Czerwień rubinu

Kerstin Gier Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Trylogia Czasu (tom 1) literatura młodzieżowa
Rubinrot: Liebe geht durch alle Zeiten
2017-05-24
Agata Janiszewska
Trylogia czasu podróże w czasie

Opinie [1 384]

Romantyczna, inteligentna i zabawna historia autorstwa niezrównanej Kerstin Gier. Szesnastoletnia Gwen odkrywa, że jest posiadaczką genu podróży w czasie, przez co niespodziewanie przemieszcza się o sto lat wstecz. Okazuje się, że nie jest wyjątkiem – istnieje całe tajne bractwo kontrolujące te podróże. Gwen szybko odkrywa, że jednym z jego członków jest bardzo przystojny...

Przez "Czerwień Rubinu" autorstwa Kerstin Gier przepłynęłam tak szybko, że nawet nie zdążyłam się zastanowić, co aż tak mi się w niej spodobało, a już tym bardziej, co mogłabym o niej napisać w recenzji (muszę przy tej okazji powiedzieć, że pobiłam chyba swój własny czytelniczy rekord i połknęłam ją w niecałe dwadzieścia cztery godziny!).
Jak to się stało? Cóż, chyba chodzi...

Bardzo ciekawy pomysł na fabułę. Główna bohaterka nie jest zbyt inteligentna, a przez tak naprawdę połowę książki nic istotnego się nie dzieje, jednak czyta się przyjemnie. Genialna końcówka.

Fajna, lekka historia o problemach życiowych młodej dziewczyny. Nie tylko o tym jak skacze w czasie, ale dodatkowo o uczuciach kiełkujących się w młodej głowie. Pozytywna, nie wymagająca lektura.

Lubię czasami sięgnąć po literaturę młodzieżową. Jest w niej pewna lekkość i urocza beztroska, której próżno szukać w książkach dla dorosłych. "Czerwień rubinu" to pełna zabawnych sytuacji opowieść o dziwacznej rodzinie, w której niektórzy członkowie zostali obdarzeni genem podróżowania w czasie. Co prawda początkowo zachodzimy w głowę, kto jest kim, ale na szczęście...

Lekka, przyjemna, bardzo szybko się czyta. Fabuła oparta na ciekawym motywie podróży w czasie. Z chęcią sięgnę po następny tom.

Lekka i przyjemna :)

Joasia widzi - „PODRÓŻE W CZASIE”
Joasia myśli- „ALE SUPER POMYSŁ”
A ci dostaje Joasia?- ROZCZAROWANIE
Naprawdę pomysł zwalił mnie z nóg, ale wykonanie i brak logiki głównej bohaterki przerażają.

Miejscami infantylna, lecz co do głównego wątku - budząca zainteresowanie.

Króciutka przerwa od wampirów i wilkołaków na pierwszy tom Trylogii czasu od Kerstin Gier. Już zapomniałam jaki cudowny klimat w swoich książkach tworzy autorka.

Gwendolyn jest zwykłą nastolatką z niezwykłą rodziną. Otóż jej krewni wywodzą się z długiej linii podróżników w czasie. Na szczęście Gwen może wieść normalne życie bo niezwykły gen przypadł w udziale jej kuzynce,...

Dyskusje

15 053