Dreszcze

Kinga BągardPiotr Dudek Wydawnictwo: GMORK Cykl: Literacki Konkurs Tematyczny (tom 1) horror
GMORK
Dreszcze
Literacki Konkurs Tematyczny (tom 1)
horror
2016-12-01

*Recenzja pierwotnie ukazała się na mojej stronie "szpony"*

Słowem wstępu.
"Dreszcze" to efekt literackiego konkursu tematycznego, gdzie chętni sławy i spledoru śmiertelnicy wysyłali swoje prace, by pozniej najlepsi z nich trafili do panteonu sław w tej oto publikacji.

Pamiętam ze kiedyś slyszałem o tym. Z tym że byłem wtedy na etapie zachwycania się Mastertonem i...

“Dreszcze” to całkiem solidna antologia i jak to ze zbiorami opowiadań zazwyczaj bywa, każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Szczególnie, że nie było tutaj narzuconej z góry tematyki, a co za tym idzie, tematy poruszane przez autorów są najróżniejsze. I poziom literacki też jest różny, ale umówmy się, że wszystkie da się przeczytać bez wielkiego bólu. Moim faworytem jest...

Wysoka ocena za opowiadanie Pokój ich cieniom. Ciekawa i trzymająca w napięciu akcja. Piękny styl, aż miło się czyta. Naszła mnie myśl, że autorka po prostu musi lubić słowa. Genialnie je dobiera.

Mam pytanie do autorki, Pani Joanny: czy planuje Pani kontynuację opowiadania w postaci książki? Czy aktualnie Pani nad czymś pracuje?

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Dobra antologia, złożona z opowiadań troszkę mniej i troszkę bardziej znanych autorów. Jak każda antologia jest trochę nierówna, ale jak na projekt tego typu, zdecydowanie udana. Pomimo tytułu "Dreszcze" nie należy się spodziewać wyłącznie opowiadań z gatunku grozy; są tu też teksty z pogranicza gatunków, a także zaprawione mniej lub bardziej czarnym humorem oraz...

• 2020
  • Ciężko dostępne