Królowa deszczu

2002-01-01
Bożena Krzyżanowska
Afryka Tanzania miłość misja Bożena Krzyżanowska

Biała Pani ratuje Afrykę.... Bzdury

klimatyczna, piękna, pozostaje na długo w sercu

Książka napisana bardzo delikatnym piórem.

Jest na tyle piękna, że aż się chce w jednym momencie kupić bilet do Afryki i lecieć tam, zostawiając wszystko za sobą - podobnie jak zrobiły to główne bohaterki.

Przeniosłam się chociaż na chwilę w zupełnie inny świat. Dziękuję.

Niemiłosiernie przewidywalne powielenie motywu białej kobiety jadącej do Afryki z "misją" tyle że w słabym stylu. Czyta się bardzo lekko i szybko, da się dobrnąć do końca (jestem tego przykładem!) ale zdecydowanie nie jest to pozycja dla wymagającego czytelnika. Z plusów mogę wymienić barwne opisy!

Piękna, wzruszająca opowieść o miłości i wielkiej przyjaźni.
Serdecznie polecam! ☺

Annah, panienka z dobrego domu, przyjeżdża do Afryki, by pracować jako pielęgniarka na misji. Poznaje świat tak różny od tego, w którym się wychowała. Poznaje różne odcienie miłości, do mężczyzny, do najlepszej przyjaciółki, do tego kraju i jej mieszkańców. Dla każdej z tych miłości gotowa jest na wszystko.

Piękna opowieść, która przenosi czytelnika w inny świat.

Na półkach: , , , , ,

Książka "Królowa deszczu" to moje drugie spotkanie z Katherine Scholes - autorką, która zyskała sobie moje uznanie dzięki powieści "Lwica". "Królowa deszczu" to najbardziej afrykańska opowieść jaką miałam przyjemność czytać. Gdybym miała pokusić się o wskazanie jakiejś innej historii o podobnym klimacie, to bez wątpienia byłaby to powieść Ilony Hilliges "Gwiazdy nad...

Pięknie opisane życie w Afryce.

Magiczna i fascynujaca. Wzrusza za każdym razem.

Piękna, cudowna, wciągająca. Polecam serdecznie.

• Afryka
  • 2013