Krwawy las

Nominacja w plebiscycie 2019
Geraint Jones Wydawnictwo: Rebis Cykl: Feliks Corvus (tom 1) powieść historyczna
Blood Forest
Mirosław P. Jabłoński
Rebis
cesarstwo rzymskie debiut literacki Germanie klęska niebezpieczeństwo odmiana losu okrucieństwo powieść historyczna samotność śmierć wojna żołnierz
Blood Forest
Feliks Corvus (tom 1)
powieść historyczna
Mirosław P. Jabłoński
Inne

Arcydzieło. Prawdziwa żołnierska historia w najlepszy stylu. Ktoś kto lubi starożytny Rzym musi ją przeczytać, bo trudno będzie na rynku dopaść coś lepszego. Od razu kupuję kolejne tomy.

Ciekawa książka przygodowa Jones ma talent do snucia historii a zarazem tło epoki dodaje smaczku. Polecam

Nie moja tematyka, ale tylko to mogłam pożyczyć (long story). Rozkręca się dość długo, ale jak już to zrobi to z przytupem! Ciśnienie rośnie, akcja dynamiczna, zaskoczenia... Aż ciekawa jestem drugiej części!

Moje pierwsze spotkanie z twórczością Gerainta Jonesa NA PEWNO nie będzie spotkaniem ostatnim! To jedno z moich najlepszych czytelniczych odkryć 2020 roku. Powieść niezwykle brutalna, ostra i krwawa – w tym przypadku tytuł jest bardzo adekwatny. Przyznam szczerze, że nie lubię krótkich zajawek reklamujących daną powieść, znajdujących się na okładce lub z tyłu książki....

Na początku chciałbym zwrócić uwagę na to iż sam Autor był żołnierzem pełniącym służbę w Iraku i Afganistanie co zdecydowanie odroznia go od innych powieściopisarzy których mamy zaszczyt czytać :)
Jako pierwsza książka autora, moim zdaniem bardzo udana. myślę że to właśnie zasługa z obyciem '' zycia'' żołnierskiego.
Dialogi między kamratami choć bardzo często wulgarne mają...

Naprawdę udany debiut. Książka jest bardzo mocna, opisy walk są brutalne, ale świetnie oddają grozę Lasu Teutoburskiego. Zagłada trzech legionów pod wodzą Warusa jest oddana bardzo dobrze, a bohaterowie, zwykli żołnierze to ludzie z krwi i kości ze wszystkimi wadami i zaletami. Jedyny minus to bardzo wulgarny język. Miałam wrażenie, że czasem bluzgi są dodane nieco na siłę,...

Rzym ma piękną i bogatą historię, która do dziś inspiruje wielu, różnych pisarzy do zagłębiania się w nią. Każdy z nich prezentuje swoją wizję tego Imperium, które tak długo się utrzymywało na szczycie. Jednak nie każda walka była zwycięska i nie każdy konsul wracał żywy z wojen. Las Teutoburski to historia wielkiej klęski Rzymu z Germanami - o czy więcej dowiemy się...

Weszli i mieli problem.Bo Germanie,umieli się bić.Rzymianie też.Ale tamci lepiej.
Książka widziana oczami zwykłego żołnierza./A dokładnie mówiąc legionisty.
Widać,jak Arminiusz zdradził i poszedł do swoich.Czyli Germanów,
okrutni byli i ci i tamci.
Ciekawe postacie,to Corvus,Kikut,Kurczak.
To nie tylko bitwy,ale i psychologia postaci.

Geraint Jones to były żołnierz armii amerykańskiej próbujący sił w literaturze. Za kanwę swojej powieści wybrał bitwę w Lesie Teutoburskim, stoczoną przez rzymskie legiony XVII, XVIII i XIX, dowodzone przez Publiusza Kwinktyliusza Warusa w 9 r. n.e. za panowania cesarza Oktawiana Augusta, z Arminiuszem, władcą który zjednoczył Germanów.
Brzmi ciekawie? Owszem.
Sam autor w...

Świetna okładka. Wciągająca akcja. Obrazowe, szczegółowe opisy. Filmy tego typu nie dają odpowiedzi na takie błahe pytania jak np. kiedy armia idzie na bitwę to lepiej iść z przodu, w środku czy z tyłu? Jakie zapachy czują walczący żołnierze i jak się zachowują? Czy zawsze są odważni? Ta książka odpowiada właśnie na tego typu pytania. Zakończenie trochę mnie rozczarowało...

Dyskusje

• 2019