Mag niezależny Flossia Naren cz.1

Kira Izmajłowa Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Mag niezależny Flossia Naren (tom 1) Seria: Obca Krew fantastyka, fantasy, science fiction
Ewa Białołęcka
Fabryka Słów
Mag niezależny Flossia Naren (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Ewa Białołęcka
Obca Krew

Oficjalne recenzje i

Kobieta [do bólu] niezależna

[ 14 ] Link do recenzji

Główna bohaterka prosta, płytka. Fabuła nudna, toporna. Dziwię się, że ktoś to wydał, bo takiego gniota to dawno nie czytałam.

Autorka w środku ocenia książkę, którą czyta główna bohaterka i to jest - według mnie - najtrafniejsza ocena tej pozycji czyli: Wiem, że piszę głupoty ale Ty - Drogi Czytelniku - je czytasz więc pośmiejmy się razem.
I się uśmiecham po każdej misji czarodziejki.
Polecam.

Świat stworzony w książce jest niezwykle ciekawy, a co najważniejsze dopracowany.
Główna bohaterka jest również niezwykle ciekawa: jest postacią niezwykle silną, pozbawiona kompleksów, a swe niedoskonałości jak np.: wygląd ignoruje, bądź z nich żartuje.
Tom sam w sobie jest lekki, pełen ciekawych historii, a wątki poboczne jedynie dodają humoru książce, co niezwyklę...

Kolejna książka przeczytana ze względu na polecenie znajomej.
Nie jest to rzecz najgorsza na świecie jednak styl autorki pozostawia wiele do życzenia. Właściwie miałam wrażenie, że czytam przypadkowo wydane dzieło amatora powieści fantasy, który aspiruje do zostania pisarzem. Może i ocena jest negatywna jednak zarówno redakcja jak i korekta nie popisały się podczas pracy...

Przyjemna powieść, taki fantasy - kryminał, dla zabicia czasu znakomita.

2019

Kocham takie wredne z natury magiczki. W solidnym ubraniu. Z wypielęgnowanymi pazurami. Wyposażone w dobrze opancerzone dobre serduszko. Z rozwijającym się pomocnikiem. Historia, a właściwie cykl opowiadań połączonych postacią głównej bohaterki ma potencjał. Czekam na część drugą.

Główna bohaterka, a zarazem narratorka, jest taką kobietą, jaką wiele z nas chciałoby być. Jaką? Wspomogę się cytatem: „Ogólnie moje odbicie mnie samej jak najbardziej się podobało, a zdanie reszty społeczeństwa uważałam za wyjątkowo mało istotne”. Poza tym jest silna, niezależna, inteligentna, ma odpowiedzialne stanowisko ze stałym dostępem do króla, ponieważ pełni funkcję...

Lubię charakterne kobiece bohaterki, ale jednak takie, które są aroganckie, chamskie i wiecznie napuszone, jakoś do mnie nie przemawiają. A taka właśnie jest tytułowa Flossia Naren.

Książka nie należy do najgorszych, czyta się ją w miarę szybko, ale ciężko czytać o kimś tak bardzo niesympatycznym. Dobrze, że poruszane wątki i przygody okazały się na tyle interesujące, że...

Przyjemna książka w klimatach fantasy. Lekka i wciągająca

Ocena odnosi się do książki jako całości, nie części pierwszej. Tutaj właściwie wszystko dopiero się zaczyna i podział książki był najgorszym, co wydawnictwo mogło zrobić. Powieść trzeba czytać w całości. I się zachowywać, bo jest czym.

Dyskusje

• Fantastyka