Czarownica

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2017
Camilla Läckberg Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Saga o Fjällbace (tom 10) kryminał, sensacja, thriller
Haxan
Inga Sawicka
Czarna Owca
kryminał literatura skandynawska cykl Fjällbaca śledztwo zabójstwo przeszłość
Haxan
Saga o Fjällbace (tom 10)
kryminał, sensacja, thriller
Inga Sawicka
kryminał literatura skandynawska cykl Fjällbaca śledztwo zabójstwo przeszłość
Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Z czego rodzi się zło

41 Link do recenzji

Zapowiadalo sie bardzo ciekawie, ale im dalej tym gorzej i nudno. Nie zaskoczylo mnie zakonczenie, ale na pewno zirytowalo. Wszystkie tajemne relacje okazaly sie homoseksualne + Erica geniusz, ktory rozwiazuje kazda zagadke lepiej od 10 osobowej grupy policjantow. Irytujaca ksiazka.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dwa razy zabierałam się do przeczytania tej książki. Początek jest bardzo nudny.
Minusy:
- książka ma prawie 600 stron, dla mnie to za dużo
- autorka poruszyła bardzo wiele wątków, na początku niepowiązanych z sobą i trudno się w nich połapać
- wątek dotyczący czarownicy i historii sprzed 300 lat, ma się to nijak do fabuły, tak samo tytuł
- można się było dość szybko...

13/2020

Książka bardzo gra na emocjach; autorka przyzwyczaiła już mnie do podobnych zagrań w poprzednich powieściach i teraz po raz kolejny mnie "ruszyła". 3 linie czasowe to coś nowego, ale genialnie się to tutaj spisuje, szczególnie jeśli chodzi o ostatni akapit. Zakończenie rewelacja! Jedyne co trochę śmieszy to fakt, że Erika po raz kolejny pisze książkę powiązaną z obecnym...

Niestety, choć o każdej kolejnej części mogłam napisać, że pomimo moich zastrzeżeń, trzymają one zadowalający poziom, tak o tej tego nie napiszę. Bardzo się nią rozczarowałam, a do tej serii podchodzę z raczej niewygórowanymi oczekiwaniami. Tradycyjnie już postać Ericki jest odpychająca i po prostu fatalnie napisana - w tej części jej największym problemem jest komu i na...

Jak dla mnie zbyt rozwleczona pomimo tego, że dosc sprawnie sie czyta. I ta liczba postaci!

Większość narzeka na zbyt wiele opisów, mi jednak przypadły do gustu. Przyznam, że tęskniłam za Eriką i jej problemami. Autorka nie ukrywa swoich poglądów, co nie wszystkim musi się podobać, ale choćby w imię tejże tolerancji warto je uszanować.

Opus magnum. Tyle w temacie.

Jest to wspaniały mroczny kryminał, który opowiada trzy historie. Akcja toczy się w małym szwedzkim miasteczku. Tajemnicze zbrodnie, morderstwo.
Wciągającą, trzymająca w napięciu.

Gwiazdek : 10
12/52/2020