Moja magiczna Praga

Isabelle Broom Wydawnictwo: Amber literatura obyczajowa, romans
Amber
2017-12-05
2017-12-05

Większość książki się wkurzałam, była nudna, zaczęłam wręcz omijać opisy. Wracałam do niej wiele razy, dopiero po połowie się rozwinęła. Końcowka przewidywalna, jednak całkiem dobra.

1978

Ta książka może być swoistym przewodnikiem po Pradze. Dla tych, którzy znają to miasto, będzie to sentymentalna wycieczka. Dla tych, którzy nigdy tam nie byli, okazja by poznać i zakochać się w Pradze.
"Trzy pary", trzy zupełnie różne historie, które łączą się w jednym hotelu w Pradze. Miłość, przyjaźń, i piękne wspomnienia. Do tego dużo tęsknoty i niepewności. Pięcioro bohaterów, którym miasto pisze swój własny scenariusz.
Chociaż akcja dzieje się zimą, to miło ja przeczytać nawet latem. Kojąca, urocza, choć chwilami smutno chwyta za serce.
Polecam!

Trzy kobiety, trzy historie to co je łączy to Praga w której się spotykają. Piękne miejsca, zabytki... Każda z kobiet kocha ale każda inaczej. Jedna miłością całkowitą, idealną,nieskończoną,druga niepewną ale intensywną, nową. Trzecia z dziewczyny chce się tylko przyjaźnić.... Opowieść ciepła, optymistyczna

Aż zachciało się pojechać do Pragi

Aż zachciało się pojechać do Pragi

Ciekawa i bardzo fascynująca powieść obyczajowa a także przewodnik po Pradze. Książka jest pełna ciepła , magii oraz optymizmu.
Polecam

Polecam

Nie oszukujmy się, każdy z nas jest niepoprawnym egocentrykiem. Własne problemy z zapałem wynosimy do rangi katastrof, rozczulamy się nad własną dolą i roztrząsamy najdrobniejsze szczegóły odczuć i przemyśleń. Tymczasem prawdziwe tragedie dzieją się po cichu, nawet w tak malowniczej scenerii jak przyprószona śnieżnym puchem Praga, stolica kontrastów, legend i wszelkich kuriozów.
Bajecznie piękne opisy krętych uliczek i zaułków,, historycznych miejsc na równi z knajpkami, nietypowymi sklepikami i innymi, zakamarkami, które tworzą specyficzny koloryt tego miasta. Opowieść mądra i mimo wszystko niebanalna, choć dla mnie odrobinę zbyt melodramatyczna

Krótko mówiąc jest to przewodnik turystyczny po Pradze z dodatkiem trzech historii miłosnych.
Większość treści jest nudna, przez długie opisy miasta i monotonne rozmyślania bohaterów nad miłością (Może to jest to? A może nie? A może jednak tak?). Flaki z olejem.
Moim zdaniem książka mogłaby być oparta tylko na wątku Sophie, ponieważ wzruszył mnie do łez i jako jedyny był interesujący.
Część o Pradze jest zdecydowanie słabsza od Hiszpanii, ale zakończenie ją ratuje.

Bardzo fajna obyczajówka. Lekka, zabawna, smutna, ale i tutaj dochodzę do meritum z jedną bohaterką, która dla mnie była bardzo irytująca ... Trzy kobiety i trzy historie każda inna, ale w pewnym momencie jednak łączą się ich historie ze sobą. I tak jedno jest fantastyczne magiczna Praga. Sama byłam już trzy razy i jestem tym miastem zauroczona. POLECAM !!!

To już trzecia przeczytana przeze mnie książka autorstwa Isabelle Broom i uważam że najlepsza z nich. Byłam w Pradze już dwukrotnie i zgadzam się, że jest to magiczne miasto. Dzięki lekturze ww książki powróciłam wspomnieniami do mojego wyjazdu z ukochanym i nabrałam ochoty, żeby do Pragi powrócić po raz kolejny.
Książka napisana bardzo lekkim językiem, wzruszająca, nakłaniająca do refleksji
Polecam :)

Książka napisana bardzo lekkim językiem, wzruszająca,...

1964

Historie trzech kobiet w różnym wieku. Ich odkrywanie, doświadczanie klimatu i historii Pragi. Z pozoru odrębne wątki, a przecież coraz bardziej łączące się ze sobą, wzajemnie się uzupełniające. Sophie czeka na ukochanego, z którym poznali się właśnie w Pradze. Hope otrzymuje propozycję wyjazdu do stolicy Czech jako prezent urodzinowy od ukochanego. A Megan wybiera się tu z przyjacielem, aby czerpać inspiracje do wystawy fotograficznej. Jak potoczą się losy tych kobiet i ich towarzyszy? Czego dowiedzą się o sobie? Jak wzajemnie wpłyną na swoje losy?
Niełatwe tematy, rozterki życiowe. A wszystko w przepięknej scenerii zimowej Pragi.

• Świąteczne
  • świąteczne