Cuffed

Okładka książki Cuffed K. Bromberg
Okładka książki Cuffed
K. Bromberg Wydawnictwo: JKB Publishing, LLC Cykl: Życiowi bohaterowie (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Życiowi bohaterowie (tom 1)
JKB Publishing, LLC
2017-10-23
2017-10-23
1942832087

WOW, co to było... Miałam tę pozycję na półce w pokoju od 3 lat ale dopiero teraz zdecydowałam się ją przeczytać. Nie sądziłam, że wzbudzi we mnie tyle sprzecznych emocji.
Grant, policjant z kompleksem bohatera...jak on mnie niemiłosiernie denerwował i wkurzał... przynajmniej na początku. Razem z Emmerson znosiłam jego wkurzające zachowanie, którego na celu miało być to, że Em będzie o nim wciąż myśleć...no skurczybykowi się udało, ja też o nim myślałam. Szczerze jego zachowanie na początku mnie irytowało - odnosiłam wrażenie, że zbyt mocno naciska i przypiera do muru Em o przeszłość, kiedy on miał jakąś świadomość, podejrzenia, że jej przeszłość nie była łatwa i przyjemna. Nie da się ukryć jednak, że naszym policjantem kierowała troska, miłość i tęsknota za utraconą przyjaciółką, więc gdzieś tam pokracznie rozumiem jego działania na początku, gdy ją poniekąd zmusza do interakcji z nim...ale bardziej do mnie trafia, po połowie książki, kiedy zaczyna cierpliwie czekać aż Em mu pewne kwestie wyjaśni i stara się jej nie cisnąć by powiedziała mu więcej niż może.
Emmerson, koczownicza dusza, miłośniczka skoków spadochronowych, próbująca trzymać się na dystans by się chronić. Jej historia mnie urzekła, oczarowała, wzruszyła i roztrzaskała. Autorka dla mnie wybitnie opisała co się dzieje w głowie Em, dlaczego tak się dzieje, skąd wynikają jej obawy, wahanie. Osobiście mnie to przeszywało do tego stopnia, że czasami musiałam to rozchodzić. Pokazano, że jej przeszłość odbiła na niej pewne piętno, kształtując to kim się stała - a stała się silną i rezolutną kobietą, która nie chce dać się stłamsić swoim demonom. Przynajmniej bardzo stara się to robić co pokazuje jej siłę i odwagę, lecz gdzieś tam głęboko nadal kryje się dziewczynka, która się boi, że prawdziwy potwór zaraz wyjdzie z ciemności po nią.
Postawa Em w stosunku do jej przeszłości dla mnie była pełna podziwu. Nie chciała być całe życie "ofiarą", dlatego nie poruszała tego co było, by ludzie nie patrzyli na nią przez pryzmat jej koszmarów. Dzięki temu była w stanie stać się silną i zacząć od nowa. Muszę przyznać, że mnie to poruszyło bo sama się przyłapywałam w trakcie czytania, że patrzę na Em czasami przez pryzmat tego co jej się stało, zamiast widzieć obecną odważniejszą Em.
Przyjaciółka Em wkurzała mnie na równym stopniu z Grantem, z tym że ona już była irytująca do końca książki. Nie czułam tego by Desi dawała oparcie Em w jakiejkolwiek sytuacji z Grantem. Tylko cały czas usilnie próbowała ją wepchnąć w jego ramiona i zaburzyć jej światopogląd, który zbudowała by czuć się bezpiecznie.
Intencją Desi i Granta było wyciągnięcie Em z jej kokona "dystansu do świata i ludzi" jednak ich metody bardzo mi się nie podobały. Miałam wrażenie, że próbują ją osaczyć i wmanewrowują w różne akcje, w których wyśmiewają jej zasady i trochę ją samą, że takie sobie ustaliła... dla mnie nie był to dobry manewr bohaterów w stosunku do Em, zbyt drastyczny, manipulujący i nieuczciwy.
Coś co zasługuje na wielkie brawa to opisy odczuć dzieci, Granta i Em z ich wspólnego dzieciństwa. Jak się to czytało to naprawdę miało się wrażenie, że to mówią 8 letnie dzieci - radość i niewinność w ich wypowiedziach, utożsamianie ciężkich emocji z odczuciem bolącego brzuszka. Wzmocniły przekaz książki i dodały jej kolejnego wymiaru.
Nie sądziłam, że będę tą książką tak zachwycona. Jeśli chcecie się wzruszyć, wejść w głowę Em by dowiedzieć się z czym walczyła i walczy to koniecznie sięgnijcie po tę pozycję.
9/10, ujemny punkt za wkurzającego Granta z początku i Desi

Bardzo przyjemna historia. Może nie powalająca, ale dobrze mi się to czytało. Opowieść była ciekawa, bohaterowie różnorodni i charakterni. Z pewnością przeczytam ostatni tom historii braci Malone. Każdy z nich pracuje w służbach ratunkowych. Tym razem opowiadana historia dotyczy policjanta.
Grant Malone oprócz tego, że jest policjantem i ma szlachetne podejście do swojej pracy, jest też znany ze swojego zamiłowania do pięknych kobiet. Nie żałuje sobie romansów i jednonocnych przygód. Na jednej ze służb spotyka jednak dawną znajomą, która w dosyć smutny i nagły sposób zniknęła z jego życia, kiedy byli jeszcze dziećmi. Bolesne wspomnienie i obarczanie się winą za zniknięcie przyjaciółki nie pozwala mu zapomnieć o Emmy, która po latach zjawiła się w rodzinnym mieście. Od tamtej pory dziewczyna skutecznie zaprząta jego myśli, a on zabiega o kontakt, którego ona nie chce.
Emmy też nie jest łatwo wrócić po latach do miejsca, które stało się dla niej mglistym wspomnieniem o dziecięcej tragedii. Nie chce wracać do przeszłości, nie chce nic sobie przypominać, nie chce drążyć. A tym jest dla niej właśnie nieziemsko przystojny policjant, wyzwalaczem wspomnień. Wróciła do miasta za namową przyjaciółki, a teraz mimowolnie z głowy nie potrafi jej wyjść dawny przyjaciel.
Czy da się jeszcze poukładać relacje między nimi? Czy to przyciąganie, które ich łączy okaże się czymś dobrym? Fajna książka, warta przeczytania, bo porusza też różne problemy i pokazuje jak bohaterowie sobie z nimi radzą. Mankamentem jest tłumaczenie i w pewnych momentach cringowe słownictwo, ale sama historia wynagradza te błędy.

Bardzo podobną historię znałam już z książki innej autorki. Główna bohaterka nieco zbyt irytująca w swoim uporze i powtarzaniu tych samych zasad.

Ta książka to niezbity dowód na to, że można pisać przystępnie o tematach trudnych, że romans nie musi być głupawy, a erotyk to nie tylko 300 stron opisu seksu przeplatanego z wzdychaniem bohaterów do siebie. Bez zbędnego patosu autorka pisze o rzeczach naprawdę trudnych. A co dla mnie najważniejsze - pokazuje, że trauma z dzieciństwa nie naznacza na całe życie, że ofiara brutalnej napaści, zła nie jest ofiarą przez całe życie.
Zdecydowanie na TAK, polecam.

Na półkach: , , , , , , , ,

Mieli po 8 lat i byli nierozłączni do dnia, w którym ona musiała wyjechać. 20 lat później ich drogi ponownie się przecinają. Grant jest z miejsca i czasu, o których Emmy chce zapomnieć.
"On jest du­chem z prze­szło­ści. A dla mnie liczy się tylko te­raź­niej­szość."
Później miała być tylko jedna wspólna noc.
"On jest gra­czem, Des. Bawi się ko­bie­ta­mi. Ja je­stem gra­czem. Bawię się męż­czy­zna­mi. Takie po­łą­cze­nie może się skoń­czyć tylko ka­ta­stro­fą"
Dokąd ta gra ich zaprowadzi i co się wydarzy gdy duchy przeszłości powrócą?

Grant jako stróż prawa był poprostu cudowny i takiego bohatera chętnie bym przygarnęła. Bardzo się cieszę, że Emmerson miała szczęście spotkać na swojej drodze właśnie jego. Jej historia łamie serce ale daje też nadzieję. Nadzieję na to że są na świecie ludzie, których nie dopadła znieczulica. A bracia Malone są poprostu cudowni 😍 już się nie mogę doczekać kolejnych historii.

"Głowa do góry, roz­wiń skrzy­dła."

Później miała być tylko jedna wspólna noc.
"On jest gra­czem, Des. Bawi się ko­bie­ta­mi. Ja je­stem...

Nie porwała mnie, taka po prostu przyjemna.

Nie porwała mnie, taka po prostu przyjemna.

Bardzo ciepła książka poruszająca ciężki temat traumy z dzieciństwa.
Przyjaźń, miłość i dążenie do szczęścia po ciężkich przeżyciach.

Bardzo ciepła książka poruszająca ciężki temat traumy z dzieciństwa.
Przyjaźń, miłość i dążenie do szczęścia po ciężkich przeżyciach.

"W kajdankach miłości" K. Broomberg to pierwsza książka autorki, jaką miałam okazję przeczyta. Patrząc na okładkę myślałam, że to będzie gorąca powieść. Później, o ile się nie mylę, @karkareads wspominała, że okładka jakoś nie do końca pasuje do tej historii (jeśli się mylę to przepraszam, ale jestem niemal przekonana, że to właśnie u Karoliny to czytałam). Czy zgadzam się z ty? Zdecydowanie!! W książce pojawiają się gorące sceny, ale treść całej powieści jest jednak delikatniejsza niż sugeruje nam to okładka. Piękna opowieść o miłości, trudach życia i dawnych przyjaźniach.

Jeśli lubicie książki potrafiące zarówno rozśmieszyć, wzruszyć jak i wywołać ogrom smutku, to zdecydowanie polecam Wam tą historię. Autorka ma bardzo ciekawy warsztat pisarski, a co za tym idzie, książkę czyta się wręcz ekspresowo.
Ja polecam ogromnie.

To była tak dobra pozycja, że jeszcze do niej wrócę kiedyś. Dziecko skrzywdzone przez ojca, który powinien ją chronić. Uporanie sie z taką trauma pewnie graniczy z cudem

„W kajdankach miłości ( Życiowi bohaterowie)” Kolejna powieść K. Bromberg, którą na pewno się nie rozczarujecie.
Za każdym razem gdy sięgam po książki twórczości tej bohaterki wiem, że to będzie niesamowita przygoda. Tutaj poznajemy przystojnego policjanta Granta, który spotyka swoją dawną przyjaciółkę z dzieciństwa Emmerson. Od samego początku czuć pomiędzy nimi chemię...

• Przeczytane 2019