Diabelska krew

Nominacja w plebiscycie 2017
Rebecca CantrellJames Rollins Wydawnictwo: Albatros Cykl: Zakon Sangwinistów (tom 3) horror
Blood Infernal
2017-03-01
2017-03-01
Grzegorz Kołodziejczyk
Albatros
kobieta Kościół katolicki ksiądz literatura amerykańska niebezpieczeństwo podróż w czasie i przestrzeni przepowiednia rycerz sensacja tajemnica thriller wampir

Historia powodująca dreszcze. Książka wciąga. Całość jest dobrze zredagowana i tworzy spójną całość. Kolejną część świetnej serii Rebecca Cantrell polecam każdemu.

Na półkach: , , , ,

Finał serii o walce Erin, Jordana oraz Zakonu Sangwinistów w batalii ze złem o ocalenie świata. Trzeba od razu polubić albo zaniechać czytania.
Plusy:
- fabuła, która od pierwszej części mnie zainteresowała, przygoda połączona z archeologią;
- wyraziści bohaterowie ze swoimi zaletami i słabościami;
- duża dawka intryg i przygód, czasami niewiarygodnych;
- dynamiczna akcja,...

Jednym tchem .

Na koniec spore rozczarowanie. Po emocjonujących 2 częściach trylogii, otrzymujemy zbyt dużą dawkę mordobicia. Ciężko mi się to czytało.

Opinia dla całego cyklu

Biorąc do reki I tom Zakonu Sangwinistów w ogóle nie miałam pojęcia, czego po serii mogę się spodziewać. Pewnie zrezygnowałabym z lektury tych trzech tytułów, gdybym wiedziała, iż seria ma tyle wspólnego z moimi zainteresowaniami, co śnieg z latem. Jednak, co ciekawe, przeczytałam całość, bo główną zaletą cyklu jest narracja na wysokim poziomie,...

Diabelska krew stanowi moje trzecie spotkanie z cyklem Zakon Sangwinistów napisanych przez Jamesa Rollinsa i Rebecce Cantrell. Poprzednie części były ciekawe i zawierało sporo przygodowych scen. Po najnowszej spodziewałem się dostać dobre zakończenie całości rozpoczęte w Ewangelii krwi, kontynuowane w Niewinnej krwi i zakończone w Diabelskiej krwi, która mogła dorównać...

Książka kończy się tak wręcz obrzydliwie dobrze że już całkiem moja ocena poleciała na łeb i szyję. Nie wiem jak można było tak wręcz infantylnie zamknąć tą i tak słabą trylogię. Sama akcja taka sobie. Nic specjalnie ekscytującego. Cieszę się że udało mi się dobrnąć do końca.

Cóż mogę napisać oprócz tego, że trzeba ją przeczytać.

Ostatni tom trylogii o zakonie Sangwinistów 'Diabelska krew' przynosi rozwiązanie wszystkich zagadek.

Erin Granger studiując ewangelię krwi dochodzi do ostatniego proroctwa, według którego triada musi ponownie się zjednoczyć i zebrać 3 kamienie, które mają zamknąć łańcuchy Lucyfera.

'Diabelska krew' przynosi na kontynuacje wątków znanych z wcześniejszych tomów, i co...

Ostatnia już część historii o Zakonie Sangwinistów. Również bardzo dobra książka, jeżeli nie najlepsza w serii. Przed słynną Triadą ostatnie zadanie, najtrudniejsze, ale najbardziej intrygujące. Powieść trzyma w napięciu od pierwszych stron. Przeniosła mnie w świat trochę magiczny, w świat gdzie dobro i zło walczy ze sobą.

Dyskusje

• James Rollins