Zaślepienie

Michał Strąkow

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Ktoś ciągle patrzy…

8 Link do recenzji

Słaba książka... chciałam przestać ją czytać... w połowie książki zrobiło się ciekawie ale...potem znowu flaki z olejem... końcówka lepsza. Dla mnie strata czasu... słaba książka jak na thriller. 4/10 nie polecam

„Zaślepienie” to thriller psychologiczny Agi Lesiewicz, Polki mieszkającej i tworzącej w Londynie.
Kristin, młoda, zdolna fotograf mieszka ze swoim chłopakiem Antonem. Mężczyzna będący streetartowym artystą dużo podróżuje. Kristin zarabia na życie fotografując produkty do sklepów internetowych.
Pewnego dnia dostaje dziwnego e-maila. Wiadomość jest anonimowa. Załącznik...

Długo czekała na swoją kolej, a okazał się całkiem dobra. Wciąga w swoją paranoję bardzo szybko.

Mam mieszane odczucia po przeczytaniu tej książki, z jednej strony mi się podobała, z drugiej nie...
Zacznę od Katarzyny Puzyńskiej, która na okladce zachęca nas do przeczytania "Zaślepienia". Pisze, że atmosfera grozy narasta w ekspresowym tempie, a ksiązka porywa do ostatniej strony... Może i porywa ale w ostatnich stronach a nie do ostatniej strony, to po pierwsze a po...

Mi nie zaparło tchu czytając...książka ma 400 stron a tak naprawdę ostatnie strony są ciekawe wcześniej wiało nudą..czytadło na raz

Książka generalnie podobała mi się, wciągnęła w wir wydarzeń. Jednakże mogłaby spokojnie zostać skrócona o jakieś kilkadziesiąt stron opisów, które nie wnoszą nic lub niewiele do całej historii.
Przechadzanie się po Londynie chyba najbardziej mnie znużyło.

Podejrzewałam też kto może być prześladowcą i trafnie obstawiłam.

Kiedy czytałem wprowadzenie, kiedy moją uwagę przykuła notka wydawnicza miałem już świadomość, że te kilka niepozornych zdań prowadzić może do czegoś głębszego, bardziej intensywnego, do obrazów i emocji, którym w żaden sposób nie będę w stanie się oprzeć. I nie pomyliłem się. Ponownie los postawiony w ciemno zwrócił się po wielokroć.

Wystarczyło kilka stron, wystarczyło...

Cóż warte jest życie bez odrobiny ryzyka.
Zamartwianie się przypomina bujanie się na koniku na biegunach. Zdaje ci się, że gdzieś jedziesz, ale tak naprawdę stoisz w miejscu.
Jeśli wyślesz w świat pozytywną energię, ona z pewnością do ciebie wróci.
Życie nie jest czarno- białe. Jest monochromatyczne z małymi plamkami koloru tu i ówdzie.
Filiżanka herbaty to klucz do...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Stalking pełną gębą.

Świetny thriller psychologiczny! Aż w pierwszym momencie człowiek ma trudności żeby uwierzyć, że tak dobra książka wyszła spod pióra polskiego autora (!), a jednak! :) To zdecydowanie światowy poziom jeśli chodzi o to, jak ta lektura wypada na tle innych książek ze swojego gatunku.

Kristin jest fotografem. Zarabia na życie strzelając fotki na potrzeby...

Trochę długo mi zeszło na tą książkę. Powiem wprost nie wciągnęła mnie. Nie mój styl pisania, ale to wcale nie jest minus:
- narracja w pierwszej osobie
- duże rozległe opisy
- mało dialogów
- mało błyskotliwa osobowość jako główny bohater.

Pojawiły się naprawdę ciekawe wątki w książce, ale bohaterka tylko gdyba i do czego dochodzi (do niczego). Może mój osąd jest taki...

Dyskusje

• 2019