Zimne ognie

Simon Beckett Wydawnictwo: Czarna Owca Seria: Thriller psychologiczny kryminał, sensacja, thriller
Where there's smoke
kryminał, sensacja, thriller
Piotr Kaliński
Thriller psychologiczny
Piotr Kaliński thriller psychologiczny

Skończyłam, a właściwie wymęczyłam. Pokarało mnie za lenistwo. Nie przeczytałam wcześniej opinii znajomych i mam za swoje. Kupiłam w ciemno, bo to Beckett przecież.
Dla mnie to nudne po prostu było. Przez połowę książki właściwie nic się nie dzieje, a jak już później akcja się rozkręca to też szału nie ma. Bohaterów nie sposób polubić. Główna bohaterka jest denerwująca,...

Książka prosta, przewidywalna, szybko się czyta w sam raz na letnie wieczory....ale nie by zagłębić się w świat kryminału. Przeczytałam ale zatęskniłam za ł Davidem Hunterem.

Po lekturze "Zapisane w kościach", która była porywająca, spodziewałam się po tej książce wiele. Niestety, nie spełniła moich oczekiwań. Nie było tego zaskoczenia, powiewu świeżości, które sprawiłyby, że czytałabym z wypiekami na twarzy.

Przyznaję, że sięgnęłam po tą książkę zachęcona serią Becketta z doktorem Hunterem. Oczekiwałam fajerwerków, a dostałam rzeczywiście nic więcej jak tylko zimne ognie... Dosłownie... Mimo, że styl pisania autora bardzo mi odpowiada, ta książka była dla mnie zwyczajnie nudna, a wszystko przez fabułę, która nie zachwyciła niczym. Ponadto wielokrotnie miałam wrażenie, że...

Nie oceniam, bo książka trafiła na półkę z powieści, których do dokończyłem, ale może kiedyś do niej wrócę.

Książka przewidywalna. Główna bohaterka od pierwszej strony irytuje czytelnika. Pod koniec powieść robi się ciekawsza, ale niestety to jej nie ratuje.

Bardziej to dramat niż thriller psychologiczny.
Do połowy nic się nie dzieje, gotowa byłam zwątpić czy aby czytam właściwą książkę. Najciekawsza akcja przypada na ostatnie 40 stron. Trochę mało. Mało też jest sytuacji wywołujących oczekiwany dreszczyk emocji.
Pozytywnym aspektem są postacie, bo nie są jednowymiarowe, mają swoje dobre i złe strony. Dobrze ujęte relacje...

Dość przewidywalna fabuła, jednak całość napisana sprawnie i bez zbędnych zapychaczy. Lektura w sam raz na leniwe popołudnie.

To moja pierwsza styczność z tym autorem. Jeśli thriller psychologiczny był tak dobry to nie mogę doczekać się kryminałów z konkretnymi morderstwami w tle.

Czytelnik długo czeka, aż zacznie się coś dziać, ale to nie znaczy, że od początku nie dzieje się zupełnie nic. Ciąg zdarzeń, których kumulacja następuje nagle. Nie specjalnie mnie ta książka zainteresowała, ale poprzednie tytuły Becketta, które wpadły mi w ręce były dobre, więc dam mu jeszcze szanse ;)

Dyskusje

1 427