Czarownica

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2017
Camilla Läckberg Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Saga o Fjällbace (tom 10) kryminał, sensacja, thriller
Haxan
Inga Sawicka
Czarna Owca
kryminał literatura skandynawska cykl Fjällbaca śledztwo zabójstwo przeszłość
Haxan
Saga o Fjällbace (tom 10)
kryminał, sensacja, thriller
Inga Sawicka
kryminał literatura skandynawska cykl Fjällbaca śledztwo zabójstwo przeszłość
Inne

Oficjalne recenzje i

Z czego rodzi się zło

[ 43 ] Link do recenzji

na początku, myślałam, że nie ogarnę tych kilku wątków, ale z czasem zaczęło się to układać w logiczną całość - pozycja ciekawa, wciągająca, to moja pierwsza książka tej autorki, na pewno jeszcze do niej wrócę

W tej powieści Läckberg próbuje połączyć historię dwóch zabitych dziewczynek na przestrzeni 30 lat, a także historię Elin umieszczoną w 1671 -1672 r.
Książka jest długa dlatego od razu powiem że można pominąć historię Elin, gdyż nie łączy się w żaden sposób z głównym wątkiem, mimo że autorka w ostatnich stronach na siłę jakby skleja tą opowieść.
Można też pominąć...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ostatni już tom. Cała książka trzyma w napięciu i jest tak samo świetna jak pozostałe. Jest tu również coś czego we wcześniejszych częściach nie było. A konkretnie chodziło o to , że mamy opis dwóch przeszłości. Jedna jest odległa i opowiada o kobiecie , która po śmierci męża zamieszkała jako służąca u swojej siostry i szwagra i w pewnej chwili nawiązała romans ze szwagrem...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przeczytałem całą sagę o Fjallbace i mam takie spostrzeżenie: czy ona ma jakiś problem z dziećmi? Nie lubi dzieci, a zwłaszcza jak to często określa w swoich książkach "dziewczynki"? To jest jakaś masakra. Pozostał mi niesmak po ostatnich kilku częściach.

Najnudniejsza i najbardziej przewidywalna z serii. Pełna niepotrzebnej dramaturgii. Historia w tle połączona na siłę z głównym wątkiem.

Zaginięcie czteroletniej Linnei z gospodarstwa koło Fjällbacki przypomina tragiczne wydarzenie sprzed trzydziestu lat. Z tego samego miejsca zginęła wtedy mała dziewczynka, której ciało zostało wkrótce znalezione w pobliskim leśnym jeziorku. Do morderstwa przyznały się dwie trzynastolatki, potem to odwołały, jednak sąd uznał je za winne.
"Czarownica" Camili Lackberg...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Fabuła momentami przewidywalna, aczkolwiek nie zmienia to faktu, że ta książka to po prostu 589 str. wciągającej historii! Polecam.

Dobra jak każda poprzednia. Trochę na początku miałem problem z rozróżnieniem bohaterów, ale potem już było ok

Uwielbiam książki Camilli Lackberg. Jednak ta część sagi o Fjalbace najmniej przypadła mi do gustu. Jak zawsze okazuje się, że Ericka jest bardziej spostrzegawcza niż tamtejsza policja. Chociaż tym razem to, iż nikt wcześniej nie zauważył, że leworęczna osoba zastrzeliła się trzymając broń w prawej dłoni, jest po prostu absurdalne. Czuję spore rozczarowanie. Tym bardziej,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bo nie nudzi ,czyta się znakomicie.A jest co ,bo zaginęła mała dziewczynka Nea,tak jak 30 lat temu mała Sella.Co łączy te dwie sprawy ? Patric z pomocą Eriki i reszty kolegów dochodzi do prawdy . Ale najciekawszy wątek to polowania na czarownice ,szkoda że go tak mało. Są też emigranci z Syrii , . A końcówka zaskakuje makabrycznie .

Dyskusje

7 376