Idź po swoje! Jak przekonać innych, że jesteś najlepszy

Okładka książki Idź po swoje! Jak przekonać innych, że jesteś najlepszy Jack Nasher
Okładka książki Idź po swoje! Jak przekonać innych, że jesteś najlepszy
Jack Nasher Wydawnictwo: Znak poradniki
poradniki
Convinced!: How to Prove Your Competence & Win People Over
Znak
2019-08-05
2019-08-05
Magdalena Rychlik
Negocjacje awans power talking

Krótki, ale bardzo treściwy poradnik. Niby traktuje o rzeczach oczywistych, ale nie zdajemy sobie z nich sprawy. Autor przytacza dużo fajnych przykładów. Czerpie też z innych autorów. Dla mnie dobra książka. Polecam.

Początkowo byłem zawiedziony pierwszymi rozdziałami książki.

Wydawała mi się kompletnie nietrafioną lekturą przez zbiór "cwaniackich" praktyk, z którymi się nie utożsamiam.

Z każdą kolejną stroną przekonywała mnie coraz bardziej do siebie, jednak ostatecznie nie byłem nią szczególnie zainspirowany pomimo kilku ciekawych informacji, które w niej znalazłem.

Książka zawiera obszerną bibliografię, co jest jej niewątpliwą zaletą, jednak po opisie zawartym na okładce, spodziewałem się czegoś mocniejszego.

Początkowo byłem zawiedziony pierwszymi rozdziałami książki.

Książka...

Dobra. Pomimo, że jest krótka - zaledwie 250 stron, to jest treściwa.

Jest to głównie "zlepek" złożony z innych publikacji m.in. Cialdini "Wywieranie wpływu na ludzi" lub A.B.Pease "Mowa ciała" i wiele wiele innych, które zostały obszyte komentarzem.
Na plus, jak przy tego typu książce, zasługują podsumowania po każdym z rozdziałów oraz wypisane w punktach najważniejsze informacje, które warto zapamiętać.

Oczywiście polecam.

Dobra. Pomimo, że jest krótka - zaledwie 250 stron, to jest treściwa.

Książka dla mnie! Uczy jak pokazać innym swoje mocne strony, jak je wyeksponować, w taki sposób by bardziej Cię doceniano w pracy. Gorąco polecam

Dlaczego warto po nią sięgnąć?

Numer 1: Najważniejszy punkt. Postrzegana, a nie rzeczywista kompetencja. Dowiesz się, że nie musisz być ekspertem, żeby zarabiać ogromne pieniądze i sprawiać dobre wrażenie. Często wystarczy się dobrze ubrać.

Numer 2: Nie próbuj przekonywać, że jesteś najlepszym możliwym wyborem. Bądź nim. Następnie wyeliminuj wszystko, co mogłoby powodować, że jesteś złym wyborem. Otrzymasz porady jak być pewnym siebie nawet wtedy, gdy przychodzi wybrać pomiędzy człowiekiem, który ma studia, dyplomy, certyfikaty, a zwykłym kandydatem bez takich osiągnięć, który aplikuje na to samo stanowisko.

Numer 3: Poznasz genialną technikę na dobre i złe wiadomości. Gdy masz przekazać jedną dobrą i jedną złą, to zawsze zaczynasz od tej złej. Dowiesz się, jaka powinna być prawidłowa ich kolejność, dlaczego i jak możesz zastosować ją np. przy sprzedawaniu mieszkań, gdy zajmujesz się nieruchomościami.

Numer 4: Dowiesz się jak wyglądać i poznasz na co ludzie zwracają uwagę, a w przypadku kobiet i mężczyzn to nie są te same rzeczy! Pomoże Ci to w każdej sprzedaży, spotkaniu i przemówieniach.

Numer 5: Komunikacja werbalna i niewerbalna czyli sposoby mówienia i mowa ciała. Piszą na ten temat tomy książek, ale tutaj dostaniesz drogę na skróty i dowiesz się jak komunikować, żeby Twój przekaz był najlepszej jakości i żeby ludzie chcieli za niego płacić.

Numer 6: Poznasz drogę na skróty do każdej branży, w której chcesz mieć ponadprzeciętne wyniki. Większość z nas wyobraża sobie, że aby opłacali nas na wysokim poziomie, należy mieć kilkuletnie doświadczenie, pokończone szkoły, znajomości i farta. Autor dobitnie pokazuje, że to przeszłość i można wykorzystać zdolności, które mamy od zawsze w sobie i użyć ich na swoją korzyść.

Książka oparta w całości o badania, bogata bibliografia i wiedza na najwyższym poziomie. Zachwycił mnie przede wszystkim prosty język i metody do wdrożenia za darmo od razu.
Jak dla mnie duże odkrycie i będzie o niej głośno.

Dlaczego warto po nią sięgnąć?

Zbiór mądrości z różnych książek. Autor nie wnosi nic nowego. Wygodne dla osób, które nie czytały podobnej literatury.

Świetne kompendium cennej i przydatnej wiedzy, okraszone przykładami z życia VIPów i nie tylko.

• Poradniki
  • Rozwój
  • Psychologia
  • Audioteka

Dodaj cytat z książki Idź po swoje! Jak przekonać innych, że jesteś najlepszy