SELF-REG

Stuart Shanker Wydawnictwo: Mamania poradniki dla rodziców
Self-Reg: How to Help Your Child (and You) Break the Stress Cycle and Successfully Engage with Life
Natalia Fedan
Mamania
sel-reg samoregulacja rodzicielstwo wychowanie
poradniki dla rodziców
Natalia Fedan
sel-reg samoregulacja rodzicielstwo wychowanie

Bardzo wartościowa książka. Pomaga nie tylko zrozumieć sposób, w który czują nasze dzieci i pomóc im - poprzez swoje zachowania - obniżyć poziom stresu, z którym muszą sobie radzić. Zdobytą wiedzę wykorzystam też w relacjach z mężem i ze znajomymi w pracy. Polecam wszystkim, którzy chcą dbać o zdrowie psychiczne swoje i swojej rodzinki ;)

Garść niezwykle istotnych informacji dotyczących działania systemu nerwowego. Autor jasno i klarownie wyjaśnia mechanizmy neuronalne, dzięki czemu pomaga zrozumieć przyczyny kłopotów z nastrojem i zachowaniem, jak również odnaleźć drogę do równowagi. Polecam przeczytać każdemu, nie tylko rodzicom czy pedagogom.

"SELF-REG to przełomowa książka dla rodziców, w której profesor Stuart Shanker proponuje naukę samoregulacji, mającej pomóc dzieciom samodzielnie zmienić ich zachowanie. Mogą wtedy powrócić do stanu zrównoważenia, który jest niezbędny do rozwoju i realizacji drzemiącego w nich potencjału."

Każde dziecko, najbardziej nieśmiałe, rozkojarzone, zestresowane,rozbrykane może...

elf-Reg. Jak ponoć dziecku (i sobie) nie ddać się stresowi i żyć pełnią możliwości" to dość popularna wśród rodziców i nauczycieli pozycja Dr Stuarta Shanker'a i Teresy Barker. Czy warto?

Autorzy tej książki przede wszystkim proponują, by spojrzeć na zachowanie dziecka (ale także własne) z innej perspektywy. To znaczy? Oczywiście, możemy traktować...

Książka pomogła mi jako rodzicowi spojrzeć na dziecięce problemy pod innym kątem. Bardzo dużo informacji i planuje przeczytać ją jeszcze raz.

Książka, która powinna stać się podstawową (obowiązkową!) lekturą każdego rodzica. Wnikliwa, mądra, zwracająca uwagę na rzeczy, które pozornie błahe mogą zaważyć na relacji dziecko-rodzic a nawet dziecko-świat. Cieszę się, że mam swoją, będę do niej na pewno wielokrotnie wracać.

Ciekawa, ale... Całe setki zdań o tym CO nam daje self-reg, CO osiągniemy stosując self-reg, przykłady dzieci, którym pomogło self - reg, dużo tłumaczeń DLACZEGO pomogło self - reg. Zabrakło natomiast informacji JAK. Konkretów co robić jest tak naprawę jak na lekarstwo, poza oczywistościami że sfery biologicznej, że trzeba zadbać, by dziecko było najedzone, wyspane i...

Na półkach: , , , ,

Bardzo ważna książka, szczególnie dla rodziców. W przystępny sposób przedstawia, co może powodować stres u dzieci (i u dorosłych) i co z tego może wynikać. Pokazuje, w jaki sposób można z nim walczyć, uczyć dzieci samokontroli. Dużo przykładów z życia wziętych, na bazie konkretnych dzieci jest pokazywane są próby wyjścia z sytuacji stresogennych. Warto przeczytać i próbować...

Książka obrazująca obszary wywołujące stres nie tylko u dzieci, kiedy człowiek czyta książkę odpycha na początku myśli że to może dotyczyć kogoś z jego otoczenia. Jednak w miarę przytaczanych przykładów znajdziemy osoby, które borykają się z niemocą odnalezienia się w sytuacji stresowej. Język pisany książki nie jest lekki, nalezy co jakiś czas zastanowić się nad tym co...

Ciekawa pozycja o emocjach, rozwiązywaniu problemów, empatii i tych wszystkich trudnych tematów związanych z wychowaniem dzieci. Dużo rozwiewa wątpliwości, pewne rzeczy wyjaśnia. Nie jest to łatwa książka, ale warto ją przeczytać i choć trochę zrozumieć ;)

• 2020
  • 2018