Przygotowania do świąt z Olafem

Zielona Sowa
2015-01-01
2015-01-01

ŚWIĘTA Z BAŁWANKIEM OLAFEM

Film „Kraina lodu” z 2013 roku stał się największym hitem Disneya w historii. Ilość widzów zaskarbiła mu nie tylko miano najbardziej dochodowego filmu animowanego w historii, ale także i jednego z najlepiej zarabiających obrazów w ogóle (w chwili obecnej znajduje się na dziewiątym miejscu). Teraz, kiedy zima panuje za oknami, a Święta są już coraz bliżej, każdy z chęcią sięgnie po ten pełen śniegu i ciepłej atmosfery film. A ja polecam jeszcze dodatki takie, jak ta książka, bo jak już przygotowywać się do Bożego Narodzenia, czemu nie zrobić tego z Olafem?

Jeśli zaś się na to zdecydujecie, ten zabawny bałwanek, którego tak znakomicie zinterpretował swoim głosem wokalista Czesław Mozil (niezapomniana rola!),zabierze Was w podróż pełną przygotowań do Świąt. Zaczynając od pierwszego grudnia, dzień po dniu czeka na czytelników jedno zadanie oferujące wykonanie bardzo ciekawych dekoracji gwiazdkowych, oczywiście w stylu i towarzystwie bohaterów „Krainy lodu”! Tworząc łańcuchy, bombki, zawieszki i wiele, wiele więcej, odliczmy, jak w osobliwym interaktywnym kalendarzu adwentowym czas pozostały do Świąt, jednocześnie dekorując swoje otocznie i – oczywiście – choinkę.

Co znalazło się na stronach tej książeczki? Całkiem sporo ciekawych porad i propozycji na dekoracje. Część czytelnicy mogli później znaleźć w innej, podobnej tematycznie publikacji – „Nadchodzą Święta! Ozdoby, prezenty, patterny, projekty krok po kroku”, ale czeka na nich także niemało innych rzeczy. Wystarczy wspomnieć na przykład witraż na okno, bałwanka, gwiazdki na choinkę z koralików, papierowe bombki, serwetniki czy koszyczki. A porady, jak je przygotować, zostały sporządzone w sposób prosty, przejrzysty i bogato ilustrowany zdjęciami ułatwiającymi poszczególne czynności.

Poza tym nie zabrakło także ilustracji z bohaterami z filmu. I bardzo ładnego, kolorowego wydania. Czyli dokładnie tego, czego chcą dzieci sięgający po tego typu książeczki.

A zatem polecam. Dla młodych to duża porcja przyjemnej i pożytecznej zabawy, a dla rodziców okazja spędzenia miło czasu z pociechą. Sięgnijcie i odliczajcie dni pozostałe do Świąt!

Recenzja opublikowana na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/12/02/przygotowania-do-swiat-z-olafem-disney/

ŚWIĘTA Z BAŁWANKIEM OLAFEM

Dodaj cytat z książki Przygotowania do świąt z Olafem