Dom na Sekwanie

83-7120-302-0
Jacek Wietecki
Salamandra
sekwana Paryż Francja autobiografia barka

Jak przeczytałam to też chciałam zamieszkać nad rzeką.

Książka ,,Dom na Sekwanie '' może momentami nużyć. Dłużą się bardzo szczegółowe opisy naprawy barki przez autora, ale mimo to warto jest dobrnąć/ dopłynąć :) do samego końca, do swojego portu przeznaczenia. Mimo nudy która dość często zagląda nad spod kartek, tego dłużenia się to mimo wszystko nie jest to książka zła. Liczy się to co jest na samym jej końcu. Jest tam piękne...

W połowie książka zaczyna męczyć, następuje przesyt szczegółowych opisów naprawiania barki, z wymienianiem każdego narzędzia i sposobu, co i jak należy zrobić. Wharton świetnie pisze krótkie historyjki o swoich sąsiadach, dzieciach czy przygodach związanych z barką. Niestety, jest tego za mało. Gdyby wyciąć wszystkie dokładne opisy desek, gwoździ i innych rzeczy, to byłaby...

zapraszam do odwiedzenia i polubienia naszego bloga z recenzjami książek

Cenię Whartona, przeczytałam niemal wszystkie Jego książki ale przez tą nie przebrnęłam - zmęczyły mnie opisy. Przepraszam Williamie

Szczera i genialna

Pamiętam reakcję na książkę o młynie - była dobra:)Sięgnęłam teraz po dom na barce i także jest taka, zdziwienie - po 20 latach wiele rzeczy przestało mi się podobać ale nie te:)

Nie lubię gdy książka wywołuje we mnie tak mieszane uczucia, że nie bardzo wiem jak ją ocenić.
Lubię Whartona i te fragmenty, w których opowiadał o swojej rodzinie, o sąsiadach, wydarzeniach, które miały miejsce gdy zamieszkali na barce. Jednak pojawiało się zbyt dużo technicznych określeń i dla mnie nie ma znaczenia czy deski miały grubość 2 czy 6 cm.
Z drugiej strony...

Jedna z tych książek, którym warto dać szansę i przeczytać do końca :)

Nie potrafię ocenić książek Wharton'a obiektywnie. Zaczytywałam się w nim w liceum i żywię ogromny sentyment do jego twórczości.

Dyskusje

2 486