rozwiń zwiń

Romans po brytyjsku

Okładka książki Romans po brytyjsku
Vi KeelandPenelope Ward Wydawnictwo: Editio Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Editio Red
Dear Bridget, I Want You
Editio
2019-06-19
2019-06-19
Data 1. wydania:
2017-09-18
współlokator romans brytyjczyk dziecko obowiązki uczucia pożądanie lekarz humor fascynacja szczęście rodzina

"Romans po brytyjsku" to moje kolejne spotkanie z autorkami @vi_keeland i @penelopewardauthor.

*Bridget jest wdową z ośmioletnim synem. Pracuję w szpitalu. Życie podporządkowała dziecku i nawet nie marzy o spotkaniu na swojej drodze mężczyzny z którym mogłaby się związać.
Simon jest młodym wyluzowanym lekarzem. Duszą towarzystwa, który często zmienia partnerki i nie myśli o ustatkowaniu się.
Ich pierwsza wymiana spojrzeń ma miejsce w przychodni, gdy Simon usuwa Bridget haczyk wędkarski... z pośladka. Kolejne spotkanie to moment w którym okazuje się że mężczyzna będzie jej nowym lokatorem.
Wspólne zamieszkanie sprzyja poznaniu się, wspólnymi wieczorami z winem i czytaniem książek...*

Jeśli jesteście ciekawi jak potoczyła się ta znajomość, i czy przyjaźń przerodziła się w miłość, polecam zapoznać się z lekturą.
Zabawne teksty, doprawione pożądaniem i romans gwarantują przyjemne chwile z książką.

super! jedna z lepszych książek jakie przeczytałam w ostatnim czasie!

super! jedna z lepszych książek jakie przeczytałam w ostatnim czasie!

Kolejny raz Vi i Penelope nie zawiodły. Stworzyły książkę niebanalną. To nie jest zwykły romans. To opowieść o stracie, ale też o drugiej szansie. I o tym,że jeśli pozwolimy sobie na szczęście , ono może do nas przyjść.

Bridget to trzydziestoletnia wdowa samotnie wychowująca ośmiolatka. Mężczyźni? Raczej nie są zainteresowani kobietą z dzieckiem, jednak mimo to gdy niespodziewanie na horyzoncie pojawia się atrakcyjny, młody lekarz a w powietrzu coś wisi… kobieta mimo to, postanawia trzymać go na dystans. Jednak czy jej się to uda? Jeszcze nie wie ile zamieszania i dylematów sprawi pojawienie się przystojnego Simona w jej życiu…

Podoba mi się sam zamysł na tę historię. Wydaje się ona taka… prawdziwa, realna a nawet życiowa. No bo ile można czytać o bogatym, seksownym milionerze z wielkim portfelem i jeszcze większym ego?! Myślę, że właśnie ze względu na to, ta książka mi się spodobała i polecę ją dalej.

Dużym plusem jest również postać Simona. Autorki bardzo fajnie go wykreowały i szczerze mówiąc jak zaczęłam się nad tym dłużej zastanawiać to jest on chyba ich najlepiej wykreowanym bohaterem męskim. Nie da się go nie lubić to raz, a dwa myśle, że każda z nas chciałaby spotkać choć raz takiego doktora na swojej drodze…

Kolejnym plusem jest tajemnica, która mnie zaskoczyła bo nawet nie przyszło mi na myśl wziąć taki scenariusz pod uwagę. Wszystko czego oczekuje od dobrego romansu- otrzymałam. Humor, pożądanie, problemy, tajemnice, wyrzeczenie, miłość, strata…

Zakończenie? Również na plus, mimo lekkiej przewidywalności bo jednak to lekki romans i łatwo dodać dwa do dwóch. Pochłonęłam niemal od razu. Polecam!

Koli mnie nieścisłość dotycząca pracy głównych bohaterów.

Koli mnie nieścisłość dotycząca pracy głównych bohaterów.

Świetna

Świetna

Niesamowita historia i świetni bohaterzy. Po raz kolejny się nie zawiodłam

Niesamowita historia i świetni bohaterzy. Po raz kolejny się nie zawiodłam

Kocham Vi i jej każda książka kradnie moje serce. Przy niej nie umiem być obiektywna.

Przyjemna lektura, chwilami zabawne dialogi między bohaterami, polecam :)

Przyjemna lektura, chwilami zabawne dialogi między bohaterami, polecam :)

Idealna książka na lato.
Historia Bridget i Simona jest dość zabawna i prosta. On jest lekarzem, który potrzebuje miejsca do spania, ona to pielęgniarka, która ma wolny pokój. Kobieta jest wdową i wychowuje dziewięcioletniego syna. Wydawałoby się, że to przepis na kłopoty, jednak w tej historii wszystko jest proste, łatwe i przyjemne. Nawet jeśli jakiś problem wydaje się poważniejszy to i tak dość szybko zostaje rozwiązany, oczywiście pozytywnie dla bohaterów.
To słodka opowieść o miłości, dobra na poprawę humoru.

Idealna książka na lato.