Spalona żywcem

Okładka książki Spalona żywcem
Souad Wydawnictwo: Amber Seria: To zdarzyło się naprawdę... biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
To zdarzyło się naprawdę...
Brûlée Vive
Amber
2020-07-13
2004-01-01
Maria Rostworowska
śmierć honor podpalenie kobieta wspomnienia

więcej Więcej

Przerażajace jak kobieta jest postrzegana w innych kulturach i o tym jest ta książka. Dosłowny, straszny obraz, który ukazał autorka jest prawdą i to przeraża najbardziej. Niewyobrażalne jest ile krzywd i okrucieństwa może przy spożyć własna rodzina.

Nóż w kieszeni się otwiera, gdy czyta się takie historie. Najgorsze jest w tym wszystkim to, że (nie)LUDZKI fanatyzm i barbarzyństwo są za to odpowiedzialne. Historia tej kobiety dobitnie pokazuje pełne okrucieństwa społeczności, w których roi się od ludzkich ścierw. Ile jeszcze wody upłynąć musi, by nie powtarzały się takie dramaty, które wciąż mają miejsce? Są rzeczy,...

Książka wywarła na mnie ogromne wrażenie. Odczuwałam ogromny ból i niezrozumienie z każdą kolejną kartką książki. Pokazała mi jak bardzo zróżnicowany jest nasz świat i zarazem niesprawiedliwy. Bardzo polecam.

Do takich historii o których jest ta książka prowadzi m.in. skrajny fanatyzm religijny.

Idealnie pasuje tu wypowiedz Tomasza z Akwinu "Boję się człowieka czerpiącego wiedzę z jednej książki."

Wstrząsająca, mega poruszająca historia kobiety, która była ofiarą zbrodni honorowe. Jest to szokująca historia opowiadająca o piekle, które przeżyła główna bohaterka.
Nie da się przejść obok.
Polecam.

Bulwersująca opowieść dziewczyny, którą podpalono ponieważ splamiła honor rodziny zakochując się i zachodząc w ciążę. Nie do pomyślenia, że są jeszcze na świecie miejsca, gdzie kobietę traktuje się gorzej niż zwierzęta gospodarcze! Miejsca, gdzie mężczyzna jest panem życia i śmierci, gdzie mu wszytko wolno, a kobieta ma być posłuszna jak pies i siedzieć cicho. Autorce...

Dziękuję koleżance za pożyczenie mi ksiązki "spalona żywcem". Historia jest poruszająca. Polecam przeczytac każdemu.
"Dziękuję, że napisałaś dla nas tę książkę. Mnie także doda ona odwagi w życiu"

Delektowałam się zwyczajami kultury arabskiej i od początku do końca przeczytana jednym tchem. Mogę polecić

Świetna pozycja, przedstawiająca prawdziwe życie ludzi dawnej Cisjordani. Ich obyczaje, kulturę oraz panujące tam zwyczaje, które dla większości Europejczyków okazują się nie do przyjęcia. Poruszająca historia Souad zapewne wielu czytelnikom uświadomi skalę barbarzyństwa oraz zła wymierzonego w kierunku tamtejszych kobiet.
Przerażający jest fakt, że w obecnych czasach życie...

Jak już kiedyś wspomniałam, przejawiam nienaturalną wręcz fascynację wszelkimi książkami z serii "Historie prawdziwe", "Pisane przez życie" i swego czasu namiętnie je kolekcjonowałam. Choć obecnie czytam ich zdecydowanie mniej, niż kiedyś, to wciąż uwielbiam do nich wracać, bo praktycznie nigdy się nie zawodzę. I tak naprawdę nie mogę powiedzieć, że zawiodę się na historii,...

6 174
    2 126