Zaślepienie

2017-09-27
Michał Strąkow
thriller

Ktoś ciągle patrzy…

Książka z gatunku tych dla których zarwiesz nockę. Opisywana jest tu historia pewnej fotografki z Londynu której ktoś zaczyna kraść jej życie.

Atmosfera jaką stworzyła autorka narasta bardzo szybko i płynie w nieoczekiwaną stronę. Opisy otoczenia bardzo dobrze pozwalają wyobrazić sobie historię i uczucia jakie towarzyszą Kristin. Dlaczego na widok załączników ogarnia ją panika?
Z każdym dniem jest coraz gorzej. Pojawiają się nieoczekiwane zdarzenia, których się nie spodziewałam.
Kto jest autorem tych wszystkich przypadków? Komu można ufać, a komu niespecjalnie?
Dało mi to dużo do myślenia. Temat jaki porusza- stalking- może dotknąć każdego. Nie wiesz kiedy, jak, kto. Jest to przerażające. I tak właśnie się czułam czytając książkę. Jest dużo bólu, niepokoju i zdrad.

....
Cała recenzja na ig: d_wachowicz

Kto jest autorem tych wszystkich...

myslalam, ze opisy przyrody i otoczenia skonczyly sié na Chlopach i Panu Tadeuszu. Nic nie wnoszáce do historii opisy tego, jakim numerem autobusu przemieszcza sié bohaterka, i ilu ludzi stoi do niego w kolejce sprawilyby, ze ksiázka bylaby o polowe krótsza, i moze troché mniej nuzáca.

Kristin to fotografka, której kariera z każdym dniem coraz bardziej się rozpędza. Mieszka w klimatycznym apartamencie w Londynie wraz ze swoim ukochanym.
Sielankę zaczynają psuć niepokojące wiadomości, które sprawiają, że bohaterka traci poczucie bezpieczeństwa. Dołączane do wiadomości zdjęcia, wskazują na, to że anonimowy prześladowca wiele wie o przeszłości Kristin.
Po tych wydarzeniach jej życie zaczyna się walić, a bohaterka nie wie komu może zaufać.

Książka jest napisana w bardzo przystępny sposób, który znakomicie oddaje klimat londyńskich ulic. Autorka bardzo trafnie buduje napięcie, zwłaszcza w pierwszej części książki.
Zabrakło mi jednak stworzenia bardziej szczegółowych portretów psychologicznych bohaterów, co z pewnością wpłynęłoby na
rozwój wydarzeń.

Ta pozycja naprawdę mnie zaciekawiła i dałam się wciągnąć w wir wydarzeń. Uważam jednak, że spokojnie mogłaby być skrócona o klikaj stron opisów, które nie wpływały znacznie na wydarzenia.

Polecam tę książkę każdemu zwolennikowi ,,lżejszych,, kryminałów.

Po...

Kristin – młoda fotografka, miała dobre życie.Nic ponad przeciętność, ale życie, które jej odpowiadało.Zmieniło się to pewnego dnia, gdy otrzymała maila zatytułowanego „Odsłona 1”.Jej pozornie spokojne życie zamieniło się chaos.Jeśli chcesz poznać rozwiązanie zagadki - nie zwlekaj, sięgaj po lekturę.

„Zaślepienie” jest dla mnie kolejną powieścią z dobrym początkiem i rozwinięciem, oraz rozczarowującym zakończeniem. Mam bardzo duże wymagania jeśli chodzi o ten gatunek, i tak naprawdę niewiele lektur zbliżyło się do mojej czołówki thrillerów psychologicznych

.Kristin musi zmierzyć się z niewidzialnym wrogiem,który ma nad nią taką przewagę, że ją widzi, ona natomiast nie widzi jego.Powieść toczy się bardzo intrygująco, i przez dłuższy czas nie wiadomo, w którą stronę się rozwinie.Fabuła jest ciekawa, i osobiście przez dłuższy czas nie domyślałam się kto jest sprawcą nieszczęść naszej sympatycznej i nieogarniętej Kris.Jednak zakończenie było dla mnie iście rozczarowujące.Nawet nie to, kto stał za tym wszystkim, ale dlaczego.Problem mógłby być rozwiązany zwykłą rozmową.

Czas spędzony z lekturą oceniam jako dobry, ale nie jest to coś co tygrysy lubią najbardziej ;)

„Zaślepienie” jest dla mnie kolejną powieścią z dobrym początkiem i...

Jak na thriller to nuda, jak na kryminał też nie spełnia warunków. Chciałam ją odłożyć w połowie, dobrnęłam do końca bez entuzjazmu

Akcja bardzo się wlecze.

Akcja bardzo się wlecze.

Kolejna książka , gdzie nie ma śledztwa policyjnego. Kobieta jest zastraszana wiadomościami e-mail. Zagraża jej śmiertelne niebezpieczeństwo, jednak idzie sama wyjaśnić - o co tu chodzi. Książka z kategorii - braku laku.

Słaba książka... chciałam przestać ją czytać... w połowie książki zrobiło się ciekawie ale...potem znowu flaki z olejem... końcówka lepsza. Dla mnie strata czasu... słaba książka jak na thriller. 4/10 nie polecam

„Zaślepienie” to thriller psychologiczny Agi Lesiewicz, Polki mieszkającej i tworzącej w Londynie.
Kristin, młoda, zdolna fotograf mieszka ze swoim chłopakiem Antonem. Mężczyzna będący streetartowym artystą dużo podróżuje. Kristin zarabia na życie fotografując produkty do sklepów internetowych.
Pewnego dnia dostaje dziwnego e-maila. Wiadomość jest anonimowa. Załącznik pierwszą odsłoną. Kobieta mimo lekkiego zaniepokojenia początkowo bagatelizuje sprawę. Jednak gdy anonimowy nadawca zaczyna systematycznie przysyłać jej wiadomości zawierające szczegóły z przeszłości, Kristin wyczuwa zagrożenie z jego strony. Osaczona z dnia na dzień czuje, że ktoś ją obserwuje, śledzi, a nawet czyha na jej życie. Wszystko wskazuje na to, że kobieta padła ofiarą stalkera.
Akcja toczy się niespiesznie. Historię poznajemy z punktu widzenia Kristin. Kobieta choć silna psychicznie coraz bardziej popada w odrętwienie. Jej życie prywatne ulega zniszczeniu. Kristin do niedawna mająca narzeczonego i przyjaciół z dnia na dzień staje się samotną ofiarą. Nic już nie jest takie jak było. Atmosfera wokół niej stopniowo, ale systematycznie się zagęszcza.
To, jak i specyficzny, klaustrofobiczny klimat sprawia, że czytelnik czuje się nie mniej osaczony niż ofiara stalkingu.

"Internet zapewnia całkowitą anonimowość, a kiedy znikają społeczne hamulce, ludzie posuwają się zbyt daleko. Poczucie anonimowości wyzwala to, co w nas najgorsze."

„Zaślepienie” to rewelacyjny thriller psychologiczny. Zdecydowanie przypadnie do gustu czytelnikom zachwyconym „Dziewczyną z pociągu” Pauli Hawkins czy też „Kobietą w oknie” A.J. Finn.
Okazuje się, że polska autorka nie odbiega poziomem od znaczących, zagranicznych pisarzy.
„Zaślepienie” Agi Lesiewicz to gratka dla fanów tego gatunku literackiego. GORĄCO POLECAM!

Pewnego dnia dostaje dziwnego e-maila. Wiadomość jest anonimowa. Załącznik...

• Przeczytane w 2018