Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały

Julie Adair KingJoanna Faber Wydawnictwo: Media Rodzina Seria: Jak mówić... poradniki
Beata Horosiewicz
Media Rodzina
Coco Faber Tracy Faber Sam Faber Manning
poradniki
Beata Horosiewicz
Jak mówić...
Coco Faber Tracy Faber Sam Faber Manning

Książka która obowiązkowo powinien przeczytać każdy rodzic! Cieszę się że mogłam coś takiego znaleźć, internet jest pełny informacji jak karmić, jak leczyć, jak ubrać dziecko, nigdzie jednak nie mogłam znaleźć informacji jak wychować. Nie powiem że ze wszystkim się zgadzam, ale cieszę się że mogłam się tyle dowiedzieć. Do tego napisana w przystępny sposób, pokazuje różne...

To taki podręcznik dla każdego rodzica małego dziecka. Przeczytałam pożyczoną kopię książki i na pewno kupię sobie własną, bo z pewnością będę wracała do tej pozycji. Według mnie powinien przeczytać tą książkę każdy rodzic. Pozycja ta pomaga lepiej zrozumieć dziecko, ale co ważne nie ocenia i w ciekawy i prosty sposób pokazuje, że dzieci jak i rodzice są bardzo różni i...

Lekka do czytania i bardzo fajna książka o rodzicielstwie

Książka zawiera mnóstwo cennych wskazówek, jak sobie radzić z tym niełatwym zadaniem, jakim jest wychowanie małego, bardzo niedojrzałego jeszcze człowieka.
Każdy rozdział zawiera mnóstwo konkretnych, z życia wziętych przykładów, co i jak mówić i robić.
I... kurczę, to działa! Przynajmniej w większości przypadków, co i tak jest sukcesem ;)

wiele sposobów się sprawdza (chociaż żaden do odpieluchowania), lepiej rozumiem swojego dwulatka i nie boję nadchodzących burz

Bardzo mi pomogła w ogarnianiu mojej czteroletniej córeczki. Mogę potwierdzić, że metody w niej podane (przynajmniej te, które już wypróbowałem) działają!

Zastanawiałam się, na którą pozycję się skusić - ostatecznie wzięłam oba poradniki: Jak mówić żeby maluchy nas słuchały i Jak mówić żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły.
Trochę bałam się powielania wiedzy i odgrzewanego kotleta, ale ta pozycja jest świetnym uzupełnieniem poradnika wydanego przez mamy autorek i warto brać je w pakiecie.

Jak mówić...

Wiele z przedstawionych "sztuczek" psychologicznych sprawdza się nie tylko na maluchach, ale też na starszakach, a nawet całkiem dorosłych osobnikach. Zdecydowanie warto nie tylko przeczytać, ale też spróbować wprowadzić w życie przedstawione proste wskazówki.

Znakomita pozycja.
Myślę, że przyda się każdemu rodzicowi.
W ksiązce opisane są różne metody jak radzić sobie w różnych, kryzysowych sytuacjach związanych z wychowaniem dziecka.
Dużo praktycznych porad i co najważniejsze DZIAŁAJĄ!

Całkiem ciekawa, kilka porad i dużo przykładów

Dyskusje

• 2019