7 nawyków skutecznego działania

poradniki
83-86755-07-5
Iwona Majewska-Opiełka
Zarządzanie Organizacja Sukces Wydawnictwa popularne

Nie ukrywam, że ciężko było mi przez nią przebrnąć. Zdecydowanie więcej tekstu, jak wartościowej treści. S. Covey z każdym rozdziałem obnaża przed nami znaczenie nawyków, warunkujących spełnienie i szczęście jednostki, a w konsekwencji osiągnięcie sukcesu na wielu płaszczyznach. Każdy nawyk to kolejny szczebel w drabinie i należy dobrze poznać bieżący przed pójściem...

Książka daje kopa, konkretne rady z propozycją działania w codziennym życiu. Każdy z nawyków przedstawionych w książce jest wart wykorzystania w życiu. Polecam!

Świetna książka z ogromną ilością życiowej i nie tylko mądrości. Zupełnie nie straciła na aktualności pomimo lat.

Książka, do której będę wracał przez całe życie. Uniwersalny podręcznik opisujący zasady, które stosowane sprawią, że będziemy lepszymi ludźmi. Autor pokusił się o zdefiniowanie 7 nawyków, które pielęgnowane i powtarzane sprawią, że będziemy inaczej patrzeć na świat i co ważniejsze jak "świat" będzie patrzył na nas. “To co nieustannie robimy, staje się łatwiejsze - nie...

Mimo upływu lat nadal aktualny poradnik przedstawiający co robić, a czego nie, by osiągnąć sukces. Książka Covey’a to ma nie tylko zastosowanie w biznesie, ale w codziennym życiu rodzinnym czy towarzyskim. Kluczem do skutecznego działania są nawyki oparte na zasadach, które są podstawą charakteru. Pierwsze trzy nawyki skupiają się na jednostce, na naszym prywatnym...

👨‍👩‍👧‍👦 Największy plus tej książki widzę w szeroko opisanym temacie relacji rodzica z dzieckiem.

👀 Książka jest dla moich oczu wystarczająco przejrzysta.

💡 Książka praktyczna. Polecam ją bardziej do wybiórczego czytania/kartkowania w celu odnalezienia informacji potrzebnych tu i teraz

Niestety książka się zestarzała. Oczywiście treść w większości jak najbardziej aktualna i pożyteczna, ale jakbym miał komuś polecić to raczej wybrałbym współczesne poradniki. Po prostu nowe poradniki zawierają często esencje z Coveya + uaktualnione treści na bazie obecnej wiedzy. Książka zasłużona, ale obecnie są po prostu lepsze i ciekawsze pozycje.

W kategorii produktywność ta książka jest dla mnie biblia. Z koncepcji stworzonych przez Coveya w 1989 roku wciąż można czerpać garściami. Wielu późniejszych autorów nawiązuje do niej, a często powtarza wręcz opisane w tej książce zasady. Ja musiałem dojrzeć do tej lektury, ale było warto. Wraz z "8 nawykiem, znajduje się na mojej liście Jobfulness.pl.

7 rad opisanych w książce na pewno są przydatne i mają pokrycie w rzeczywistości, ale sam opis tych 7 nawyków jest po prostu nudny, wręcz męczący. Równie dobrze można przeczytać tylko tytuły rozdziałów i zakończyć książkę.

Po przeczytaniu wielu książek o rozwoju, nareszcie trafiłam na Pana Coveya. Chociaż tytuł i okładka nieco mnie odstraszyły, to postanowiłam dać jej szansę i zaczęłam ją zgłębiać. Dziś, po kilku tygodniach tej gęstej lektury wiem, że ta książka zostanie ze mną na długo. Pan Covey zaczął bowiem od pracy u podstaw. Od pracy nad korzeniami swojego charakteru, by potem zbierać...

3 727
    2 171