Kawaii. Jak rysować naprawdę urocze zwierzatka?

Okładka książki Kawaii. Jak rysować naprawdę urocze zwierzatka? Angela Nguyen
Okładka książki Kawaii. Jak rysować naprawdę urocze zwierzatka?
Angela Nguyen Wydawnictwo: Arkady hobby
hobby
Kawaii: How to Draw Really Cute Animals. Draw Every Little Creature in the Cutest Style Ever!
Arkady
2020-10-01
2020-10-01
Maciejka Mazan
rysunki książki dla dzieci

Na dzień 22 listopada w Kalendarzu Świąt Nietypowych przypada Dzień Kredki. Święto szczególnie kojarzone z dziećmi, ale też ze wszystkimi, którzy dzięki kredkom mogą wyrażać swoje przeżycia, uczucia, marzenia. Jest to więc idealny dzień, aby polecić wam kolejną książkę autorstwa Angeli Ngujen z serii "Kawaii. Jak rysować naprawdę urocze zwierzątka?", dzięki której idąc za wskazówkami autorki można nauczyć się rysować urocze zwierzaki. Kolekcja słodkich zwierzaków została podzielona na pięć grup: blisko domu, lasy i łąki, rzeki i oceany, w gospodarstwie, dżungla i safari. Mamy więc tu zwierzaki takie jak mysz, szop pracz, pancernik, koala, kraby i komary, narwal, kura, owca, żyrafa, leniwiec. Znajdziemy w niej również kilka ciekawostek odnoszących się do zwierząt, a także strony do ćwiczeń, z poleceniami wykonania konkretnych czynności, np. "Narysuj leniwcowi gałąź, żeby miał z czego zwisać. Dodaj na gałęzi liście jako przekąskę dla leniwca". Przyznam, że poziom jest troszeczkę wyższy niż w poprzedniej części, czyli "Kawaii. Jak rysować naprawdę uroczo?", Niemniej jednak dzieci które chętnie i często rysują świetnie będą sobie radzić.

Na początku książki znajdujemy wspaniałe przedstawienie się autorki. Później są informacje o przyborach, które możemy wykorzystać przy rysowaniu: pisaki, ołówki, flamastry, kredki, markery.
Autorka przedstawia nam słodkie zasady- proste reguły, które pomogą nam narysować dowolne zwierzątko. Krok 1- podstawa, krok 2- kończyny, krok 3- ogon, krok 4- szczegóły.
W kolekcji słodkich zwierzaków Angeli znajdziemy zwierzęta żyjące blisko domu, m. in.: chomik, kaczka, kot, pies; zwierzęta żyjące w lasach i na łąkach, m. in.: wilk, niedźwiedź, jeleń, panda; zwierzęta w gospodarstwie: krowa, koza, owca, świnia, kura, koń; zwierzęta z dżunglii i safarii, m. in.: małpa, słoń, hipopotam, żyrafa, tygrys; zwierzęta rzek i oceanów, m. in.: żaba, wieloryb, rekin, foka, mors, żółw.

Książeczka jest pięknie wydana. Ilustracje są wyraźne, kolorowe. Na początku znajdujemy miejsce na podpisanie książki.

Książka to wspaniała zabawa dla całej rodziny. Siadamy i wybieramy co dziś mamy ochotę narysować. Czy nasze rysunki zawsze nam wychodzą? Nie zawsze, ale mamy przy rysowaniu świetną zabawę, a co najważniejsze wspolnie spędzamy czas. Książka rozbudza wyobraźnię. Mogą powstać naprawdę piękne obrazy.

W kolekcji...

• Do biblioteki
  • Dziecięca
  • Hobby
  • Rysunek
  • Poradniki
  • Chcę mieć

Dodaj cytat z książki Kawaii. Jak rysować naprawdę urocze zwierzatka?