SELF-REG

Stuart Shanker Wydawnictwo: Mamania poradniki dla rodziców
Self-Reg: How to Help Your Child (and You) Break the Stress Cycle and Successfully Engage with Life
Natalia Fedan
Mamania
sel-reg samoregulacja rodzicielstwo wychowanie
poradniki dla rodziców
Natalia Fedan
sel-reg samoregulacja rodzicielstwo wychowanie

Książka pomogła mi jako rodzicowi spojrzeć na dziecięce problemy pod innym kątem. Bardzo dużo informacji i planuje przeczytać ją jeszcze raz.

Książka, która powinna stać się podstawową (obowiązkową!) lekturą każdego rodzica. Wnikliwa, mądra, zwracająca uwagę na rzeczy, które pozornie błahe mogą zaważyć na relacji dziecko-rodzic a nawet dziecko-świat. Cieszę się, że mam swoją, będę do niej na pewno wielokrotnie wracać.

Ciekawa, ale... Całe setki zdań o tym CO nam daje self-reg, CO osiągniemy stosując self-reg, przykłady dzieci, którym pomogło self - reg, dużo tłumaczeń DLACZEGO pomogło self - reg. Zabrakło natomiast informacji JAK. Konkretów co robić jest tak naprawę jak na lekarstwo, poza oczywistościami że sfery biologicznej, że trzeba zadbać, by dziecko było najedzone, wyspane i...

Na półkach: , , , ,

Bardzo ważna książka, szczególnie dla rodziców. W przystępny sposób przedstawia, co może powodować stres u dzieci (i u dorosłych) i co z tego może wynikać. Pokazuje, w jaki sposób można z nim walczyć, uczyć dzieci samokontroli. Dużo przykładów z życia wziętych, na bazie konkretnych dzieci jest pokazywane są próby wyjścia z sytuacji stresogennych. Warto przeczytać i próbować...

Książka obrazująca obszary wywołujące stres nie tylko u dzieci, kiedy człowiek czyta książkę odpycha na początku myśli że to może dotyczyć kogoś z jego otoczenia. Jednak w miarę przytaczanych przykładów znajdziemy osoby, które borykają się z niemocą odnalezienia się w sytuacji stresowej. Język pisany książki nie jest lekki, nalezy co jakiś czas zastanowić się nad tym co...

Ciekawa pozycja o emocjach, rozwiązywaniu problemów, empatii i tych wszystkich trudnych tematów związanych z wychowaniem dzieci. Dużo rozwiewa wątpliwości, pewne rzeczy wyjaśnia. Nie jest to łatwa książka, ale warto ją przeczytać i choć trochę zrozumieć ;)

dłuuuga, mnóstwo przykładów, dość amerykańska ale pomocna

Bardzo długi opis teorii oraz jej podstaw, natomiast niewiele konkretnych zaleceń do pracy. Odnoszę wrażenie, że książkę można skrócić do kilkunastu stron, bez zbędnego rozwlekania się.

Warto mieć świadomość tego, czym jest samoregulacja, więc pod tym kątem książka jest bardzo przydatna. Jak dla mnie książka zbyt szczegółowo wchodzi w temat i jest trochę "przegadana", przez co przeciętny czytelnik, który chce sobie radzić z tym tematem dla własnych potrzeb, gubi się czasem pomiędzy teorią a praktyką.

Poradnik w przystępny sposób opisuje i podpowiada, jak zachować się w trudnych sytuacjach, gdy kierują nami emocje. Dla mnie bardzo pomocny

• 2018
  • 2019