Nie zmieniłbym niczego

Okładka książki Nie zmieniłbym niczego Sammy Basso
Okładka książki Nie zmieniłbym niczego
Sammy Basso Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła biografia, autobiografia, pamiętnik
Il viaggio di Sammy
Edycja Świętego Pawła
2016-01-01
2016-01-01
Wojciech Bernasiewicz

Opowieść o młodym chłopaku chorym na progerię. Opowieść o podróży życia, marzeniach, pasjach silniejszych niż choroba. Wiele można wynieść z lektury tej pozycji w odniesieniu do przeżywania jakiejkolwiek choroby. Ważne, aby nie dać zatracić swojej tożsamości.
Książkę czytało się bardzo szybko. Jest niezwykle motywacyjna. Ogromnym plusem są wyodrębnione najważniejsze myśli Sammy'ego na marginesach stron. Zazwyczaj moje książki są całe pokreślone w różnych kolorach. Tutaj nie musiałam nic zakreślać.
Polecam bardzo!

Książka „Nie zmieniłbym niczego!”, tak jak sugeruje tytuł, jest pełna optymizmu i entuzjazmu pomimo, że autor jest nieuleczalnie chory. I powinien ją przeczytać każdy, kto narzeka na swoje życie i dopiero wtedy zastanowić się, czy ma powody do jęczenia. Inną wielką zaletą książki jest przybliżenie bardzo mało znanej choroby- progerii.

Autorem „Nie zmieniłbym niczego”! jest młody, niespełna dwudziestoletni chłopak więc książka napisana jest właśnie na takim poziomie intelektualnym, być może młodzi ludzie odbiorą to jako zaletę, dla mnie jest zbyt naiwna, poziom humoru też nie do końca mi odpowiada- wyrosłam już dawno z tego wieku, potrzebuje czego bardziej dojrzałego. Poza tym- kolejna moja osobista niechęć- nie lubię bezpośrednich zwrotów do czytelnika typu: wiecie więc jak to jest, prawdopodobnie go nie znacie (o swoim przyjacielu) lub: nie zrozumcie mnie źle. No i opis podróży po Ameryce był bardzo powierzchowny, pełen chaosu- tu o tym, za chwilę zupełnie o czym innym. Dlatego tez pod względem literackim książka mi nie odpowiadała.

Ogólnie czyta się ją jednak lekko i szybko ze względu na bardzo prosty język oraz niewielką liczbę stron. A przeczytać i samemu ocenić warto.

Autorem „Nie zmieniłbym niczego”!...

• P: Posiadam
  • M: Podróż
  • Edycja Świętego Pawła
  • T: Biografia/Dziennik/Pamiętnik
  • Rok 2017
  • Ch: Mężczyzna
  • M: choroba

Dodaj cytat z książki Nie zmieniłbym niczego