Najnowsze artykuły
Artykuły
George R.R. Martin, John Grisham, George Saunders i inni autorzy pozywają sztuczną inteligencjęAnna Sierant6Artykuły
Książki na jesień: tytuły, po które warto sięgnąćAnna Sierant32Artykuły
Czytamy w weekendLubimyCzytać370Artykuły
Nagroda Bookera 2023. Poznaliśmy krótką listę nominowanychAnna Sierant4
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Jonah Berger

5
7,1/10
Pisze książki: biznes, finanse, poradniki
JONAH BERGER jest profesorem na Wydziale Marketingu w Wharton School na Uniwersytecie Pensylwanii. Ma w swoim dorobku kilkadziesiąt artykułów opublikowanych w prestiżowych czasopismach naukowych, a o wynikach jego badań pisano w: „The New York Times”, „The Wall Street Journal”, „The Washington Post”, „Harvard Business Review”, „BusinessWeek” oraz „Fast Company”. Berger otrzymał wiele nagród zarówno jako naukowiec, jak i pedagog, w tym także tytuł „Iron Prof.”, przyznawany w konkursie organizowanym przez Wharton School. Oprócz Efektu viralowego, napisał także książkę Nieświadome wybory. Ukryte czynniki wpływające na nasze zachowanie (wyd. MT Biznes, Warszawa, 2017r.)
7,1/10średnia ocena książek autora
98 przeczytało książki autora
415 chce przeczytać książki autora
3fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma

2021
Efekt viralowy. Jak tworzyć chwytliwe treści, które same się rozprzestrzeniają
Jonah Berger
7,4 z 31 ocen
174 czytelników 10 opinii
2021

2017
Nieświadome wybory. Ukryte czynniki wpływające na nasze zachowanie
Jonah Berger
7,4 z 29 ocen
186 czytelników 6 opinii
2017
Najnowsze opinie o książkach autora
Efekt wirusowy w biznesie Jonah Berger 
7,5

Na książkę natrafiłem całkiem przypadkowo. Częściowo ciekawość, częściowo względy praktyczne, zawodowe spowodowały iż zainteresowałem się tą książką. Często nurtuje mnie pytanie, dlaczego pewne kanały na YouTube mają miliony abonentów, niektóre filmiki mają kilkaset milionów obejrzeń, natomiast, niektóre kanały ograniczają się na dość skromnej ilość abonentów a filmiki mają zaledwie kilkadziesiąt odsłon. Skąd biorą się te różnice? Czy można w jakiś systematyczny, naukowy sposób wytłumaczyć? Okazuje się, że tak. Właśnie niniejsza książka zajmuje się tym tematem. Autor przeanalizował pod kątem popularności wiele najnowszych fenomenów, w tym na przykład oglądalność kanałów na YouTubie. Ale nie tylko popularność filmików na YouTube jest tematem tej książki. Autor ogólnie opisuje fenomen popularności czy też tego dlaczego pewne rzeczy się lepiej przyjmują wśród publiki w przeciwieństwie do innych, które okazują się klapą.
W zasadzie jest sześć podstawowych wymiarów które powodują, że dany produkt, fenomen staje się popularny. Nie zawsze wszystkich sześć wymiarów jest ważnych, czasem wystarczy tylko jeden, a już dana rzecz staje się ogromnie popularna.
Tych sześć wymiarów popularności, czy też warunków osiągnięcia popularności to:
1) Social Currency
2) Triggers
3) Emotion
4) Public
5) Practical value
6) Story
Użyłem języka angielskiego, bo książkę przesłuchałem w języku angielskim. Nie będę spojlował i opisywał w szczegółach o co chodzi, bo po prostu warto przeczytać, czy też przesłuchać książkę.
Książka zrobiła na mnie dobre wrażenie, jest fachowa, zawiera sporo przykładów, opisów studiów przypadków. Teraz też lepiej rozumiem dlaczego niektóre kanały na YouTubie mają wielką oglądalność, czemu niektóre produkty osiągają sukces a inne natomiast nie przyjmują się.
Efekt viralowy. Jak tworzyć chwytliwe treści, które same się rozprzestrzeniają Jonah Berger 
7,4

Książa „Efekt viralowy” J.Berger od @wydawnictwomtbiznes bardzo mnie za skoczyła. Na niespełna 250 stronach narobiłam tyle notatek, jak chyba jeszcze nigdy w żadnej książce.
O czym ona jest?
To kompendium wiedzy o treściach w mediach, które pomogą nam stworzyć tzw. Efekt „viralowy”. Przecież wszyscy staramy się dotrzeć do jak najszerszego grona, pytamy nie raz na początku posta „co dziś porabiacie”, czy „jaka u Was pogoda”, żeby złapać ten kontakt z drugim człowiekiem.
Od ponad dwóch lat piszę książki i moją jedyną formą ich promowania jest internet. Uczyłam się od zera, nie wiedząc w tym temacie zupełnie nic. Na swoich błędach nauczyłam się co działa, a co nie. Co jest atrakcyjne a czego nie chcemy, a nawet każda Wasza recenzja mówi mi, czego oczekujecie po moich książkach. Wszystko to ewoluuje.
Gdybym wcześniej dostała w swoje ręce „Efekt viralowy” życie byłoby prostsze. Jest w niej tyle przykładów, badań, propozycji, że aż musiałam założyć oddzielny zeszycik, żeby to wszystko spisać. 250 stron i ani jednej zmarnowanej minuty. Moja wiedza na temat „chwytliwych treści” i pomysłów na promocję książki rozszerzyła się o 1000%.
Wielokrotnie będę wracać do tej książki. To taki must have dla każdego, kto chce dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Choć podświadomie sama rozumiałam dlaczego „rozmawianie” jest leprze od „mówienia”, tutaj dostałam tego potwierdzenie.
To moja druga książka od @wydawnictwomtbiznes i choć często okładka niewiele mi mówi i nie jestem pewna, czy to książka dla mnie, zawsze się zaskakuję. Bez wahania daję 10/10❤️