Zimne ognie

Okładka książki Zimne ognie
Simon Beckett Wydawnictwo: Czarna Owca Seria: Thriller psychologiczny kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Piotr Kaliński
Piotr Kaliński thriller psychologiczny

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

W sumie dobra powieść, ale zakończenie banalne.

W sumie dobra powieść, ale zakończenie banalne.

Na początku zapowiadała się spoko, ale im dłużej czytałam, tym bardziej denerwowała mnie główna bohaterka. Chyba najgorsza książka tego autora, którą czytałam.

Na półkach: , , , ,

"Zimne ognie" autorstwa Simona Becketta to książka dosyć nie równa. Przez ponad połowę jest to opowieść bardziej romantyczno-obyczajowa niż trzymający w napięciu thriller.
Kate Powell jest kobieta sukcesu. Jej prężnie działająca firma wygrywa kolejne przetargi i wszyto wydaje sie być idealnie, gdbyby nie to, że kobieta w głebbi duszy czuje się bardzo samotna. Niedawne rozstanie z przemocowym partnerem spowodowało, że Kate przestała wierzyć w miłość, jednak bardzo chciałaby założyć rodzinę. Kobieta, aby osiągnąć swój cel udaje się do kliniki in vito, jednak rozczarowana tym, ze nie może wybrać sobie dawcy idealnego postanawia wziąć sprawy w swoje ręce...
Przez pierwszą część opowieść o zachodzeniu w ciążę Kate bardzo się ciągnie. Jej znajomość z przyszłym "dawcą" jest napisana w taki sposób, że możemy w dużej mierze przewidzieć jak to wszytko się potoczy. Niestety liczyłam na bardziej wciągająca lekturę, ale na długi jesienny wieczór może być. Plusem jest to, że czyta się lekko i szybko, jeżeli dało by radę lekko podkręcić tępo to było by zdecydowanie lepiej. Mam nadzieję, że kolejne spotkanie z autorem będzie trochę bardziej ekscytujące ;)

Nie przeczytałam opisu przed czytaniem i stąd lekki zawód. Przez 2/3 to jest zwykła obyczajówka o kobiecie co chce zostać matką w mniej tradycyjny sposób. Dopiero pod koniec pojawia się trup, a i sprawca jest znany. Jednak wolę jego książki związane z farmą trupów.

Na półkach: , , , ,

"Zimne ognie" Simona Becketta to moje drugie podejście do Jego twórczości i chyba bardziej udane niż to poprzednie. Wcześniej czytałam jeden tom z Hunterem i jakoś tak wyszło słabo (nawet nie pamiętam tytułu). Tutaj było już lepiej, bo aż chciało mi się czytać tę książkę.

Fabuła początkowo wlecze się monotonnie, dopiero później ciekawie przyspiesza. Jest intryga, tajemnice i ekscytacja, choć całość mocno przewidywalna.

Główna bohaterka jak na swoją pozycję zawodową, gdzie liczy się dobry wizerunek, postąpiła dość irracjonalnie, jak nie ekscentrycznie. Ale przede wszystkim, w moim mniemaniu nieodpowiedzialnie.

Jeżeli chodzi o dwóch najbardziej aktywnych męskich postaci w tej lekturze, to obaj wydali mi się bardzo podejrzani, których lepiej unikać. Dość szybko też rozszyfrowałam Alexa, w sumie to już po liście od niego, określając go jako zagubionego, emocjonalnego i ....... mężczyznę. A Paul to drań i dupek. Nic poza tym.

W sumie to ten thrillera jest bardzo dobry i wciągający, z frapująca intrygą i nietuzinkowymi postaciami. Polecam.

Kate Powell jest kobietą o mocnym charakterze, odnoszącą sukcesy zawodowe, jednak w życiu prywatnym nie jest tak kolorowo. Nie dawno zakończyła związek z osobą, która nie stroniła zarówno od używek jak i nie odmawiała hedonistycznych przyjemności. Pewnego dnia bohaterka stwierdza, że czegoś w jej życiu brakuje. Nikt nieczekający na nią w domu po powrocie z pracy, mijający wiek sygnalizujący, że niedługo ostatni dzwonek na pojawienie się na świecie malej pociechy- wszystko to skłoniło ją do głębszych refleksji. Po rozmowach z bliską przyjaciółka, podejmuje decyzje o in vitro. Zasady które jednak panują w placówkach powodują, że decyduje się znaleźć dawcę na własną rękę i na własnych zasadach. Zależy jej aby przyszły dawca nie chciał uczestniczyć w jej życiu ani w procesie wychowawczym pociechy. Postanawia umieścić na portalu internetowym ogłoszenie dotyczące dawcy nasienia. Na owe ogłoszenie odpowiada Alex Turner, który okazał się idealnym kandydatem. Przystojny, ambitny, wykształcony czego chcieć więcej. Gdy kolejny sukces w życiu panny Kate Powell był w zasadzie na wyciągnięcie ręki, jej życie ulega zmianie o 180 stopni.
„Zimne Ognie” to jedna z pierwszych pozycji Simona Becketta, wydana bodajże około 1997 roku. Ja jednak przeczytałem ją po cyklu z doktorem Davidem Hunterem, który uważam za świetny. Powracając jednak do „Zimnych Ogni”, uważam że to dobra książka, pełna emocji, zagadek, zwrotów akcji. Może nie jest tak porywająca jak wspomniany prze ze mnie cykl, jednak warto po nią sięgnąć
ZAPRASZAMY NA BLOGA
"YERBO POCZYTALNI"

Pierwsze 150 stron jest o niczym, dałoby się to wszystko opisać na 10 stronach. Później akcja się rozkręca. Książka bardzo nie w stylu autora

Ciekawa, nieszablonowa książka. Z przyjemnością ją czytałam, chociaż zdecydowanie wolę cykl o Davidzie Hunterze.

Uwielbiam Simona Becketta, ta książka prezentowała ogromny potencjał, zanurzałam się w niej jak w pachnącej kąpieli i nagle nie wiem co się stało, albo autor stracił zapał, pomysł, wyszło mu za dużo znaków i przyciął? - nie wiem. Wiem, że coś się zepsuło w momencie, kiedy już byłam absolutnie pochłonięta. Zakończenie mnie rozczarowało, było dość nagłe, oczywiste i z żalem - raczej bezsensowne.

19/2022

19/2022