Czarownica

Okładka książki Czarownica Camilla Läckberg
Okładka książki Czarownica
Camilla Läckberg Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Saga o Fjällbace (tom 10) kryminał, sensacja, thriller
Saga o Fjällbace (tom 10)
Häxan
Czarna Owca
2017-11-08
2017-11-08
Inga Sawicka
Inne

Okładka książki Miraż Henrik Fexeus, Camilla Läckberg
Miraż Henrik Fexeus, Cami...
Okładka książki Kult Henrik Fexeus, Camilla Läckberg
Kult Henrik Fexeus, Cami...

Bardzo dobra książka. Podobają mi się wszystkie z serii.

Bardzo dobra książka. Podobają mi się wszystkie z serii.

Czytanie pierwszej połowy książki szło mi jak krew z nosa. Ogromna ilość wątków, bohaterów, nie wszystkie moim zdaniem konieczne. Camilla mogłaby absolutnie odchudzić tę pozycję. Druga połowa kdiążki szła mi lżej, ale nie powiem aby wyjątkowo mnie wciągnęła. Części wydarzeń się domyśliłam, części nie, ale nie miałam takiego: wow! Nie były to takie oszałamiające plot twisty. Po Pogromcy lwów jest to jednak pewien spadek formy 😄

Początek szedł mi kiepsko. Nie mogłam się dać pochłonąć, ale lubię Camillę i wiedziałam, że nastąpi ten moment, że od książki się nie oderwę. W ogóle nie podejrzewałam zakończenia, nawet mi ono przez myśl nie przemknęło. Nie wiem po co został wprowadzony w książkę temat uchodźców z Syrii. Uważam, że nic on nie wniósł do książki i mógł być pominięty i opisy nauki żeglarstwa jak i dygresje postaci- pomijałam w książce. Wątek Elin się zakończył i dopiero na samym końcu dowiadujemy się o powiązaniach. Sam temat Elin bardzo ciekawy i powiem tyle, że cieszę się, że urodziłam się w XXI wieku. Metody sprawdzania czarownictwa naprawdę były ułomne. Polecam. Nie zawiodłam się.

Tak jak bardzo lubię inne książki z sagi o fjällbace tak ze smutkiem przyznaje że ta część podobała mi się ze wszystkich najmniej. Styl i konstrukcja książki niby te same jak w poprzednich książkach, ale jakoś nie potrafiłam się wciągnąć w tę historię. Chyba największy problem miałam właśnie z samą historią która była trochę takim pomieszaniem z poplątaniem miejscami bardzo naciągana i w niektórych momentach mam wrażenie że tak trochę na siłę historia stawała się bardzo tragiczna i smutna. Wszystko kończyło się źle, sama końcówka była gwoździem do trumny tej książki. Było tego wszystkiego po prostu trochę za dużo, przydał by się jakiś mały promyczek dobra w tej historii. Wszystkie te poprzeplatane ze sobą historię, każda smutna tragiczna ciężka do przetrawienia sprawiły że ta książka jest po prostu wybitnie dołująca. Byłam w stanie przebrnąć przez tą pozycje tylko dzięki wątkom fabularnym o Erice i Patriku, chociaż było ich zdecydowanie za mało w tej książce żeby mogło to być jakimś balansem dla głównej historii.

Nico mniej podobała mi się ta książka, wszystko zostało podane na tacy do tego na koniec jeszcze trzeba było zrobić zadymę na dyskotece ... Jedynie podobał mi się wątek o czarownicy ..

Po "Trylogii" Harlana Cobena - "Czarownicę", czytało mi się bardzo ciężko.

Po "Trylogii" Harlana Cobena - "Czarownicę", czytało mi się bardzo ciężko.

Dobrze się czyta. Zakończenie trochę jakby "na siłę" pisane, spłaszczone...aczkolwiek sama historia potrafi zaciekawić.

Na samym początku byłem nieco... rozczarowany, niezainteresowany, znudzony twórczością Camilli Läckberg? No bo niby bardzo lubię jej książki, ale tym razem coś nie zagrało między moją wyobraźnią, a stronami tej książki.

Na szczęście później było znacznie lepiej. W końcu mocno wkręciłem się w tę historię, a końcówka mocno mną wstrząsnęła. Niby to wszystko opierało się na dosyć oklepanych schematach, a jednak Läckberg potrafiła opowiedzieć to na swój, mistrzowski sposób. Uwielbiam takie książki. Po prostu uwielbiam. I wszystkim je polecam.

Wróciłam do Läckberg po latach i już nie ma takiego zachwytu. Do połowy nawet mnie nie wciągnęła, gdzie inne części potrafiłam czytać do rana.

Zakończenie dość nudne, ani w szoku nie byłam, a nie składało to się w ciekawą całość.

• Kryminał
  • Przeczytane 2018