Okładka książki Pies w mieście. Jak wypracować dobre nawyki, by spokojnie żyć z psem w miejskiej dżungli
Magdalena HorodyskaKatarzyna Migdał Wydawnictwo: Znak Literanova hobby
hobby
Znak Literanova
2021-06-30
2021-06-30
pies behawioryzm wychowanie tresura miasto

Jedna z najlepszych psich książek jakie czytałam. Idealne kompendium wiedzy, poruszone są najważniejsze tematy i uważam że wyczerpująco ale w taki sposób, że czytaelnik nie jest przytłoczony natłokiem informacji. Do tego opowiadania autorek o różnych psich przypadkach ładnie podkreślają poruszane wcześniej teoretycznie tematy. Uważam, że każdy poczoątkujący i zaawansowany, a najbardziej przyszły psiarz powinien ją przeczytać. Ja na pewno będę ją nie raz polecać :)

Książka jest genialna! Myślałam, że będzie zawierać jedynie suche fakty dotyczące stricte życia w mieście i tego jak oswoić psa z miejskim gwarem. Jestem miło zaskoczona, bo książka sięga sporo dalej i tak naprawdę zawiera swego rodzaju kompendium wiedzy na temat tego jak w ogóle wychować psa, nie tylko w mieście. W książce są cenne wskazówki na temat tego jak pogodzić kwarantannę szczeniaka z socjalizacją, jakie są najczęstsze problemy przy wychowywaniu szczeniaka, jak nauczyć psa dobrych nawyków, jak nauczyć psa odpoczywać, wyciszać się i bawić, co należy zapewnić psu aby był szczęśliwy, jak wprowadzić kennel, czy warto zostawiać psa pod sklepem, do jakich miejsc w mieście można zabrać psa, jak i gdzie spacerować i jak te spacery urozmaicać, jak szkolić psa i czytać jego mowę ciała, jak głaskać i dotykać psa, etc. Zawiera także informacje o relacji dziecko-pies oraz pomaga nam odpowiedzieć sobie na pytanie jakiego psa, jakiej rasy i jakiego temperamentu i charakteru szukamy. Książka ta to absolutny sztos - pochłonęłam w jeden dzień!

Książka idealna! Polecam każdemu posiadaczowi PSA, nie tylko w mieście.
Czyta się lekko i bardzo przyjaznym językiem.
Przeczytałam już kilka pozycji dedykowanych posiadaczom szczeniaków lub dorosłych psów, ale żadna nie dotarła do mnie tak jak ta. Wiele polecanych metod wychowawczych stosuje u siebie i na prawde działa. Dziękuje autorkom za tak wspaniała książkę.
Nie da się mieć psa idealnego, ale dążyć do tego możemy, bo pracę nad tym musimy zacząć od siebie ;)
Moja Nube 💜 rzecz jasna „idealna”.

Książka idealna! Polecam każdemu posiadaczowi PSA, nie tylko w mieście.
Czyta się lekko i bardzo przyjaznym językiem.
Nie da...

Bardzo dobrze napisana, lekko i jednocześnie ciekawie, instrukcja obsługi psa. To jest takie, naprawdę dobre, streszczenie czy podsumowanie tego wszystkiego co własciciel/przewodnik psa powinien wiedzieć. Na pewno jest to świetna lektura zarówno dla kogoś kto dopiero myśli o psie, i zastanawia się jakiego psa wybrać, jak i dla kogoś kto psa już ma i chciałby, żeby jego życie z psem było łatwiejsze i dla niego i dla psa.

To są podstawy komunikacji z psem, ale świetnie zebrane i wyjaśnione - jest wszystko to co najważniejsze, wszystko co potrzebne żeby wkroczyć w ten świat wzajemnego zrozumienia. Jest to książka, która pokazuje pewne, podstawowe schematy potrzeb psa, podstawowe schematy konfliktów i problemów we wzajemnym życiu człowieka i psa; szczegolnie w mieście , gdzie pies musi codziennie przetrwać i nie zwariować w natłoku bodźców. Ale to wszystko jest napisane lekkim przyjaznym językiem - bardzo dobrze się czyta.

Mogę tylko skłonić się z uznaniem że autorki o niczym ważnym nie zapomniały, niczego ważnego nie ominęły. Nie jest to oczywiscie książka o nauce sztuczek, czy komend ani o tym czym karmić psa - więc takich informacji tam nie ma. Jest to opowieść o tym, w formie poradnika i na przykładach anegdotycznych wielu psów, co jest ważne gdy ma się psa w mieście -korzysta się z windy, parku i zatłoczonych ulic.

Chciałabym, żeby każdy kto decyduje się na psa przeczytał ta ksiązkę, a potem jeszcze raz i jeszcze raz. Może wtedy mniej byłoby w przestrzeni miejskiej psów ujadających na smyczy, w poprzek chodnika, podbiegających znienacka w parku, wpakowanych w kolczatki, a więcej psów i ludzi naprawdę zachwyconych długimi spacerami i wspólnie spędzanym czasem.

Większość z Was na pewno się zgodzi, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Kto ma psa – ten z pewnością potwierdzi, przez 15 lat przekonuję się także, ile prawdy jest w tym powiedzeniu. Jednak jak to w przyjaźni i miłości bywa – często w najlepszych związkach zdarzają się nieporozumienia i nie można się ze sobą porozumieć. Czego też wymagamy od psa, który co prawda nie potrafi mówić, ale swoim ciałem i zachowaniem wskazuje nam, o co mu chodzi i czego by chciał. Nie wszystkie komunikaty jednak potrafimy prawidłowo zinterpretować. Czy to ma nas zniechęcić do posiadania czworonoga? Oczywiście, że nie! Dajmy psu być psem, ale pokażmy pupilowi, że na naszych warunkach też może być fajnie! Życie z ułożonym przyjacielem będzie łatwiejsze dla nas, ale i dla naszego psa.

Podczas czytania książki „Pies w mieście. Jak wypracować dobre nawyki, by spokojnie żyć z psem w miejskiej dżungli” często przychodziła mi do głowy jedna myśl: dlaczego autorki tej książki i prowadzące bloga „Co pies na to?”, czyli Magdalenę Horodyską i Katarzynę Migdał odkryłam tak późno! Mój pies to już staruszek, ale kiedy trzeba, potrafi wykrzesać jeszcze z siebie energię. Czy i jego da się teraz wychować? Oczywiście, że tak! Za nami co prawda lata doświadczeń, przygód i niekiedy stresujących sytuacji, ale nigdy nie jest za późno, by go nauczyć dobrych nawyków. Ciekawe tylko, co on na to 🙂 Jednak gdy czytałam rozdziały poświęcone szczeniakom, od razu przypominały mi się wszystkie wybryki Dżekiego – obdarta tapeta, przewalone kwiaty, zjedzone kapcie. Teraz na pewno inaczej już bym zareagowała. Żyjemy w małym mieście, ale rowerzyści, spacerowicze, tiry i inne psy są u nas obecne. Mój pies nienawidzi tirów i rowerzystów, nie zawsze udawało mi się wyjść na spacer taką trasą, by nie napotkać wymienionych zagrożeń. Teraz wiem, że mogłam go nauczyć, by nie reagował szczekaniem i rzucaniem się. Gdybym tylko kilkanaście lat wcześniej miała tę książkę. To, co mi się podoba w tej lekturze, to sposób przedstawiania informacji przez autorki — mnóstwo wiedzy podanej w lekki sposób. Każde zagadnienie poparte jest przykładem z życia. Co jeszcze da nam ta książka? Jest podzielona na osiem rozdziałów, które dotyczą m.in. Psich potrzeb, szkoleń, spacerów czy sytuacji, w której w naszym domu pojawia się małe dziecko. Dowiecie się, że smakołyki przydadzą się na spacerze, jakie zagrożenia czekają na naszego pupila i jak odczytywać sygnały, które wysyła nam nasz pies. To książka dla miłośników tych zwierzaków, dla tych osób, które dopiero zaczynają piękną, wspólną przygodę, albo myślą o przyjacielu. Zdecydowanie polecam! Nie tylko osobom mieszkającym w miastach 😉

Świetnie napisana i bardzo dobrze wydana książka. Pozycja obowiązkowa na półce każdego posiadacza czworonoga - nie tylko mieszkającego w mieście!

Struktura rozdziałów jest czytelna, porady są praktyczne i zrozumiałe nawet dla osób które rozpoczynają przygodę z psem, a dodatkowo intrygujące historie bazujące na doświadczeniach Autorek wciągają i urozmaicają przekaz.

Polecam :)

Polecam :)

Książek o psach przeczytałam wiele, ale nareszcie pojawiła się taka, w której są konkrety. Pies nie jest człowiekiem, ma swoje potrzeby, nie musi czuć się dobrze w mieście - autorki o tym wszystkim mówią prosto, bez owijania w bawełnę, dając dużo przykładów. Dobry pomysł dla prezent dla psiarza lub kogoś, kto psa planuje adoptować/kupić. Kapitalne ilustracje, a książka pięknie wydana.

Świetna książka, którą każdy miejski psiarz posiadać powinien! Rzetelna wiedza poparta solidnym doświadczeniem. Bardzo polecam!