Królowa deszczu

literatura piękna
2011-07-14
Bożena Krzyżanowska
Afryka Tanzania miłość misja Bożena Krzyżanowska

Piękna, wzruszająca opowieść o miłości i wielkiej przyjaźni.
Serdecznie polecam! ☺

Annah, panienka z dobrego domu, przyjeżdża do Afryki, by pracować jako pielęgniarka na misji. Poznaje świat tak różny od tego, w którym się wychowała. Poznaje różne odcienie miłości, do mężczyzny, do najlepszej przyjaciółki, do tego kraju i jej mieszkańców. Dla każdej z tych miłości gotowa jest na wszystko.

Piękna opowieść, która przenosi czytelnika w inny świat.

Na półkach: , , , , ,

Książka "Królowa deszczu" to moje drugie spotkanie z Katherine Scholes - autorką, która zyskała sobie moje uznanie dzięki powieści "Lwica". "Królowa deszczu" to najbardziej afrykańska opowieść jaką miałam przyjemność czytać. Gdybym miała pokusić się o wskazanie jakiejś innej historii o podobnym klimacie, to bez wątpienia byłaby to powieść Ilony Hilliges "Gwiazdy nad...

Pięknie opisane życie w Afryce.

Magiczna i fascynujaca. Wzrusza za każdym razem.

Piękna, cudowna, wciągająca. Polecam serdecznie.

Piękna historia z Afryką w tle. Dobrze się ją czyta. Dla mnie powieść była by lepsza bez wątku z bandytami i maczetami...takie trochę naciągane. Poza tym super polecam.

Tajemnicza, nieodgadniona i fascynująca – Afryka od zawsze intrygowała i przyciągała rzesze żądnych przygód podróżników. Kontynent ten jawi się nam jako dziki i niebezpieczny, taki gdzie lepiej nie zapuszczać się samemu, a i będąc z grupą lepiej mieć uszy i oczy szeroko otwarte. Tym bardziej szokuje opowieść głównej bohaterki, Annah, która tak bardzo pokochała „czarny ląd”,...

Piekna, magiczna powieść o miłości do Afryki i nie tylko. goraco polecam!!

Świetna książka myślę że zaciekawi każdego kto poświęci jej trochę czasu.

Dyskusje

• Afryka