Wespazjan. Zaginiony syn Rzymu

2015-03-05
9788380620780
Konrad Majchrzak
Rebis
Aleksandria antyk cesarstwo rzymskie intryga I w. literatura angielska niebezpieczeństwo powieść historyczna spisek walka o władzę Wespazjan
Rome's Lost Son
Wespazjan (tom 6)
powieść historyczna
9788380620780
Konrad Majchrzak

Oficjalne recenzje i

Rzymu nigdy dość

Link do recenzji

Ciężko bylo wrócić po dłuższej przerwie z serią. Mimo że nie pamiętam dużo z pierwszych tomów, mam wrażenie że były one dużo lepsze.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , ,

Apetyt rośnie w miarę jedzenia, o czym przekonuje się na własnej skórze Wespazjan, który jako czterdziestolatek zaczyna marzyć o zaszczycie zasiadania na cesarskim tronie w Rzymie. Wokół niego pełno głupców, intrygantów i ludzi przeżartych ambicjami oraz żądzą władzy, co wymaga od przyszłego władcy najpotężniejszego imperium starożytnego świata sprytu, aby uniknąć utraty...

Robert Fabbri stworzył ciekawy i pasjonujący cykl powieści historycznych o Tytusie Flawiuszu Wespazjanie, jednym z cesarzy rzymskich. Zamierzeniem cyklu było przedstawienie historii Wespazjana od wczesnej młodości, poprzez zyskiwanie kolejnych doświadczeń politycznych, udział w kampaniach wojennych prowadzonych przez armię rzymską, intrygi polityczne na rzecz jego kolejnych...

No to czekam na ciąg dalszy (tyle tomów jest na dzień dzisiejszy dostępne). Cesarz Wespazjan nie jest tak popularną postacią literacką jak Juliusz Cezar czy Klaudiusz. A przecież zapisał się w historii Rzymu nie tylko słynnym Pecunia non olet

Część bardziej udana niż poprzednia. Czekam na Furie!

Polecam

• Powieść historyczna