Kup teraz - 18 ofert w cenie od 6.99 zł do 35.91 zł

Trzymaj się, Mańka!

Małgorzata Kalicińska Wydawnictwo: Burda Publishing Polska Cykl: Mańka (tom 2) literatura piękna
Burda Publishing Polska
literatura polska
Mańka (tom 2)
literatura piękna
literatura polska

Taka średnia, dłużyła mi się.

Przyjemna w czytaniu, ciekawa podróżniczo i wzmacniająca społecznie.

Idealne czytadełko na wakacje. Kobieta po pięćdziesiątce może się zakochać, może czuć motyle w brzuchu, może uprawiać seks! Wiek to tylko liczba... W dowodzie możesz mieć 55, a w sercu 25. Nigdy nie pozwólmy wmówić sobie, że nie wypada, nie wolno, nie grzecznie tak... :-) Życie jest jedno i trzeba z niego korzystać na maksa..

Szkoda tracić czas na komentarz, tak słabe. Jednak nie mogę nie przytoczyć tego zdania: "Bez ceregieli wyłuskuje mnie ze szlafroka". Aaaa, boli...;-)

Drugi tom opowiadający o życiu Mańki - dziennikarki w wieku 50+, która zdobywa się na odwagę, aby całkowicie „przemeblować’ swoje życie. Duża dawka optymizmu i trafnych uwag o komunikacji z bliskimi, choć chwilami zbyt egzaltowana.

Dalszy ciąg przygód Marianny. Bohaterka z trudem zmaga się z żałobą po siostrze Lilce, nie ma pracy, tkwi w odrętwieniu i samotności. Dopiero zalanie jej mieszkania przez sąsiadów, mobilizuje ją do wyrwania się z apatii i zniechęcenia. Pozycja dla zdecydowanie dojrzałych czytelniczek (młode kobiety, dla których wiek 55+ to wiek dinozaura raczej nie doczytają do końca)....

W porównaniu z "Lilką" słabsza. fajnie przedstawiony wątek miłości ludzi w podeszłym wieku i stosunek dorosłych dzieci do faktu.

Książka jest trochę przepełniona opisami. Czytanie zbiegło się w czasie moich wspomnień wakacyjnych i oglądaniu programu reality show pt:,, Hotel Paradise".A tu niespodzianka bo w książce jest opis wyspy Bali i jednej z Wysp Kanaryjskich. Mimo trochę zbyt długich opisów polecam.

Romans dwojga dojrzałych ludzi na tle współczesnej Korei Południowej. Sporo lokalnego kolorytu. Bohaterowie rozstaja się, nie próbując wyjaśnić sobie motywów rozstania, takie niedojrzałe niedopowiedzenia, podejrzenia rozdzielaja ich. To jest dziecinne. Można przeczytać ale bez fajerwerków.

Niestety nie dotrwałam do końca. Nudna, przewidywalna i nawet nie mam ochoty dowiedzieć się jak się zakończyła. Szkoda mojego czasu...

• 2018
  • 2019