Asertywność w praktyce. Jak zachować sie w typowych sytuacjach?

Okładka książki Asertywność w praktyce. Jak zachować sie w typowych sytuacjach? Dorota Gromnicka
Okładka książki Asertywność w praktyce. Jak zachować sie w typowych sytuacjach?
Dorota Gromnicka Wydawnictwo: Edgard poradniki
poradniki
Edgard
2017-01-01
2017-01-01

Na pewno będę do niej wracać często. W końcu bardzo praktyczna książka o asertywności!!!

Bardzo dobra książka. Asertywność to przede wszystkim, poszanowanie siebie i rozmówcy, to wyrażanie swoich uczuć oraz emocji w jasny i uczciwy sposób. W książce jest dużo przykładów, które w jasny sposób wyjaśniają nam jak należy w danej sytuacji się zachować. Większość z tych przykładów jest wg. mnie pomocna, jednak są przykłady asertywności, z którymi dyskutowałbym. Jednym z takich przykładów jest na stronie 200, gdzie Monika naśmiewa się z Marty a Marta reaguje pytaniem "Czy uważasz, że jestem powolna i niezdarna?" i potem oczywiście dalej jest dyskusja, ale w takim dość nie dostosowanym klimacie do sytuacji. Samo zadanie tego pytania przez Martę jest oznaką takiej trochę niezręczności w kontakcie z drugą osobą, po co w ogóle to pytanie, zamiast zakomunikować koleżance, że nie chce by ona tak na nią mówiła? Jest jeszcze kilka dialogów, które mi nie przypadły do gustu ale pewnie dlatego, że nie jestem kobietą i myślę jak mężczyzna, dlatego dodałbym do tego jeszcze więcej pewności siebie. Książa jest skierowana do osób, które mają wątpliwości co do innych lub swojej osoby i chcieliby lepiej wyrażać siebie.

Zapraszam do recenzji:

fragment:
"Przyznam, że zaczynając początkowo tę książkę właśnie sama o sobie tak myślałam – jestem asertywna, przecież wiem o co w tym chodzi. Do czasu, aż zajrzałam głębiej.
(...)
Autorka zaznacza, że ta książka jest dla wszystkich, którzy świetnie znają teorię, lecz brakuje im praktyki – i zgadzam się z tym w 100%. Obala mity i otwiera oczy. Dlatego stanowczo polecam tę książkę nie tylko jako dobry poradnik, ale również jako sposób na siebie, bo takiej nauki nigdy dość."

Zapraszam do recenzji:

fragment:
(...)

Miałam duże problemy z asertywnością, dzięki tej książce zrozumiałam co robiłam źle i jak nad tym pracować. Polecam

• Poradniki
  • Psychologia
  • Pewność siebie, samoakceptacja
  • Legimi rozwój

Dodaj cytat z książki Asertywność w praktyce. Jak zachować sie w typowych sytuacjach?