Okładka książki Pies w mieście. Jak wypracować dobre nawyki, by spokojnie żyć z psem w miejskiej dżungli Magdalena Horodyska, Katarzyna Migdał
Magdalena HorodyskaKatarzyna Migdał Wydawnictwo: Znak Literanova hobby
hobby
Znak Literanova
2021-06-30
2021-06-30
pies behawioryzm wychowanie tresura miasto

Bardzo fajnym i przystępnym językiem napisana, szybko się czyta (czyt. połyka),przedstawia wszystkie ciekawostki na temat przygotowania się do posiadania psa w mieście, jak i opisuje wszystkie jego aspekty.

Powiem krótko: żałuję, że nie przeczytałam tej książki przed posiadaniem psa. Pozycja obowiązkowa dla posiadaczy szczeniąt.

Dobrze napisana, łatwym językiem jednak książka raczej dla początkujących właścicieli psów, którzy dopiero raczkują z behawiorem swojego psa. Zabrakło mi konkretnych informacji, ćwiczeń czy metod.

Must have każdego kto chce poprawić swoje wspóle życie z psiakiem. Książkę przyjemnie się czyta i zawiera sporo informacji - szczególnie dla początkujących - nie tylko na temat psich spacerów, ale także wychowania szczeniaka, relacji psa z dzieckiem czy wyborze rasy i hodowli. :) Polecam!

Super książka, polecam z czystym sumieniem. Widać że autorki wiedzą o czym mówią, są pasjonatkami tematu, a jednocześnie nie należą do żadnego ze skrajnych obozów, których w nurcie szkolenia psów obecnie jest wiele. Pełna praktycznych wskazówek i historii z życia wziętych, przyda się każdemu właścicielowi psa w mieście. Książkę świetnie się czyta, jest pięknie wydana i sformatowana w bardzo estetyczny sposób.

Książkę lekko się czyta i jest w niej zawartych wiele podstawowych informacji, które przydadzą się każdemu świeżo upieczonemu opiekunowi psa (lub osobie, która się nad nim zastanawia),nie tylko mieszkającym w mieście. Nie znajdziemy tam gotowych recept jak krok po kroku rozwiązać jakiś problem, tylko bardziej ogólne wskazówki. Świetna sprawa dla początkujących psiarzy! Natomiast jeśli ktoś przeczytał już kilka książek o psiej tematyce, to ta niestety nie wniesie nic nowego. Jest w niej poruszonych masę tematów, ale każdy z nich zaledwie liźnięty.

Książka klarownie wyłuszcza co można wypracować z swoim psim kompanem, ale też przypomina, że nieraz trzeba odpuścić nadmierne oczekiwania, zwłaszcza krotkoterminowe.

Jedna z najlepszych psich książek jakie czytałam. Idealne kompendium wiedzy, poruszone są najważniejsze tematy i uważam że wyczerpująco ale w taki sposób, że czytaelnik nie jest przytłoczony natłokiem informacji. Do tego opowiadania autorek o różnych psich przypadkach ładnie podkreślają poruszane wcześniej teoretycznie tematy. Uważam, że każdy poczoątkujący i zaawansowany, a najbardziej przyszły psiarz powinien ją przeczytać. Ja na pewno będę ją nie raz polecać :)

Książka jest genialna! Myślałam, że będzie zawierać jedynie suche fakty dotyczące stricte życia w mieście i tego jak oswoić psa z miejskim gwarem. Jestem miło zaskoczona, bo książka sięga sporo dalej i tak naprawdę zawiera swego rodzaju kompendium wiedzy na temat tego jak w ogóle wychować psa, nie tylko w mieście. W książce są cenne wskazówki na temat tego jak pogodzić kwarantannę szczeniaka z socjalizacją, jakie są najczęstsze problemy przy wychowywaniu szczeniaka, jak nauczyć psa dobrych nawyków, jak nauczyć psa odpoczywać, wyciszać się i bawić, co należy zapewnić psu aby był szczęśliwy, jak wprowadzić kennel, czy warto zostawiać psa pod sklepem, do jakich miejsc w mieście można zabrać psa, jak i gdzie spacerować i jak te spacery urozmaicać, jak szkolić psa i czytać jego mowę ciała, jak głaskać i dotykać psa, etc. Zawiera także informacje o relacji dziecko-pies oraz pomaga nam odpowiedzieć sobie na pytanie jakiego psa, jakiej rasy i jakiego temperamentu i charakteru szukamy. Książka ta to absolutny sztos - pochłonęłam w jeden dzień!

Książka idealna! Polecam każdemu posiadaczowi PSA, nie tylko w mieście.
Czyta się lekko i bardzo przyjaznym językiem.
Przeczytałam już kilka pozycji dedykowanych posiadaczom szczeniaków lub dorosłych psów, ale żadna nie dotarła do mnie tak jak ta. Wiele polecanych metod wychowawczych stosuje u siebie i na prawde działa. Dziękuje autorkom za tak wspaniała książkę.
Nie da się mieć psa idealnego, ale dążyć do tego możemy, bo pracę nad tym musimy zacząć od siebie ;)
Moja Nube 💜 rzecz jasna „idealna”.

Książka idealna! Polecam każdemu posiadaczowi PSA, nie tylko w mieście.
Czyta się lekko i bardzo przyjaznym językiem.
Nie da...

• Hobby