Wyprzedaż snów

Marzena Rogalska Wydawnictwo: Znak Cykl: Wyprzedaż snów (tom 1) literatura piękna
2018-02-12
2016-10-17
Znak
literatura polska
Wyprzedaż snów (tom 1)
literatura piękna
2018-02-12
literatura polska

Książka łatwa w odbiorze. Historia grupy znajomych na zakrętach życiowych. Takie wakacyjne czytadło (w dobrym tego słowa znaczeniu) z, w sumie, pozytywnym zakończeniem. Na każdego, na końcu ciężkiej drogi, czeka coś miłego. Wzięłam się za tę książkę nie mając żadnych oczekiwań i weszła bez oporów (no czasem przewróciłam oczami...). Zawsze mogło być gorzej!

Z całą sympatią do autorki, którą szczerze lubię i szanuje, ale książkę oceniam naprawdę słabo. Fakt, jest momentami przesłodzona, lecz mnie po prostu nudziła. Może kiedyś sięgnie po drugi tom, jednak na razie, się na to nie zanosi.

Ta książka jest tak przesłodzona i pełna nieprawdopodobnych splotów zdarzeń, że ociera się o obyczajowe fantazy ;) Główna bohaterka wraca po ośmiu latach do Krakowa, z którego wyjechała bez słowa pożegnania. Nie ma grosza przy duszy
(a potem się dowiadujemy, że na koncie ma 2000 dolarów, hmm, rzeczywiście marnie :) ). Dawni przyjaciele się skrzykują, meblują jej...

Książka jest bardzo przyjemna, ale trochę za bardzo polukrowana. Wszystkim spełniają się marzenia i w życiu zaczyna się układać. Taka trochę bajka dla dorosłych, ale nieraz warto coś takiego poczytać. Polecam na wakacje, na plażę, jako reset umysłu.

Bardzo ciekawa i fascynująca książka. Czyta się szybko i przyjemnie. Naprawdę wciągająca powieść.
Polecam

Bajka pełną gębą! Trochę autorka z tą koloryzacją przesadziła. Jednak bardzo potrzebowałam takiej książki. Odprężającej, niewymagającej myślenia, odizolowania się od realnego świata...i trochę właśnie takiej kolorowej, posypanej cukrem historii.

Myślę, że M. Rogalska w tej książce rzeczywiście przekroczyła granice rzeczywistości i lukrowości, co mnie czasami irytująco...

1. Dobra obyczajowa historia choć delikatnie przesłodzona.
2. Historia o tym, że warto dać sobie szanse ba realizacje najskrytszych marzeń, że czasami przypadek otwiera drogę do tego co w życiu najlepsze.
3. O tym że warto próbować i dawać sobie szanse na zmianę.
4. Mało realistyczny, słodka i idealistyczna, ale czasem warto i coś takiego przeczytać.

Książka bardzo nierzeczywista. Wszystkie perypetie, sytuacje, niby przypadkowo ale i tak jasne jest, że przecież wszystko dobrze się skończy. Faceci idealni, gotują wyszukane potrawy, dzieci bez żadnego sprzeciwu akceptują zmiany, pełne ciepła rozmowy, wprost idealna paczka przyjaciół, brak konfliktów, a już nie wspomnę o sąsiadach, którzy są przemili i pieką dla...

przesłodzony lukier posypany cukrem pudrem, na dodatek nierealny i jakby z zakalcem

Właściwie mam mieszane uczucia co do tej książki. Długo zwlekałam, zanim po nią sięgnęłam. Podeszłam również dość dużą dawką sceptycyzmu. Do połowy tak jakoś bardzo ciężko mi się ją czytało, mimo, że historia wciągnęła mnie od początku. Niektóre rzeczy opisane w bardzo skomplikowany sposób, przez co trzeba się mocno skupić by wiedzieć o co chodzi. Wraz z kolejnymi...

Dyskusje

• 2018