Spowiedź diabła

Okładka książki Spowiedź diabła
Adrian Bednarek Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Kuba Sobański (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Kuba Sobański (tom 3)
Novae Res
2017-02-28
2017-02-28
seryjny zabójca Kraków Kuba Sobański

To już trzecia część losów Diabła, a nadal zachwyca. Choć zachwyca - w przypadku thrillera o psychopatycznym mordercy - to może nie do końca trafne określenie. ;) Tak czy inaczej autor nie spuszcza z tonu i funduje kolejne skoki adrenaliny oraz niespodziewane zwroty akcji. Epilog nie pozostawia złudzeń - ostatnia część będzie równie ekscytująca.

Z Adrianem Bednarkiem i bohaterami thilleru "Spowiedź Diabła " zdążyłam się już zaprzyjaźnić w poprzednich częściach . Dla niewtajemniczonych dodam, że jest to trzeci tom cyklu których początek dał "Pamiętnik Diabła". Wspomnianym Diabłem jest Kuba Sobański - Rzeźnik Niewiniątek z zamiłowania, obecnie również pełniący profesję wziętego adwokata.
W tym tomie na swojej zawodowej drodze napotyka 17 letnią Sonię oskarżoną o zamordowanie swojego brata. Trudna sprawa odkrywa mroczne historie. Przeszłość depta po piętach również Kubie, który spotyka się ze swoją byłą miłością- Julią. Szybko odkrywa, że dawna dziewczyna ma przed nim ukrytą tajemnicę, a on sam stał się ofiarą pewnego spisku!
Gra w kotka i myszkę rozpoczęta ,tylko kto kogo zdoła w efekcie przechytrzyć ?

Muszę przyznać ,że autor mnie coraz bardziej zaskakuje swoją pomysłowością i inteligencją. W sposób jaki kieruje poczynaniami bohaterów jest bardzo nieprzewidywalny, za co wielkie brawa. "Spowiedź diabła" gwarantuje emocje chociaż dla mnie nieco mniejsze niż przy poprzedniej części. Jest mniej brutalnie i dynamiczne. W zamian za to autor postarał się aby dość dokładnie przybliżyć erotyczne upodobania bohaterów. Chwilami miałam wrażenie, że czytam scenariusz porno filmu. @adrianbednarek , cóż za fantazja 😉.
Specyficzny sposób pisania Bednarka opierający się na dość dokładnym opisywaniu rzeczywistości jest jego sporym atutem. Czyni świat przedstawiony bardzo realnym ,wręcz namacalnym.
Autor po mistrzowsku oddaje grozę chwili, strach a także liczne namiętności. Czytając poczujecie, że Diabeł jest naprawdę blisko.

W tym tomie na swojej...

Myślę, że autor pomimo , iż postawił na kontynuację przygód pewnego prawnika nadal trzyma poziom co zdecydowanie cieszy. Można pokusić się o stwierdzenie, iż jest swojsko ponieważ bohaterowie są nam znani, ale nie ma się czego obawiać są elementy zaskoczenia.

Wszyscy, w większym lub mniejszym stopniu, nosimy w sobie mrok. Gdy większość żyje z nim w nieświadomości, to Kuba ma ten luksus, że jest go w pełni świadomy. Przyzwyczaił się do niego i żyje z nim w pełnej symbiozie. Wewnętrzna bestia zazwyczaj siedzi w cieniu swojego żywiciela, a psychopata sprawia wrażenie normalnego. Z resztą te określenie jest koncepcją trudną do zdefiniowania, ale z całą pewnością normalność nie jest precyzyjna. To, co zostało ogólnie przyjęte za "normalne", jest oparte na wartościach i standardach większości. Więc, kto z nas jest normalny?
Autor ma ten talent, który sprawia, że jego psychopaci są realni i normalni. Żyją w społeczeństwie między nieświadomymi zagrożenia ludźmi i czekają na uwolnienie krwiożerczych żądz.
W tej części Kuba prowadzi wraz z Sandrą własną kancelarię adwokacką. Pojawia się też dobrze znana z wcześniejszych tomów postać, która przez decyzje Kuby staje się wyjątkowo niebezpieczna. Mężczyznę dopadają też demony przeszłości, które popychają go do działania.
Styl autora z każdym tomem staje się coraz lepszy i przyjemniejszy w odbiorze, a humor się wyostrza.

3 cześć cyklu o Kubie Sobańskim - seryjnym mordercy walczącym ze swoimi demonami. W 3 części tak jak w poprzednich główny bohater będzie się mierzył ze swoimi demonami - będzie drapieżnikiem, aby przetrwać i móc żyć na wolności tak jak poprzednio będzie musiał zabijać jak prawdziwy łowca. Powieść w ciąga i z każdą stroną chce się więcej i więcej, niestety szybko się kończy, ale została ostatnia część, więc kończę opinie i zabieram się do lektury.

Znów zaskakująca fabuła, nieszablonowa, ciekawa, jednocześnie tak bardzo prawdopodobna w realnym życiu. Ta część jest nasycona erotyzmem, co czyni ją bardziej pikantną. Pisarz nie zawodzi - książka trzyma w napięciu.

Kuba Sobański rozkręca swoją kancelarię wraz ze wspólniczką Sandrą. Ona pomaga mu i jednocześnie przyjaźni się z Julią, była dziewczyną Kuby. Julia walczyła z nałogiem i stała się popularna po napisaniu książki o seryjnym zabójcy. Czy dziewczynę i młodego adwokata może jeszcze coś połączyć?Jest jeszcze Sonia, nastolatka, oskarżona o zabicie brata bliźniaka, którą Kuba ma uchronić przed więzieniem. Czy demony zostały uśpione na dobre...
Świetnie się czytało, Zakończenie tej części mnie zdziwiło i kolejną z zaciekawieniem bardzo chętnie przeczytam

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Trzeci już tom serii o Kubie Sobańskim zaskakuje nas nieprzewidywalnymi i mrocznymi wydarzeniami.
Do kancelarii Kuby Sobańskiego i jego wspólniczki Sandry zgłasza się zamożna kobieta, której siedemnastoletnia córka Sonia zostaje oskarżona o zabójstwo brata bliźniaka. Upojony alkoholem i narkotykami chłopak, nakrywa siostrę w trakcie erotycznej randki on-line, a później wypada z balkonu w wyniku czego skręca kark. Matka proponuje dwa miliony, w zamian za uratowanie choć jednego ze swoich dzieci. W tym samym czasie była dziewczyna Kuby, Julia, opuszcza klinikę odwykową. Mężczyzna czuje się zagrożony jej powrotem, tym bardziej, że stała się celebrytką i autorką bestsellerowej książki "Sypiałam z Rzeźnikiem Niewiniątek".
Fabuła została przez autora dopracowana w każdy szczególe, dzięki czemu nie znajdziemy tu żadnych luk w historii. W całej książce wyczuwalne jest nerwowe, ogromne napięcie, które w miarę przebiegu stron jedynie wzrasta.
Rewelacyjnie wykreowani bohaterowie, a postać Kuby konsekwentnie nabiera kolorytu. Jego portret psychologiczny jest mocno, wyraziście nakreślony. Jest niejednoznaczny, barwny, pełen mroku, a przy tym pełny naturalnego człowieczeństwa, nieidealny i szalenie inteligentny.
Z każdym kolejnym tomem zauważalny jest olbrzymi progres literacki autora,który regularnie pozbywa się niedociągnięć i doszlifowuje pióro, które i we wcześniejszych tomach było na wysokim poziomie. Lecz z tym darem trzeba się urodzić, by móc w taki sposób budować i umieć do końca utrzymać napięcie.
Cały cykl o Kubie Sobańskim łączy w sobie mocny thriller psychologiczny ze szczyptą obyczajowości. To nie cukierkowa i przyjemna historia. Jest pokręcona, nieprzewidywalna oraz nieodkładana. Tylko jak autor mógł zostawić czytelnika z tyloma pytaniami?!

Kończąc trzecią część z Kubą Sobańskim muszę stwierdzić, że tak no kiepskawo... Demony to, demony tamto, Klara to, Klara tamto... Toż to porno. Doczytałam ale tak MEH...

Bywa, że kolejne tomy cyklu obniżają poziom a autor nie ma pomysł co dalej począć z postacią...Od. losów psychopatycznego Kuby Sobańskiego nie da się oderwać. Ciekawi zarówno historia młodego adwokata, jak i mordercy.