Droga do Nidaros

Andrzej Pilipiuk Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Oko jelenia (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
2008-03-28
2008-01-01
Fabryka Słów
oko jelenia Hanza podróże do przeszłości
Oko jelenia (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2008-03-28
oko jelenia Hanza podróże do przeszłości

Pierwsza część zaczyna się dość drastycznie końcem świata, a później jest jeszcze dziwniej. Po przeczytaniu wszystkich części stwierdzam, że i tak było warto przeczytać tę serię i przenieść się w świat Hanzy. Później zdążyłam zapomnieć, że to przez inwazję dziwnego kosmity. ;)

Dojrzała powieść Pilipiuka. Ciekawa, ale trochę zbyt obszerna. Można odnieść wrażenie, że wydawca płacił od liczby słów.

Fabuła dobra, ale przemyślenia postaci męczące... Dłużyzna, jakby zrobić z całego cyklu 1 tom, to byłoby lepiej...

Zamysł fabularny bardzo interesujący, ale czegos mi zabraklo w realizacji... To jedna z tych ksiazek, ktore gdybym czytała, a nie sluchala audiobooka, to pozostalaby niedokonczona. Nie czuję się też szczególnie zachęcona do sięgnięcia po kolejne tomy cyklu.

Ciężko mi wyrazić opinię o tej książce. Sam pomysł całkiem fajny., jednak były momenty, kiedy mnie męczyła. Fabuła jest jednak na tyle intrygująca, że zastanawiam się nad sięgnięciem po kolejny tom. Jednak po dłuższej przerwie.

Wciągająca. Norwegia pod okupacją duńską i trójka młodych Polaków przeniesiona w czasie. Fantastyka i spora dawka historii.

Dobra ale trudna. Trudna, bo czytając trzeba być cały czas skupionym, żeby się nie pogubić. To jeden z minusów. Drugim może okazać się nieznajomość historii. Ci, którzy jej nie znają, mogą czuć się trochę zagubieni i nie bardzo rozumieć. Nie mniej jednak, to moje drugie podejście do Pilipiuka i o ile jego Kroniki Jakuba...po czterech zdaniach zamknęłam i odniosłam do...

Ciekawa pozycja łącząca w sobie historię i tematykę science fiction. Obrazowe realia wczesnej nowożytności i sympatyczni, lecz zagubieni bohaterowie z XXI wieku. Dobry, mocny wstęp do serii.

Ciekawi mnie historia trójki bohaterów wysłanych w przeszłość. Dlaczego zostali wysłani? Skąd i po co łasica? Obcy, który to wszystko zorganizował nie mógł sam odnaleźć tego czego szuka? Za mało energii aby go stworzyć w innym czasie?

Ciekawa i przystępnie napisana. Czyta się przyjemnie, choć niektóre opisy się dłużą. Minusy to przydługie dialogi bohaterów zastanawiających się nad możliwościami - a raczej ich brakiem - wprowadzenia innowacyjnych wynalazków w XVI wieku i niewytłumaczalna brutalność głównego bohatera na początku książki. Plusy to postać Heleny, według mnie bardzo dobrze wykreowana,...

Dyskusje

6 989