Biuro Podróży Samotnych Serc Kierunek: Chile

Okładka książki Biuro Podróży Samotnych Serc Kierunek: Chile Katy Colins
Okładka książki Biuro Podróży Samotnych Serc Kierunek: Chile
Katy Colins Wydawnictwo: HarperCollins Polska Cykl: Biuro Podróży Samotnych Serc (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Biuro Podróży Samotnych Serc (tom 3)
Destination: Chile (The Lonely Hearts Travel Club)
HarperCollins Polska
2017-06-14
2017-06-14
Elżbieta Regulska-Chlebowska
Elżbieta Regulska-Chlebowska biuro podróży Chile podróż

Ciekawa, bardzo przyjemna i pełna humoru opowieść o podróżach. Katy Colins w każdej książce zabiera swoich czytelników w inne miejsce, podsuwa ciekawe historie.

Chyba najlepsza część ze wszystkich. Bardziej wyważona, nie tak jak pierwsza, gdzie wszystko się waliło i paliło. Fajne opisy miejsc i emocji, wciągająca historia. Jednym słowem dobrze się czytało.

Lekka, łatwa i przyjemna w sam raz na wakacje i nie tylko. Pierwsza moja podróż z tej seri; pozwoliła na powrót niektórych wspomnień z Chile.

Powieść pełna ciepła, humoru. Idealna do czytania w ramach wieczornego relaksu.
Georgia i Ben są kochającą się, zgraną parą prowadzącą własny biznes. Dostają zaproszenie i występują w programie telewizyjnym- okazuje się to próbą dla ich związku, jednak w efekcie wychodzi im to na dobre.

Powieść pełna ciepła, humoru. Idealna do czytania w ramach wieczornego relaksu.

Cała seria dla mnie rewelacja. Lekka, przyjemna, zabawna, pokazująca prawdziwe życie,pogoń za marzeniami. Bardzo dobrze się czytało.

Lekka seria, fajna, nie zajmie dużo czasu. Kontynuacja choć dla mnie druga w kolejności. Przeczytałam w 3 dni. Polecam :-)

Katy Colins powraca z kolejną powieścią z serii „Biuro podróży samotnych serc”. Autorka ponownie rozbudza w czytelniku ciekawość świata i chęć podróżowania. Po Indiach i Tajlandii pora na kolejny ekscytujący kierunek. Tym razem główny cel podróży to... Chile.
Bohaterką „Biura Podróży Samotnych Serc. Kierunek: Chile” jest oczywiście, lubiana przez wszystkich fanów serii, Georgia Green. Wraz z Benem dalej prowadzą wspomniane biuro podróży, które ma się świetnie.
Kiedy wydaje się, że lepiej być nie może, otrzymują zaskakującą propozycję – udział w reality show. To dla nich ogromna szansa, nie tylko na główną nagrodę, ale również na świetną reklamę ich biura podróży.

Ta ekscytująca wiadomość szybko jednak budzi w Georgii pewne wątpliwości. Z jednej strony to okazja na długo wyczekiwany, wspólny urlop z Benem, z drugiej to rozterki dotyczące wystawienia ich związku na widok publiczny. Mimo wszystko, para przyjmuje propozycję. Podczas podróży związek Bena i Georgii przechodzi kilka prób. Nie brakuje również bawiących do łez sytuacji i kłopotów w jakie wpadają, szczególnie Georgia.

Katy Colins, dzięki własnej pasji do podróżowania, potrafi przenieść czytelnika w najdalsze zakątki świata. Poczucie humoru, przyjemna narracja sprawiają, że książkę pochłania się bardzo szybko. Ciekawa pozycja, zwłaszcza na lato. Dzięki autorce każdy z nas ma szansę poczuć się, jakby właśnie odbywał podróż życia do Chile.

Georgia nic, a nic nie zmieniła się od pierwszej części, no może po tym, jak otworzyła swoje biuro, zaczęła lekko gwiazdorzyć, ale w dalszym ciągu zasługuje na tytuł „Bridget Jones z plecakiem”. Uwielbiam takie postrzelone bohaterki, a jak książka doprowadza mnie do łez ze śmiechu, to tym bardziej zasługuje na „półkę chwały” – czyli miejsce na moje ulubione pozycje.

Tym razem nasza zwariowana bohaterka daje się wciągnąć w telewizyjne show, którego twórcy gwarantują jej darmowy wypoczynek w Chile oraz promocję jej „Biura samotnych serc”. Nic, tylko korzystać: ukochany u boku, proste konkurencje, pozostałe trzy sympatyczne pary biorące udział w projekcie, ciepły klimat, błogi nastrój. Czy na pewno? Związek Georgii i Bena zostaje postawiony przed wielką próbą, czy przetrwa ją?

Nie czytałam drugiego tomu, więc mam lukę w wydarzeniach między Tajlandią a Chile, wiem tylko, że powinny się tam znajdować Indie, ale nie przeszkodziło mi to absolutnie w lekturze tej po części obyczajowej, po części romantycznej, a po części komediowej historii. Katy Colins ma lekki styl, nieco przypominający mi swym charakterem moją ukochaną Sophie Kinsele, a już to zasługuje na największy plus!

Nie zabrakło również wzruszających momentów i jeśli powiedziałabym, że łezka nie zakręciła mi się w oku, to bym skłamała. Ta książka bawi, rozczula, śmieszy oraz zadziwia. Cały czas zastanawiałam się, w co jeszcze może wpakować się Georgia. Kobieta ta jest tak niezdarna, naiwna, marudna, humorzasta, roztrzepana, do tego ma tendencje do pakowania się w kłopoty i jest podobna do mnie, jakże mogłabym jej nie lubić? Nie mogę zapomnieć również o postaciach drugoplanowych: równie postrzelonych przyjaciółkach czy zróżnicowanych parach, które również brały udział w wycieczce na Chile. Wszyscy razem tworzą fajną, klimatyczną, wesołą powieść.

Bardzo polecam Wam całą serię. Piękna sceneria rozbudza wyobraźnię, zakręcona bohaterka bawi, niekiedy romantyczny klimat wprawia w błogi nastrój, niespodziewane zwroty akcji zwracają uwagę czytelnika. Myślę, że szczególnie przypadnie ona do gustu kobietom, które lubią lekkie, niezobowiązujące czytadła. Zapewniam, że nie sposób się przy niej nudzić. Można ją czytać bez znajomości poprzednich części. Mam nadzieję, że powstaną kolejne tomy z cyklu „Biura podróży samotnych serc”, a jeśli nie, to liczę na inne, równie ciekawe dzieła tej autorki, ponieważ ma ona potencjał.

Tym...

To już trzecie książka z serii "Biuro Podróży Samotnych Serc". Pomyśleć, że jeszcze jakiś czas temu (dokładniej mówiąc- przy pierwszej części) byłam zniechęcona. Bardzo się cieszę, że w miarę czytania coraz bardziej mi się podobało i teraz gdy nie widziałam zapowiedzi kolejnej książki poczułam smutek. Mam nadzieję, że moje domysły są błędne i my, czytelnicy doczekamy się kontynuacji.
Georgia zwiedziła już Tajlandię lecząc złamane serce) i Indie. Propozycja wyjazdu do Chile choć spada nieoczekiwanie to jest jakby prezentem od losu. Tym rzem wycieczka nie jest związana z pracą zawodową Georgii i Bena. Para wyjeżdża wspólnie na nagranie do programu. Kobieta chce zastanawia się nad uczuciami jakie ich łączą, Ben zaś... a nie zdradzę! Nie będzie wyjścia- trzeba przeczytać książkę.
Bardzo polubiłam serię książek o sympatycznej kobiecie, której życie nie rozpieszczało. Mimo różnych wydarzeń, mimo tego, że zdarza jej się popełniać gafy (oj! często) to zachowuje pogodę ducha i pokazuje siłę.
Do Chile wraz z naszymi bohaterami wyrusza też kilka innych par biorących udział w rywalizacji. Kto wygra? Co się stanie? Trzeba powiedzieć, że inwencja twórcza osób wymyślających konkurencje jest duża.
Książka może wydawać się lekka, lecz tak naprawdę taka nie jest. Porusza mnóstwo ważnych i niełatwych tematów. Uczy o tym, że w związku należy rozmawiać, mówić o swoich oczekiwaniach. Serdecznie polecam całą niesamowicie interesującą serię "Biuro Podróży Samotnych Serc".

Nareszcie, jest kolejna część mojej ulubionej serii :-) na lato w podróż, ale i w hamaku w ogródku, czy na kanapie… bo książki Katy Colins to cudowny relaks, bez względu na to gdzie jesteś.

Dwie pierwsze części rozbawiały do łez, ale trzecia to jedzie „po bandzie” jak to się mówi – jest jeszcze zabawniejsza! A dzieje się tu, oj dzieje… Tarapaty gonią tarapaty a wszystko pogania urok osobisty głównej bohaterki i jej niezwykły talent do popadania w wyżej wymienione tarapaty. mam nadzieję, że ktoś w końcu zrobi filmy według tych książek.
Znów są przygody i cudna egzotyczna sceneria, a lekka narracja, sprawia że nie chce nam porzucać jej stron ani na moment.
Relaks zapewniony (Y)

• 2017