Miłość Peonii

2012-01-01
Anna Dobrzańska-Gadowska

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

W 1/3 książki główna bohaterka umiera i kontroluje życie innych zza światów co więcej rozmawia z osobami z ziemi itd bardzo mi się ten zabieg nie podobał.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobra książka, wciągnęłam się od pierwszych stron. Na końcu mi się już troszkę dłużyła, jednak książka naprawdę godna polecenia.

Jakoś mi ta książka nie przypadła do gustu, niestety. Pomimo swojej magicznej atmosfery i w sumie nawet wciągającej fabuły nie do końca mnie ona uwiodła. Główna bohaterka bardzo mnie irytowała swoim samolubnym i egoistycznym podejściem do wielu spraw i jakoś ta duchowość azjatycka w tej powieści pani Lisy, jak dla mnie tutaj się kompletnie nie sprawdziła.

Wiele motywów związanych z obyczajowością azjatycką, egzotyczną jak dla mnie zaciekawiło mnie, ale nie na tyle, żebym mogła dać tej książce wyższą notę niż 4. Jak dla mnie duże rozczarowanie, bo nie czyta się tej powieści, tak jakbym mogła się spodziewać po przeczytaniu przeze mnie "Kwiatu śniegu..." tejże autorki, którym byłam zachwycona. Jedno co ze mną zostanie to ten nieszczęsny zwyczaj bandażowania stóp, który nadal będzie mnie prześladował we snach, niestety.

Wiele motywów...

Powieść, która mnie zaskoczyła. Biorąc pod uwagę ocenę za poziomie 6 gwiazdek nastawiłam się na coś przeciętnego. Dostałam uroczą, baśniową opowieść o miłości, ktora trwa nawet po śmierci. Historia toczy się w XVII wiecznych Chinach i opowiada o losach młodej dziewczyny, która dorasta do odpowiedniego wieku, by rodzina wydała ją za mąż. W powieści spodobał mi się sam pomysł, oparty na chińskich wierzeniach i mitach, jak i język autoki-bogaty, plastyczny, pozwalający zatopić się w opowieści.

Sięgnęłam po tę książkę od niechcenia, a okazała się świetnym opisem chińskiej mitologii dotyczącej życia po śmierci. Zatopiłam się po uszy! Polecam entuzjastom chińskiej kultury.
Wszystko na tle autentycznych kontrowersji wokół znanej chińskiej opery.

Wszystko na tle autentycznych kontrowersji wokół znanej chińskiej opery.

Książka upiornie nudna a fabuła strasznie rozwleczona. Losy Peonii kompletnie mnie nie zainteresowały, tylko wręcz zmęczyły.

Straszliwie nudna. Długo się z nią męczyłam i nie dobrnęłam do końca.

Straszliwie nudna. Długo się z nią męczyłam i nie dobrnęłam do końca.

Męcząca i długo rozkręcająca się pośmiertna część.

Męcząca i długo rozkręcająca się pośmiertna część.

Początek mnie nie porwał, ale polecam dotrwać do końca. Historia naprawdę dająca do myślenia i okazuje się, że oparta na faktach.

Jeśli myślisz, że to kolejna powieść Lizy See, która mogła się wydarzyć naprawdę i oddaje realia epoki, to srogo się rozczarujesz. To są jakieś pierdolety o duszy błąkającej się w zaświatach. Porzuciłam w połowie co bardzo rzadko mi się zdarza.

• Chiny
  • Azja