Sierpniowa łamigłówka

Lucky
2017-01-01
2017-01-01

1944

Dobra książka, choć czytałam lepsze tej autorki. Postać Żanny jak najbardziej na plus, za to Monika, narratorka, jest dla mnie zupełnie bezbarwną bohaterką. Zagadka kryminalna trochę naciągana.

Przeczytałam, nie zapamiętałam. Czy to tu była ponad 30-letnia dziewica?

Przeczytałam, nie zapamiętałam. Czy to tu była ponad 30-letnia dziewica?

1964

Sympatyczne pomieszanie z poplątaniem. Pani Kowalska – zachwycająca. Więcej takich nauczycieli i nie potrzebujemy kolejnych reform systemu edukacji. W jej towarzystwie trudno się nudzić. Trudno orzec, czy pani Żanka przyciąga, czy generuje dziwne a jednocześnie zabawne zdarzenia. Z tarapatów wyciągają ją policjant – ojciec jednej z jej uczennic (marzącej, aby wychowawczyni została jej macochą) i sympatyczny Włoch, który początkowo wydawał się jednym z większych jej utrapień. Wątki kryminalne łączą się z wątkami humorystycznymi. Pojawiają się też wątki uczuciowe. Postaci (w większości) sympatyczne. Dobra lektura na poprawę humoru.

Bardzo dobra na poprawę humoru. W książkach pani Hacz bardzo lubię to, że różne wątki i historie przeplatają się ze sobą na dosłownie każdym kroku. Tutaj nie jest inaczej, polecam :)

Co tu dużo mówić ,pani Kowalska wymiata na całego :-).
Świetna książka na poprawę humoru,mimo że może niektóre sceny są delikatnie przesadzone i raczej chyba w realu by się coś takiego nie wydarzyło,to i tak książka pochłonęłam szybciutko,i niejeden raz uśmiech z twarzy nie schodził.
Polecam !!!!
Joasiu czekamy na kolejne książki :-*

Co tu dużo mówić ,pani Kowalska wymiata na całego :-).
Polecam !!!!
Joasiu czekamy na kolejne książki :-*

"Opowieść z początku wydawała mi się średnio wciągająca, myślałam, że po raz kolejny dostaje coś, z czym już kiedyś w pewien sposób miałam do czynienia. Miałam trudności z wciągnięciem się w akcję, bo zwyczajnie z początku jej za dużo nie było. Nie ukrywam, że po przeczytaniu tytułu tej pozycji spodziewałam się, że dostanę coś podobnego do kryminałów Agathy Christie, ale dla młodszych czytelników, że będzie jakaś zagadka i śledztwo, które będzie mieć na celu jej wyjaśnienie. Jednak tutaj nic takiego nie dostałam. To była bardziej opowieść o tym, jak pokrętne bywają drogi do poszczególnych miłości, że czasem trzeba o nią zwyczajnie zawalczyć."

Sierpniowa łamigłówka,to książka dla młodzieży napisana w zabawny sposób. Autorka po mistrzowsku opisuje losy głównej bohaterki Żanki, która ciągle pakuje się w tarapaty. Niezachwiana wiara w Boga oraz urok osobisty pozwalają Jej jednak zawsze wyjść z nich cało. Żanka przeżywa przygody w towarzystwie dwóch uczennic oraz charyzmatycznego Włocha. W ciekawy sposób opisany wątek kryminalny sprawia, że losy bohaterów śledzi się z zapartym tchem. Nie brakuje również wątków miłosnych z udziałem Włocha oraz przystojnego policjanta. Na pewno nie będziecie się nudzić!

• 😳 Rok 2017 😳
  • Polecam
  • Literatura młodzieżowa
  • #czytambopolskie
  • Joanna Hacz
  • Przeczytane 2017

Dodaj cytat z książki Sierpniowa łamigłówka