Szelma w aksamicie

Okładka książki Szelma w aksamicie Loretta Chase
Okładka książki Szelma w aksamicie
Loretta Chase Wydawnictwo: BIS Cykl: Stylistki (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Stylistki (tom 3)
Vixen in Velvet
BIS
2017-01-01
2017-01-01
Magdalena Sikorska

Trzeci tom "Stylistek".

Simon proponuje Leonie, że pomogą jej uzbierać datki na stowarzyszenie dla kobiet. Leonie zgadza się, jednak nikt nie podejrzewa, że tak naprawdę będzie to katastrofa...

W tym czasie Gladys, kuzynka Clary, zostaje klientką Leonie i wpada w oko Swantonowi, którego reputacja zostaje zszargana. Dzięki Leonie i jej siostrom, Gladys zostaje zauważona przez Socjetę i ma wielu adoratorów co oznacza, że Leonie wygrała ich zakład.

Choć Leonie jest główną bohaterką to także jest tu też poświęcone miejsce dla Gladys i Swantona. To jest bardzo fajny zabieg, który zastosowała autorka, chociaż chętnie bym poczytała osobną część o Gladys i Swantonie.

Zdecydowanie mogę utożsamić się z Leonie, która jest rozsądna i twardo stąpa po ziemi. Co ciekawe, autorka dobrze dopasowała wszystkim trzem siostrom partnerów, którzy mają wspólne cechy i cele.

Myślę, że dam 8 gwiazdek tak jak dwóm pozostałym. Pozostaje mi tylko przeczytać "Książęta wolą blondynki", bym zamknąć cykl "Stylistki".

Trzeci tom "Stylistek".

Tutaj główną bohaterką jest najmłodsza z sióstr Noirot - Leonie. Odkąd jej siostry wyszły za mąż, na jej barkach jest prowadzenie butiku, szefowanie, reklamowanie go... Z tego powodu znajduje się w Instytucie Brytyjskim, gdzie widzi obraz "Wenus i Mars" i poznaje Lisburne' a, który jest przyjacielem Swantona poety, który ma czytać swoje wiersze....

Rewelacja. Od pierwszej kartki po po prostu nie można nie lubić głównych bohaterów. Między nimi iskrzy zmysłowość i dowcipne dialogi. Naprawdę świetna, moim zdaniem najlepsza z dotychczasowych stylistek.

Jedni powiedzą - nudy. Bohater taki nijaki, bohaterka też.
A ja powiem coś totalnie odwrotnego. Jest odświeżająco, jest inaczej, jest... Ciekawie ;)
Bohater nie jest ani utracjuszem, ani brzydalem o czarnej reputacji ani hulaką. Wiadomo miał jakieś tam romanse, od flirtu nie stroni, jest przystojny ale nie robi z siebie Casanovy. Taki normalny gość. Fajny facet, który ma zarazem charakter trudny i uparty a z drugiej cudowny, łagodny i jest uczynny. Oczywiście mówię tu o bohaterce i uczynności dla niej, ale też dla swojego kuzyna ma ogrom ciepła i cierpliwości.
Sam kuzyn to ciekawa postać :D jak poetów w historykach nie lubię tak Swanton nie da się nie lubić ;)
Wracając do bohatera. To po prostu Słodki Simon ;)
Bohaterka natomiast ma analityczny umysł, wie czego pragnie i jest taka nowoczesna jak na swoje czasy. Powiedzmy że może, w końcu jest krawcową ;) i zdecydowanie da się lubić.
W ogóle postacie w książkach pani Chase dają się lubić bardzo łatwo.

Relacje między bohaterami są takie... Normalne, nie ma tam dramatów i skandali o dziwo, jest tak życiowo. Mimo oczywistej niepoprawności historycznej jestem w stanie w nie uwierzyć ;)

Na dodatek przewijają się postacie z poprzednich dwóch tomów, jest ciekawy wątek intrygi, co prawda dopiero od połowy książki, ale raz że czekać warto a dwa czekanie się wcale nie dłuży ;)
Są też przyjemne sceny erotyczne, w ilości nieprzytłaczającej.
Jest po prostu akurat ;)

zdecydowanie polecam.

Jedni powiedzą - nudy. Bohater taki nijaki, bohaterka też.

Klasyczny romans historyczny, na szczęście bez omdlewających panienek. Czyta się przyjemnie.

• Romans historyczny
  • Romanse

Dodaj cytat z książki Szelma w aksamicie