Spowiedź diabła

Okładka książki Spowiedź diabła Adrian Bednarek
Okładka książki Spowiedź diabła
Adrian Bednarek Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Kuba Sobański (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Kuba Sobański (tom 3)
Novae Res
2017-02-28
2017-02-28
seryjny zabójca Kraków Kuba Sobański

Do tej pory najlepsza i najciekawsza część z całej serii. Zabiegiem autora, który uważam za olbrzymi atut jest wprowadzenie kilku wątków naraz. Warto również zwrócić uwagę na tempo akcji, które w porównaniu do poprzednich tomów jest żywsze. Widać większą wprawę i lekkość autora w pisaniu, co pozwala na lepszy i lżejszy odbiór całości. Książka zaskakująca w wielu momentach. Mimo wszystko największe zaskoczenie wzbudził epilog.

Do tej pory najciekawszą z 3 części. Wciąga od samego początku a zakończenie sprawia, że bardzo szybko sięgnę po następna część!

Kuba Sobański dostaje kolejną sprawę. Tym razem musi wybronić nastoletnią Sonię oskarżoną o zabójstwo brata bliźniaka. Od początku coś go do niej ciągnie. Co to była za część. Kuba nie zawodzi, ale mało tego wraca Julia jego była dziewczyna z odwyku. Teraz jest sławna po napisaniu książki. Ona jednak pragnie tylko zemsty na Kubie. Nie spodziewałam się że jeszcze wróci, ale ona nie wie co czyni. Ta część to była dla mnie niespodzianka. Świetnie się czyta

Kuba Sobański wciąż na tym samym bardzo dobrym poziomie. Wciągnęłam się w serię.

Ta część troszkę inna niż poprzednie, autor nieco więcej uwagi poświęcił innym bohaterom niż Kuba, jest nowa postać ale też rozwinięcie postaci z poprzednich części. Seria trzyma poziom, polecam i zabieram się za kolejną część.

Kuba Sobański nie odpuszcza. Aż strach pomyśleć co będzie w kolejnych tomach... Książka trzyma w napięciu, trudno się od niej oderwać.

Kuba Sobański po raz trzeci. Ponownie walczy z demonami. Dzięki sprytowi i inteligencji demaskuje i niweczy plan zemsty, który mógł się dla niego skończyć tragicznie.
Nie ma już przy słuchaniu tego trzeciego tomu takiej frajdy i ekscytacji jak przy pierwszym, ale ciągle jest chęć dalszego poznawania psychiki i sposobu myślenia mordercy.
I dalej uważam, że zastosowanie formy pamiętnika, narracja pierwszoosobowa, to strzał w dychę - książki o Sobańskim wyróżniają się na tle innych thrillerów, a przynajmniej na polskim rynku wydawniczym.
No i cóż dodać, oby epilog "Spowiedzi" był zwiastunem istnego rollercoastera w Raju...

I dalej uważam, że zastosowanie...

Sobański trzyma poziom! Zaraz zaczynam kolejną cześć, bom ciekawa co chłopak narobił...

Ciekawa odskocznia od poprzednich części

Ciekawa odskocznia od poprzednich części

"Spontaniczne decyzje zawsze niosą ze sobą nieprzewidywalne skutki. Mózg, odurzony magią chwili, potrafi dać się ponieść najbardziej zdradliwym emocjom."

Sonia, nastolatka z bogatej rodziny, jest oskarżona o zabójstw0 swojego brata bliźniaka. Rodzice po stracie jednego dziecka za wszelką cenę chcą ocalić drugie, więc zgłaszają się do kancelarii Kuby Sobańskiego i jego wspólniczki Sandry.
Jednocześnie z kliniki odwykowej wychodzi Julia, która po opublikowaniu bestsellerowej książki o swoim życiu z Rzeźnikiem Niewiniątek staje się pełnoprawną celebrytką.

"Niebo nie zna wściekłości takiej, jak miłość w nienawiść zmieniona, ni piekło nie zna furii takiej jak kobieta wzgardzona."
WILLIAM CONGREVE "THE MOURNING BRIDE"

Choćby nie wiem, co autor wymyślił, nie potrafię tego diabełka nie lubić. Nawet wtedy, gdy musi się zmierzyć ze swoją byłą dziewczyną, która domyśliła się, że to on wrzucił ją w objęcia nałogu.. Siła zemsty jest wielka w tym przypadku.
Jednocześnie pojawia się na horyzoncie nowa postać, która naszego bohatera intryguje coraz mocniej. Czyżby w raju pojawił się nowy drapieżnik? I to jakże niespodziewany!!
Cieszę się ogromnie, że posiadam już kolejny tom, gdyż nie mogłabym długo czekać, aby poznać kontynuację tej "fascynującej" przyjaźni..

• Audiobooki