Nieświadome wybory. Ukryte czynniki wpływające na nasze zachowanie

Jonah Berger Wydawnictwo: MT Biznes poradniki
MT Biznes
poradniki
2017-05-19

Bardzo dobra pozycja, oparta na badaniach, a nie przypuszczeniach autora, w dodatku bardzo dobrze się czyta. Część rzeczy opisanych w książce sądzę, że każdy z nas wyczuwa gdzieś intuicyjnie, jednak dobrze czasami uporządkować wiedzę i ponazywać różne rzeczy :)

Ciekawa, ale nie tak błyskotliwa jak pierwsza tego autora. Mam wrażenie, ze to kolejna ofiara syndromu drugiej książki. Niby wszystko jak trzeba, ale gdzieś to już wcześniej widziane, czy czytane. Momenty są, ale całość i wnioski nie rzucają na kolana. Warto sięgnąć, choć tym razem bez efektu "wow" podczas lektury. Czekam na kolejną pozycję tego autora.

Ogólnie książka ciekawa. Autor zwraca uwagę na różne aspekty życia, w których nie zawsze podejmujemy najbardziej racjonalne decyzje. W przykładach przedstawia sytuacje, w których działamy pod wpływem innych osób i pod ich wpływem dokonujemy wyboru. Nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę.

Autor zastosował ciekawą formę rozpoczynania rozdziałów. Rozpoczynają się one opisem...

Czy rzeczywiście nasze wybory podejmujemy świadomie, czy może w wielu aspektach naśladujemy nasze otoczenie, ewentualnie minimalnie modyfikując nasz wybór, aby mieć poczucie indywidualizmu ? W jakich aspektach najczęściej małpujemy innych ? Książka "naukowa", opisująca wiele badań, ale napisana bardzo wartkim i przystępnym językiem i aż ciężko się nią znudzić, bo autor tak...

Dyskusje

• Chcę w prezencie