Czarna pszczoła

Wojciech Dutka Wydawnictwo: Albatros Cykl: Detektyw Max Kwietniewski (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Albatros
Francja 1940 Warszawa 2015 tajemnica morderstwo intryga
Detektyw Max Kwietniewski (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
Francja 1940 Warszawa 2015 tajemnica morderstwo intryga

To moje kolejne spotkanie z Wojciechem Dutką. Bardzo lubię jego połączenie fikcji literackiej z historią także postaci literackich z tymi autentycznym historycznymi.
Czyta się łatwo i przyjemnie.

Książka super. Gorąco polecam. Niemoc czytelniczą ostatnio miałam ale po tej książce mi wróciło. Jest akcja, fabuła bohaterowie z krwi i kości i niezły materiał na film. Czekam na tom III przygód Maxa.

Ciekawy pomysł na powiązanie przeszłości z teraźniejszością. Nie rozpatruję jak niektórzy moi poprzednicy, ze homobia, że narodowcy, że polityka itd. Przeczytałam z ciekawością i zainteresowaniem, choć winnego całego zamieszania byłam w stanie wskazać wcześniej niż to się stało na stronach książki. Ale czy zawsze musi to polegać na tym, zęby autorowi udało się czytelnika do...

Intrygująca fabuła, świetny pomysł ! Rzadko kiedy udaje się tak naturalne powiązanie dwu światów: współczesnego i z przed II wojny światowej. Wątek przedwojenny dużo bardziej mi odpowiadała - ma swój klimacik

W pierwszym tomie, rasizm, w drugim homofobia i narodowcy, w trzecim tomie Kwietniewski będzie odwiązywał dzieci z tarcz Polaków pod Cedynią. Żenada. Kibole i narodowcy w skórach i butach (!) nabitych ćwiekami (!), a do tego wszystkiego zdania w stylu:

"Max miał ochotę mu przyłożyć, powstrzymał się jednak, bo wyobraził sobie komentarze: "Murzyn bije białego,...

"Najgorsze piekło, jakie istnieje, jest w nas samych."

Barbara umiera na raka płuc. Ostatnie tygodnie pragnie spędzić z wiecznie zapracowaną i zestresowaną córką, gwiazdą dziennikarstwa i jedynym wnukiem, siedemnastoletnim Dominikiem, który tak bardzo przypomina jej przyjaciela sprzed lat. Ze spokojem przyjmuje własną śmierć, lecz tragiczne samobójstwo jej wnuka, tak...

Akcja bardzo dynamiczna. Historia ciekawa. Poruszone ważne, mocne tematy. Doskonałe przestawienie tego, że jeden ruch może być początkiem potężnej lawiny. Polecam!

Pomysłowa intryga ale słaba literacko

Ciekawy kryminal. Polecam

Czytam początek i myślę - jest nieźle . Dochodzę do połowy może być. Ale ostatnie 150 stron to jest jawne plucie czytelnikowi w twarz . Infantylne dialogi, skróty akcji, zagadka na poziomie Bolka i Lolka.Brakowało tylko Esmeraldy.Dla mnie Pan Dutka został Ryszardem Petru polskiej literatury.
I głupie teksty- paskudni narodowcy ,antysemici ,homofoby co pół strony.
Panie...

Dyskusje