Nieme głosy

Okładka książki Nieme głosy Margit Sandemo
Okładka książki Nieme głosy
Margit Sandemo Wydawnictwo: NORDI-PRESS Cykl: Saga o Ludziach Lodu (tom 39) Seria: Saga o Ludziach Lodu fantasy, science fiction
Saga o Ludziach Lodu (tom 39)
Saga o Ludziach Lodu
NORDI-PRESS
2016-02-12
2016-02-12
Iwona Zimnicka
saga o ludziach lodu nieme głosy

Gdy Nataniel zostaje wezwany do pomocy nieznanej kobiecie, nie wie jaki wpływ na niego będzie miała ta znajomość.
Ellen Knutsen - bo o niej moja, słysząca "Nieme głosy" okazuje się potomkiem Christera Gripa (zaginionego syna Arva).

Rodzi się między nimi uczucie.

Pierwszy raz stykamy się z Naszym wybrańcem, poznajemy jego siłę i słabości.
Niestety Tova, która miała być oparciem i pomocą dla Nataniela, postawia podążać drogą Tengela Złego.

Gdy Nataniel wpada w problemy próbując rozwiązać zagadkę zniknięcia 3 dzieci, to właśnie Ellen rusza mu na pomoc (Linde - Lou dzięki Ci)....

Świetna seria, napisana pięknym językiem. Niepowtarzalna fabuła i bohaterowie. Szybko się czyta. Opinia przy pierwszym tomie. Polecam serdecznie.

Tom nie należy do najciekawszych, ale mimo wszystko przyjemnie się go czyta. Chyba sprawiło to, że wątek romantyczny nie był tak kiczowaty jak zwykle, a trafiło się też kilka historii o duchach.

Nadszedł czas poznania Nataniela, tego wybranego na którym spoczywa ciężar ocalenia całego narodu. Odkrywamy również nieznaną linię Ludzi Lodu. Powoli wszystko spina się w całość i zbliżamy się do pojedynku dobra ze złem.
Polecam

Polecam

W końcu odkrywamy w akcji słynnego Nataniela - tego, który ma ocalić cały ród i pokonać Tengela Złego. Póki co jednak młody mężczyzna poznaje swoje umiejętności, stopniowo się rozwijające. Ciekawym elementem było wprowadzenie kolejnej zagubionej duszy z zagadkowej linii Ludzi Lodu - historia rodu staje sie coraz bardziej pełna. Wątek nadprzyrodzony intrygował, a jednocześnie kolejny raz otrzymujemy wątek zakazanej miłości. Ten tom czytało się bardzo ciekawie i polecam! :)

Trochę się wynudziłam przy tym tomie, ale w końcu dowiedziałam się czegoś więcej o Natanielu z Ludzi Lodu i coraz bardziej ciekawi mnie decydujące starcie jego i Tengela Złego.

Ciekawie wpleciony dreszczyk emocji, w pierwszej części miałam silne skojarzenie z kryminalnymi zagadkami Scooby Doo ;)
Elen i Nataniel okrutnie irytujący! Jak pies do jeża..

Elen i Nataniel okrutnie irytujący! Jak pies do jeża..

Lata prawie 60 ale klimat zupełnie jak w tych dużo wcześniejszych częściach , nawiedzony dom i tajemnicze pokoje… to jeden z moich ulubionych wątków w tej sadze.

Ten tom po prostu pochłonęłam, albo właściwie on pochłonął mnie. Bardzo utożsamiłam się z bohaterką, a wątek Nataniela bardzo mi się spodobał. Cała jego postać i umiejętności mnie zaintrygowały. Przyznam, że lekko się rozczarowałam końcówką, ale nie była zła. Liczę, że następne tomu będą równie wciągające co ten, mimo że historia może wydawać się błaha i niezwyczajna w porównaniu do poprzednich tomów, bohaterowie mnie urzekli, co powodowało, że czytanie tej części sagi było bardzo przyjemne.

Poleciało szybko i czytam kolejny tom

Poleciało szybko i czytam kolejny tom