Córka Magdy

literatura piękna
978-83-7648-767-0
Anna Popiel
II wojna światowa tajemnice sekrety miłość

Sięgnęłam po tą książkę mając w pamięci "Ostatnie lato", które w mojej ocenie ma 10 gwiazdek.
Niestety, tutaj nie ma czego porównywać. Ta książka totalnie mnie rozczarowała i wynudziła. A tło historyczne mocno nagięte. Taki gniot trochę... Aż trudno uwierzyć, że to ta sama kobieta napisała.

Warta uwagi!

Na półkach: , , , ,

"Córka Magdy" to historia młodej kobiety żyjącej w Walii i noszącej polskie imię i nazwisko Helena Janek. Po śmierci matki dowiaduje się rzeczy które w dramatyczny sposób zmieniają jej życie.
Większa część wydarzeń ma miejsce na polskiej wsi pod Zamościem, a czas akcji to lata sześćdziesiąte. Szkoda, że autorka nie zadała sobie trudu aby poznać realia tych czasów.
W książce...

Czytałam "Ostatnie lato" Collier i tym razem spodziewałam się czegoś równie dobrego. Niestety książka mnie zawiodła, opisy mało realistyczne, niektóre fakty przesadzone.

Choć początkowo książka może wydać się tanim i infantylnym romansem dajcie jej szansę. Historia w niej zawarta jest niezwykle poruszająca i warta wysłuchania.
Obraz Polski za czasów komuny zimnej i nieprzystępnej; wieś pełna pozamykanych w sobie ludzi mocno zmienionych i zranionych przez historie wojenne.

Znowu odkrywanie przeszłości. Magda z córką Heleną po wojnie mieszkają w Walii. Matka ciągle wspomina Polskę, więc po jej śmierci, córka postanawia pochować ją w rodzinnej wsi. Polska lat 60-tych oczami cudzoziemca bida z nędzą . Nie będę się o tym rozpisywać , ja to inaczej pamiętam. Na miejscu jednak Helena odczuwa bliskość z ziemią rodzinną pomimo niechęci do niej...

Przypadkowo wybrana książka z biblioteki okazała się sprawnie napisaną, wciągającą powieścią z rodzinnymi tajemnicami w tle. Warto.

Kolejna smutna historia, ale jak wciągająca. POLECAM.
Czytając takie książki zastanawiam się co moja rodzina przeżyła w tych czasach ja niestety już się nie dowiem.

Bardzo dobra książka, czyta się przyjemnie i szybko, choć porusza dosyć trudne tematy. To moja druga książka związana z historią organizacji Lebensborn, wcześniej nie miałam takiej wiedzy o porywaniu polskich dzieci. Warto przeczytać, polecam.

Mimo najszczerszych chęci dotarłam tylko do 160 strony. Nie mogę uwierzyć, że ta sama autorka napisała "Ostatnie lato", które mnie zachwyciło. Moim zdaniem szkoda czasu...

Dyskusje

• Z biblioteki