Sztuka oddechu. Sekret świadomego życia.

Okładka książki Sztuka oddechu. Sekret świadomego życia. Danny Penman
Okładka książki Sztuka oddechu. Sekret świadomego życia.
Danny Penman Wydawnictwo: Znak poradniki
poradniki
Znak
2017-09-11
2017-09-11
oddech świadomy oddech mindfulness

Okładka książki Mindfulness dla zdrowia. Jak radzić sobie z bólem, stresem i zmęczeniem Vidyamala Burch, Danny Penman
Mindfulness dl... Vidyamala Burch, Da...
Okładka książki Mindfulness. Trening uważności Danny Penman, Mark Williams
Mindfulness. T... Danny Penman, Mark ...

Dzięki tej książce rozpocząłem swoją przygodę z samorozwojem, medytacją i jogą, ale jak ostatnio wróciłem do książki nie znalazłem w niej nic odkrywczego. Wiec podsumowując książka może inspirować, a poza tym książka bardzo przejrzyście i przystępnie napisana.

Książka pozwala na chwilę odetchnąć, uświadomić sobie co ważne jest w życiu, że czasami trzeba odetchnąć.

Dla mnie, jako osoby będącej już w temacie, nie było tu nic odkrywczego. Czułam się jakbym czytała o niczym. Raczej nie polecam, są o wiele lepsze źródła pozyskiwania wiedzy w tym temacie.

Bardziej broszurka niż książka, do przejrzenia i zatrzymania się na moment. Być może wersja papierowa jest estetyczna, e-booka nie polecam, rysunki i jasna czcionka są trudne w odczytywnaniu.

Wiadomości o samym procesie oddychania i nauce uważności bardzo pobieżne i podstawowe. Według mnie jest to pozycja przeznaczona dla osób do tej pory nie pracujących z oddechem i nie mających w ogóle do czynienia z technikami mindfulness.

Prawdziwa sztuka oddechu.. proste metody relaksacji. Czas oderwania sie od przyziemności a jednocześnie tak bardzo realne podejście do oddechu.

Piękne wydanie - to tyle z plusów ;)

Piękne wydanie - to tyle z plusów ;)

Świetna, szybka lektura dla początkujących. Może kogoś zainspirować do zmian.

Świetna, szybka lektura dla początkujących. Może kogoś zainspirować do zmian.

Fajna jako przypomnienie o tym wszystkim, co niesie ze sobą mindfulness, dał mi chwilę (dosłownie, to niegrzeszący objętością tytuł) zakorzenienia w chwili obecnej i wytchnienia, ale niewiele poza tym. Nic nowego, a szkoda, bo przecież oddech jest super :)

Książka bardzo szybko rzuciła mi się w oczy, dzięki swojej minimalistycznej okładce. Mała, kwadratowa, z niedużą ilością stron, więc bez wcześniejszych recenzji postanowiłam po nią sięgnąć...Jestem lekko rozczarowana książką, ale mimo wszystko szanuje pisarza i rozumiem co chciał przez napisanie jej przekazać czytelnikowi.
Autor chce, abyśmy pamiętali o prawidłowym oddychaniu. Przedstawia sposoby spokojnego oddechu, pokazuje zadania... po prostu uczy Nas równowagi między stanem a umysłem.

Autor chce, abyśmy pamiętali o prawidłowym...

Oddech to element życia, dlatego co jakiś czas sięgam po tego rodzaju lekturę, szukając w niej inspiracji i czegoś, o czym nie wiem. Zacznę od plusów. Wielki plus za piękną, twardą okładkę. W środku znajdziemy dwukolorowy tekst, oraz piękne ryciny. To przyciągnęło moją uwagę. Niestety, sam tekst, to zbiór tego, co jest znane w ogólnej wiedzy. Autor pisze jak oddychać, jak wprowadzić się w stan medytacji, ale zaznacza przy tym, że nie jest to powiązane z żadną religią. Tutaj bym dyskutował. Wiele religii ma w swoich ćwiczeniach medytacje. Przeczytałem bez wielkiego zaangażowania, na szczęście tekstu jest niewiele. Kolejna książka o mindfulness, w moim przekonaniu nic nie wnosząca. Nadaje się na prezent dla fascynatów tematu. Ja osobiście jej nie polecam. Jest wiele innych, wartościowych tytułów traktujących o temacie świadomego oddychania.

• Poradniki
  • 2017
  • Przeczytane w 2017
  • Świadomość

Dodaj cytat z książki Sztuka oddechu. Sekret świadomego życia.