Czerwień rubinu

Okładka książki Czerwień rubinu Kerstin Gier
Okładka książki Czerwień rubinu
Kerstin Gier Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Trylogia Czasu (tom 1) Ekranizacje: Czerwień rubinu (2013) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
2009-01-01
Agata Janiszewska
Ekranizacje:
Czerwień rubinu (2013)
Trylogia czasu podróże w czasie

Bardzo ciekawa młodzieżówka 🤩 Styl autorki bardzo przypadł mi do gustu. I to tak, że nie mogłam się jednego dnia oderwać od lektury😅 Poszłam spać przed 24:00 kończąc ją w połowie😁
Historia opowiada o ludziach, a właściwie dwóch rodach, przenoszących się w czasie za sprawą pewnego genu. Nasza główna bohaterka -prawie 17-letnia Gwendolyn, należy do jednego z tych rodów. I dowiaduje się z dni na dzień, że jest „szczęśliwą” posiadaczką tego genu 😬 Zostanie wciągnięta w niebezpieczną intrygę, przez co będzie otoczona wieloma nieznanymi wcześniej osobami, tylko czy komukolwiek można zaufać?
Bardzo intrygująco poprowadzona fabuła. Mocno zagmatwana, ale szalenie ciekawa 😁 Jestem zdecydowanie na tak. Polecam i oceniam 9/10.
Zaraz chwytam za drugą część.

Czytałam już jakiś czas temu, ale pamiętam, że łyknęłam całą trylogię w tydzień. Pierwszy tom chyba najlepszy moim zdaniem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka przeczytana na raz. Nie spodziewałam się po opisie że mi się spodoba. Dzisiaj już wypożyczyłam z biblioteki kolejne 2 części :) Historia opowiada o młodej dziewczynie która wiedzie normalne życie nastolatki. Nagle dowiaduje się że potrafi cofać się w czasie. Mamy tutaj wielką zagadkę którą będziemy jak sądzę rozwikływać przez całą trylogię. Ksiazka napisana w bardzo przystępnym i prosty sposób. Od pierwszych stron zaczynamy czuć przywiązanie do głównej bohaterki. Bardzo polecam :)

Przyjemna książka, łatwa, a jednocześnie wciągająca. Bohaterowie dają się lubić, a główna bohaterka Gwen zachowuje się i myśli jak prawdziwa nastolatka.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka przeczytana w ramach wyzwania czytelniczego LC na czerwiec 2024 roku.

Pierwsza część trylogii niemieckiej pisarki Kerstin Gier wypadła bardzo obiecująco. Z jednej strony jest to typowa książka dla młodzieży, napisana dość prostym językiem i z raczej nieskomplikowanymi bohaterami, ale prawdziwą różnicę wobec innych serii tworzy pomysł na fabułę.

Po pierwsze: sposób rozwijania świata przedstawionego. Motyw podróży w czasie jest już co prawda dość wyeksploatowany w literaturze dla młodzieży, natomiast Trylogia Czasu wprowadza całkiem spore nowości. Już w pierwszym tomie autorka konsekwentnie maluje nam obraz świata skomplikowanego, gdzie teraźniejszość i przyszłość są ze sobą mocno powiązane. Każde naruszenie czasoprzestrzeni w przeszłości skutkuje problemami w teraźniejszości. Dodatkowo mamy tutaj coś w postaci zakonu, który strzeże równowagi czasoprzestrzeni. Tzw. Strażnicy, grupa osób obdarzona genem podróży w czasie, dba by czasoprzestrzeń nie rozpadła się z powodu licznych zmian, a wydarzenia historyczne pozostały niezmienne.

Po drugie: główna bohaterka. Nastoletnia Gwendolyn pochodzi z rodziny, która odziedziczyła gen podróży w czasie. Kiedy więc dziewczyna niespodziewanie przenosi się 150 lat wstecz, do osiemnastowiecznego Londynu, wówczas Strażnicy zaczynają się nią interesować, a ostatecznie powierzają jej niebezpieczną misję, w wypełnieniu której ma jej pomóc Gideon, jeden z agentów.

Jak bardzo niepokojące rzeczy dzieją się w XVIII wiecznym Londynie? Jak Gwendolyn poradzi sobie z wypełnieniem misji? I czy ciągłe niespodziewane skoki w czasie dobrze wpłyną na jej związek z Gideonem?

Cóż, polecam sprawdzić, bo książka pozytywnie mnie zaskoczyła i nie mogę się doczekać kiedy zacznę drugi tom.

Książka przeczytana w ramach wyzwania czytelniczego LC na czerwiec 2024 roku.

Po pierwsze:...

Ta książka spełniła wszystkie moje oczekiwanie. Typowa młodzieżówka, lekka, niewymagająca i z dużym humorem czyli coś czego potrzebowałam.
Oczywiście ma swoje mankamenty, jest dosyć naiwna i mocno przeszkadzało mi to, że z głównej bohaterki autorka zrobiła po prostu głupią dziewczynę, ale starałam się to ignorować.
Wątek romantyczny musiał się pojawić i oczywiście miłość musiała nastąpić od pierwszego spojrzenia (przynajmniej tak to czytelnik odczuwa),ale z racji tego, że dużo się dzieje, machnęłam na to ręką.
Polecam każdemu kto chce się trochę rozluźnić, fabuła jest ciekawa i chociaż wszystko wydaje się aż za proste to i tak człowiek zostaje wciągnięty w wir tej przygody i przywiązuje się do bohaterów.

Wątek romantyczny musiał się pojawić i oczywiście miłość...

Książka „Czerwień rubinu” Kerstin Gier zabiera nas do pierwszego tomu cyklu "Trylogia czasu".
Poznajemy szesnastoletnią Gwen, która odkrywa, że jest posiadaczką genu podróży w czasie, przez co niespodziewanie przemieszcza się o sto lat wstecz. Razem z nią będzie podróżował jeden z członków bractwa kontrolujące podróże - dziewiętnastoletni Gideon.
Świetna młodzieżówką, nie sadziłam, że tak mnie wciągnie. Dużo humoru, zawiłości i tajemnic.
Serdecznie polecam.
Zabieram się za kolejny tom.
Nie miałam przyjemności czytać książek autorki.

Świetna młodzieżówką,...

Zazwyczaj nie czytam takich książek. Podróże w czasie, tajne stowarzyszenia, tajemnice i sekrety, to raczej nie leży w kręgu moich zainteresowań. Ale przyznam, że miło się zaskoczyłam. Dobrze się czyta, szybko i z dużym zainteresowaniem. Postaci są fajnie ukazane, a akcja jest na tyle wartka, że nie nuży, ale też na tyle jasno opisana, że nie ma zbędnych zawiłości. Zdecydowanie sięgam po koleiny tom.

Pierwsza część Trylogii Czasu – opowieści o Gwen, zwykłej nastolatce z niezwykłej rodziny. Wkrótce ma się okazać, że jest równie, a może nawet bardziej niezwykła…
Młodzieżówka, którą szybko mi się czytało i naprawdę mnie wciągnęła. Akcja trwa tylko kilka dni, dzięki czemu nie jest niepotrzebnie rozciągnięta. W pierwszym tomie wszystko dzieje się szybko i jest owiane tajemnicą – tak, jak postrzega to główna bohaterka.
Postaci jest dość niewiele, co według mnie na plus, bo nie ma się wrażenia, że jest ich za dużo. Budzą różne odczucia: sympatię, irytację, złość albo niepokój czy zaintrygowanie. Niestety, większość z charakteru ma niewiele.
Co mi przeszkadzało? Główna postać – jest powiedziane, że ma 16 lat. Zachowuje się na 13, najwyżej 14. Najbardziej bolała chyba jednak jej głupota; delikatnie mówiąc, nie należała do grona najinteligentniejszych osób na świecie.
Irytował mnie też Gideon. W jednej chwili sprawia wrażenie pomocnego i miłego, a w następnej wraca do swojego normalnego stylu bycia: traktowania Gwen z lekceważeniem i pogardą.
Generalnie – spodobała mi się ta książka. Bardzo szybko ją przeczytałam. Polecam – ja na pewno sięgnę po kolejne tomy.

Zapomniałam jak bardzo uwielbiam tę serię, kocham Gwen, Leslie, trochę tu tajemniczo, a krąg wewnętrzny jest pewien szowinistów, ale takie życie, a krąg zrobił człowiek żyjący w XVIII wieku, trzeba sobie z tym poradzić.