Dom na Sekwanie

83-7120-302-0
Jacek Wietecki
Salamandra
sekwana Paryż Francja autobiografia barka

W połowie książka zaczyna męczyć, następuje przesyt szczegółowych opisów naprawiania barki, z wymienianiem każdego narzędzia i sposobu, co i jak należy zrobić. Wharton świetnie pisze krótkie historyjki o swoich sąsiadach, dzieciach czy przygodach związanych z barką. Niestety, jest tego za mało. Gdyby wyciąć wszystkie dokładne opisy desek, gwoździ i innych rzeczy, to byłaby...

zapraszam do odwiedzenia i polubienia naszego bloga z recenzjami książek

Cenię Whartona, przeczytałam niemal wszystkie Jego książki ale przez tą nie przebrnęłam - zmęczyły mnie opisy. Przepraszam Williamie

Szczera i genialna

Pamiętam reakcję na książkę o młynie - była dobra:)Sięgnęłam teraz po dom na barce i także jest taka, zdziwienie - po 20 latach wiele rzeczy przestało mi się podobać ale nie te:)

Nie lubię gdy książka wywołuje we mnie tak mieszane uczucia, że nie bardzo wiem jak ją ocenić.
Lubię Whartona i te fragmenty, w których opowiadał o swojej rodzinie, o sąsiadach, wydarzeniach, które miały miejsce gdy zamieszkali na barce. Jednak pojawiało się zbyt dużo technicznych określeń i dla mnie nie ma znaczenia czy deski miały grubość 2 czy 6 cm.
Z drugiej strony...

Jedna z tych książek, którym warto dać szansę i przeczytać do końca :)

Nie potrafię ocenić książek Wharton'a obiektywnie. Zaczytywałam się w nim w liceum i żywię ogromny sentyment do jego twórczości.

Powieść specyficzna. Przez trzy czwarte tekstu człowiek współodczuwa fizyczny i psychiczny trud bohatera (a zarazem autora, bo to powieść autobiograficzna) remontującego barkę, która ma stać się wymarzonym domem dla dużej rodziny. Perypetie związane z odnawianiem, budowaniem, finansami, podtopieniami i wieloma innymi przygodami trzymają w napięciu i lekkim podenerwowaniu,...

Lubię tą książkę Wartona. Jego książki są napisane prosto, zwyczajnie. I ta zwyczajność mnie ujęła. Ta pozycja to nic innego jak codzienność życia rodziny.

Dyskusje

2 426