Książę w lśniącej zbroi

literatura obyczajowa, romans
Magdalena Sikorska
Loretta Chase romans romans historyczny BIS

Na półkach: , , , ,

Dla mnie tylko dobra, bo może i napisana z humorem to jednak jakimś topornym językiem. Ciężko mi było przez nią przebrnąć, treść dość przewidywalna i brakowało mi tej nuty ekscytacji cechującej tego typu książki.

Zawiodłam się, czytanie strasznie mi się dłużyło. Tylko ostatnie 100 stron posżło mi szybciej, ponieważ akcja przyśpieszyła. Czytałam lepsze.

Jedno przyznaję - PRZEZABAWNE!

Jego Łajdacka Mosć się żeni! Jako, że tytuł zobowiązuje, pan młody w dniu ślubu ledwie trzyma się w pionie.
Panna młoda, lady Olympia, pod wpływem wątpliwości tuż przed ceremonią również sięga po flaszeczkę brandy i tym sposobem postanawia uciec.
Jednakowoż, trudno jest wspinać się przez ogrodowy mur, gdy trzeba dźwigać kilogramy jedwabiu i ubłocony welon.
Dodatkowe promile...

Bardzo zabawna jest ta powieść, zwłaszcza w pierwszej połowie - później niestety zdaje się nieco wytracać tempo i świeżość dowcipu.
Bohaterów pierwszoplanowych wyjątkowo łatwo polubić. Wątki bohaterów drugoplanownych też mają gdzieś w tle zarysowane ciekawe historie do rozwinięcia w kolejnych tomach - no i cóż, tu nas spotyka rozczarownie, bo Loretta sama przyznała gdzieś...

Bardzo dobry romans. Cała powieść jest niezwykle fascynująca i wciągająca. Uwielbiam czytać takie romanse jak ten , a ta książka jest po prostu rewelacyjna. Jestem bardzo zadowolony.
Polecam

Na półkach: , , , ,

Fajna historia i ciekawa wartka akcja,znakomicie poprowadzona fabuła,trzyma w napięciu.
Bohaterowie wspaniali,to dobry romans.

dobre,

Myślałam, że będzie lepiej. Wiem, że Chase w seriach rozkręca się powoli, ale przyznaję, że blurb rozpalił moje nadzieje. Zdecydowanie miałam ochotę na spotkanie z bohaterami w takim obiecywanym wydaniu. Jak wyszło? Mniej ciekawie, mniej zajmująco, mniej przygodowo. Więcej przegadanie, więcej w biegu, więcej w słowach.
Ale nie, proszę mnie źle nie zrozumieć. Jestem ostatnią...

Dwie gwiazdki za oryginalne dialogi/specyficzne poczucie humoru bohaterów/ciekawą grę słów.
Książka w równym tempie po całości jest zabawna. Jest to jednak bardzo osobliwy humor nad którym trzeba się namyślić/a może ja tak mam gdyż jestem pożeraczem tekstu, czytam szybko i takich gierkach słownych muszę zwolnić/. Romans przegadany. Nie chcę nikogo zniechęcać. Jest warta...

• 2018
  • Romans historyczny
  • 2020
  • 2019
  • E-book
  • 2020
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Książę w lśniącej zbroi