hunterze pozycja, która wciąga.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pierwsze i najważniejsze: kocham Davida Huntera i jego "twórcę" więc żadne uwagi do tej konkretnej książki nic tu nie zmienią! 😊❤
Tym razem nie zaczęło się od "trzęsienia ziemi". W zasadzie przez ponad 150 stron niewiele się działo za to było bardzo, bardzo dużo wody (dosłownie i przenośni),bo bohater jechał nadmorskimi terenami zalewowymi wspominając, rozmyślając, obserwując przyrodę.
Potem zrobiło się ciekawie choć nadal akcja nie pędziła. Mnie to jednak nie przeszkadza, bo uwielbiam tę brytyjską "flegmę" i elegancję Huntera.
Zakończenie specjalnie mnie nie zaskoczyło, ale może dlatego że przeczytałam wszystkie książki Simona Becketta i łatwiej było rozszyfrować zamiary autora.
Powieść jest dobra, choć nie wybitna. Ma klimat charakterystyczny dla Becketta, jak zawsze świetnie nakreślone postaci, bardzo sugestywne opisy czasu i miejsca. Czyta się jak zawsze szybko i dużą przyjemnością. Zastrzegam jednak, że mogę być nieobiektywna 😉🤞

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Piąty tom z serii, po którym widać, że autor nieco obniżył loty w porównaniu do pierwszych książek. Nie jest to zły kryminał, jednak zdecydowanie brakowało mu czegoś, po czym mógłby być zapamiętany na dłużej.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

No jest to dobrze napisane. Historia lekko zagmatwana, ale daje się ogarnąć wszystkie wątki. Obniżyłam ocenę o jeden punkt za wprowadzenie postaci lgbt i tak dalej. Ludzi takich jest pewnie jedna setna promila a teraz w co drugiej książce występują. Zakrawa to już na natręctwo myśli. Oczywiście facet jest psychopatą ale jak się przerobił na babę to wygląda wspaniale i seksownie... takie czasy.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jedna z lepszych z serii. Bardzo wciągająca. Czytałam bez leku, że coś na mnie wyskoczy z szafy jak to zdarzyło się przy innej z książek Becketta.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

David Hunter planował spędzić weekend z przyjaciółmi, lecz los w postaci telefonu od inspektora Lundy`ego pokrzyżował mu plany. Hunter godzi się na udzielenie pomocy przy wydobyciu i identyfikacji ciała. Pobyt na wyspie Mersea przedłuża się, a sytuacja komplikuje...
Dotąd przeczytałam tylko pierwszy tom, ale brak ciągłości w niczym nie przeszkadzał. Napisane dobrze, atmosfera gęstnieje, bohaterowie ciekawi. Solidna porcja kryminału!
Czytałam tradycyjną książkę, ale momentami słuchałam również audiobooka- lektor Wojciech Żołądkowicz bardzo na tak!

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dr Hunter był kiedyś jedna z moich ulubionych postaci.... a Simon Beckett trafił do moich ulubionych pisarzy.... dlatego trochę nie rozumiem tej kontynuacji:-( Nudny, irytujący i mało bystry..... takie mam wrażenia co do głównego bohatera po lekturze..... mocna sredniawka. Po wcześniejszych historiach czytanych z zapartym tchem nie ma nawet sladu. Strasznie mi się dłużyła, tak jakby autor zapychał brak pomysłu zbędnymi opisami. Rozczarowałam się, ocena 6 tylko przez sentyment do głównego bohatera

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Po czwartym, byle jakim tomie, częściowa rehabilitacja autora i bohatera. Jest lepiej, choć trochę za długo, zagmatwanie, a ostateczne rozwiązanie zagadki nie wynika z całej misternie obmyślonej fabuły, ale jest podane na kilku ostatnich stronach, gdy jedna pani wyjaśnia innemu panu co się właściwie stało. Wolałabym zajawki tych rozwiązań znaleźć na stronach tego najgrubszego z serii tomiszcza. I największe przewinienie: schematyczność. Szanowny Panie Autorze! Proszę mnie zaskoczyć, na przykład metamorfozą głównego bohatera, bo zaczyna być dla mnie nudziarzem, a nie rekompensują mi tego pozostałe postaci, potraktowane po łebkach.

Są i plusy.
* Klimacik nie z tej ziemi, że ciarki chodzą po plecach, mrocznie jest i klaustrofobicznie, mokro i bagniście. Znacie to: oliwa jest sprawiedliwa i zawsze na wierzch wypływa. Całkiem jak prawda. A w tej książce wypływają jeszcze zwłoki i szczątki, od których aż się roi.
* Nic nie okazuje się takie jak się wydaje, autor zaskakuje mnie nie raz i nie dwa.
* Subtelnie potraktowany wątek romansowy, jest go tyle ile potrzeba.
* Kolejna garść wiedzy antropologiczno - sądowej, tym razem w roli głównej ludzkie ciała w środowisku wodnym.

To nie jest zła książka, ale gdzie jej do pierwszych trzech tomów! Przede mną jeszcze tylko szósty i zakończę cykl. Z przyjemnością myślę o tym, że czeka już nowy cykl i bohater stworzony przez Becketta.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pan doktor Hunter ma irytującą skłonność do pakowania się w sam środek wszelkich kłopotów i nie inaczej było tym razem. Bardzo ciekawe miejsce akcji, chociaż osobie, która nie ma pojęcia o pływach, prądach, łachach piasku itp. ciężko będzie zorientować się czasem w akcji. Ciekawym aspektem dla fanów antropologii jest fakt, że mamy tu do czynienia z ciałami przebywającymi w środowisku wodnym. Jeżeli macie ochotę przetestować swoją wiedzę na ten temat to pewnie „polegniecie”, podobnie jak ja.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To moja pierwsza książka z tej serii i na pewno ostatnia. No cóż, o ile sama fabuła jest ciekawa, to nie lubię takiego rozciągniętego scenariusza. Czytało się to długo i topornie. Czekałam na zakończenie i szczerze mówiąc - rozczarowało mnie.

5 139
    2 214