Wszystkie moje kobiety. Przebudzenie

literatura polska

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

1954

Jest to książka obyczajowa i jak to u autora opowiada o miłości i relacjach damsko-męskich. Mimo, iż akcja książki jest dość statyczna (bohater rozlicza się ze swoich relacji z kobietami po wybudzeniu ze śpiączki) to bardzo intryguje i zmusza do refleksji. Postacie kobiece barwne i plastycznie przedstawione. Po prostu dobry kawałek prozy obyczajowej.

Bardzo dziwna ksiazka, z jednej strony dobrze napisana i watki ciekawie sie przeplataja i za to bylaby wyzsza ocena, z drugiej jednak nie moge oprzec sie wrazeniu, ze jest bardzo bajkowa, a autor przemyca do niej watki autobiograficzne a takze kompleksy imigranta. Ta ksiazka jest zbyt piekna by byla prawdziwa. Bohater z latwoscia zdobywa kobiety, wlasciwie to nawet nie musi nic robic bo one same do niego lgna, malo tego, sa otwarte i same wywoluja wiekszosc zblizajacych ich sytuacji, a skrzywdzone czy zostawione dalej palaja do niego uczuciem lub sentymentem. Bohater ma dobra prace, jego corka ma dobre zycie, wszyscy w tej ksiazke maja fajnie jak na filmach, podrozuja, sa wysylani z pracy na delegacje itd. Interesuje ich opera, rozmowy przy winie do rana i zywia sie emocjami, a nikt na przyklad nie jest zainteresowany prozaicznymi rzeczami jak pieniadze albo nie ma problemow w pracy, ktorej nie lubi . Nikt (oprocz Laurencji moze) nie jest prosty, kazdy to intelektualista. Z tych powodow ta ksiazka jes dla mnie nieprawdziwa. Bohater ma zawsze szczesliwe zbiegi okolicznosci, wszystkie kobiety na niego leca itd itd. W sumie wlasciwie to on okazuje sie najprostszy w calym tym zbiorze postaci, bedac brzydko mowic bucem, ktorym powoduja najprosztsze instynkty. Podsumowujac, temat ciekawy, ale ciezko wyobrazic sobie, by to moglo zdarzyc sie na prawde. Kazdy, kto troche w zyciu przezyl wie, ze naprawde wygladaloby to zupelnie inaczej.

Do bólu szczera opowieść dojrzałego mężczyzny, który z niejednego pieca jadł chleb. Porusza zmysły, zmusza do dyskusji, refleksji i przewartościowania tego, co uważamy za najważniejsze. Nie znam innego pisarza, który byłby w stanie tak precyzyjnie opisać to, co czuje. Nie ma tutaj ściemy i usprawiedliwiania się, tutaj jest Życie, prawdziwe.

Piękna, mądra i niezwykle refleksyjna powieść. Zmusza do zastanowienia się nad sobą, nad sensem i siłą międzyludzkich relacji.. W końcu oddaje hołd miłości, która jest sensem, lub raczej tym elementem, który ten sens nadaje każdej naszej sprawie.

Mam różne odczucia co do tej książki, czasem naprawdę się dobrze czytało, ale jest generalnie przeciągnięta i brakuje kropki nad i. Tak jakby była zbiorem różnych historii, które nie zawsze łączą się w całość

Ciekawa, intrygująca - pozwalająca poznać zawiłość relacji z punktu widzenia mężczyzny. Zawiodło mnie jedynie zakończenie.

Wzruszająca, ale momentami także rozbawiająca, powieść o miłości, o wdzięczności, o pragnieniach, o tęsknocie i samotności, nie tylko tej, gdy jesteśmy naprawdę sami. Napisana w niebanalny sposób, który od pierwszych stron czyta się z wielką przyjemnością! Uwielbiam tego autora i każda jego książka mnie zachwyca.

Na półkach: , , , , ,

Zanudziłam się. Zatrzymała się na stronie 152 i nie jestem w stanie dalej ruszyć. Naprawdę miałam wielką ochotę przeczytać tę książkę, ale po prostu nie mogę się zmusić. W pewnym momencie stało się coś co mnie znużyło, tak jakby przewracanie kartek było dla mnie za kare.

Ta książka nie musi być zła, może to ja nie jestem na nią gotowa, może jej nie rozumiem, ale za mało tam dla mnie akcji. W sumie to takie gadanie o niczym. Bo co to wnosi?

Może kiedyś zrobię drugie podejście ale teraz nie dam rady. Książka bardzo przeciętna. Chyba aż za bardzo.

Przepiękna, cudownie napisana historia.
Dojrzała, szczera pod każdym względem .
Sposób w jaki pan Wiśniewski opowiada o związkach i relacjach międzyludzkich absolutnie do mnie przemawia.
Cóż tu więcej powiedzieć : kocham pana, panie Januszu !!!!

Przepiękna, cudownie napisana historia.
Dojrzała, szczera pod każdym względem .
Cóż tu więcej powiedzieć : kocham pana, panie Januszu !!!!

Wiśniewski pięknie pisze ale każda jego książka jest o tym samym, bohater intelektualista, profesor, wykładowca, nieszczęśliwa miłość, kobiety, masa kobiet.
Pięknie choć na jedno kopyto z samotnością w sieci, grandem, losem powtórzonym, miłość oraz inne dysonanse i tymi zbiorami opowiadań wydanymi tak, że każdy się gubi który tomik jest z czego przepisany.
Wiśniewskiego kocham, choć rani moje serce. I choć chcę rzucać w ścianę jego książkami.

Wiśniewskiego...

Video