Idealny rodzic nie istnieje

Okładka książki Idealny rodzic nie istnieje
Kamil Nowak Wydawnictwo: Utopia poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Utopia
2018-12-01
2018-12-01

Patronaty LC

Okładka książki Fiszki „Agresja Dziecka” Kamil Nowak, Justyna Rokicka
Ocena 8,5
Fiszki „Agresj... Kamil Nowak, Justyn...
Okładka książki Fiszki „Agresja Rodzica” Kamil Nowak, Justyna Rokicka
Ocena 7,7
Fiszki „Agresj... Kamil Nowak, Justyn...

Mogą Ciebie zainteresować

Książka na raz do kawy. Czyta się ekspresowo. Szczerze myślałam że będzie więcej wartościowych treści. Sporo cytatów. Nie jest to typowa książka, raczej spis krótkich przekazów na co zwrócić uwagę. Lubię Kamila, ma świetne podejście, ale zabrakło mi tu czegoś. Jak dla mnie to jest taki wstęp do dalszego rozwinięcia tematu i poszerzenie go o dodatkowe treści. Na pewno daje obraz na czym warto się skupić, ale to akurat robiłam intuicyjnie. Niemniej jedna warto było poczytać, że inni maja równie podobne podejście do rodzicielstwa jak ja.

Nie jest to książka, która tłumaczy konkretne zagadnienia związane z rodzicielstwem, ale nakierowuje czytelnika w stronę wyznawanych przez autora wartości i ja osobiście w 100% się z nim zgadzam. Polecam dla każdego przyszłego/ młodego/ po prostu rodzica.

To nie jest książka bardziej album. Ciężko było mi się do takiego forniru przywyczaić, niektóre cytaty są ciekawe, ale treść wyglada jak z wpisu na blog. A jeszcze ten format, nie pasuje mi na półkę 🙈
Dostałem na na prezent, nie obserwuje autora w internecie, ale może dla jego fana książka cegiełka dla niego.

Króciutka żartobliwa książka o rodzicielstwie. Taka memowa i zabawna jak treści z Blog Ojciec. Na pewno nie jest to poradnik i dużo się rodzić z niej nie dowie. To bardziej zbiór takich bardzo ogólnych przemyśleń autora o rodzicielstwie.

Ciekawa i lekka książka o rodzicielstwie, napisana w żartobliwej formie. Można w niej znaleźć wiele zdroworozsądkowych rad dotyczących dzieci, ich wychowania oraz tego jak żyć, by nie zwariować. Książka zawiera sporo cytatów i grafik, trafnie opisujących realia bycia rodzicem w dzisiejszych czasach.

Kolejna pozycja czytana wspólnie na głos z mężem przed snem. Nie jest to typowy poradnik, ale coś w rodzaju przypomnienia co w relacji z dzieckiem jest istotne, ważne i najważniejsze. Pokazuje również jak ważna jest uwazność na potrzeby nie tylko dziecka, ale też rodzica. Książka dość krótka, bardzo szybko się czyta. Uważam, że cena jest trochę za wysoka do merytoryki jaką się w niej dostaje.

Ok, ok, to nie jest typowy poradnik. Nie jest to też wymagająca lektura, która szerzej omawia jakieś psychologiczne zagadnienia. Ale w dobie kiedy czytelnictwo w PL ma się średnio na jeża, taka książka, z kilkoma ważnymi spostrzeżeniami i poradami, którą się w jeden dzień pochłania jest naprawdę spoko. Można to traktować jako rodzaj poklepania po plecach osób, które z rodzicielstwem się dopiero oswajają, czują się zdezorientowane czy też przytłoczone. Sam fakt, że przeczytają tą książkę, już może coś zmienić w ich podejściu czy myśleniu. Myślę, że to dobra pozycja na prezent - jest napisana z humorem i z pewną mądrością. Jest krótka i zwięzła, ale zawiera jakieś podstawy patrzenia na rodzicielstwo jak na najważniejszą w życiu misję, która jest ogromnym wyzwaniem, ale też źródłem ogromnej satysfakcji. Trudno mi powiedzieć coś złego o tej książce, gdyż z przyjemnością ją przeczytałam, kilka rzeczy zanotowałam i poczułam się właśnie "poklepana po plecach". A przecież każdy z rodziców tego potrzebuje (choćby na przełomie ważnych etapów rozwoju swojej pociechy). Polecam, jeśli nie wymaga się obszernej, mięsistej lektury o wychowywaniu, tylko lekkiego, zabawnego oddechu.

Jestem mega zwiedziona tą książką? Albumem? Jak ktoś nie wie co to kto to jest dziecko to ok. Całość napisaną po ludzku zmieściłoby się na kilku kartkach. Spodziewałam się czegoś o wiele lepszego i wnoszącego coś mądrego do życia.

Nie jestem w stanie uwierzyć, że ten album kosztuje ~50 zł. Truizmy, nieśmieszne ironiczne wtrącenia,, 1/3 tego albumu to cytaty, 1 h czytania na temat bycia rodzicem według autora. Porażka.

Super poradnik dla rodziców. Z uwaznoscia na potrzeby rodziców i dzieci. Książka dość krótka, bardzo szybko się czyta. Bardziej jako garść inspiracji i przypomnienie co jest naprawdę ważne niż konkretne rady.

Dodaj cytat z książki Idealny rodzic nie istnieje