Moje pomysły na modne dodatki

Okładka książki Moje pomysły na modne dodatki Joanna Tołłoczko Piotr Syndoman
Okładka książki Moje pomysły na modne dodatki
Joanna Tołłoczko, Piotr Syndoman Wydawnictwo: Zielona Sowa poradniki
poradniki
Zielona Sowa
2013-09-27
2013-09-27
moda styl dodatki

W książce znajdują się świetne inspiracje dla osób pragnących własnoręcznie wykonać kolczyki, bransoletki czy opaski.
Autorka najpierw opisała akcesoria niezbędne do wykonania biżuterii i innych ozdób. Każdej informacji towarzyszą zdjęcia, dzięki którym czytelnik wie dokładnie jak co wygląda. We właściwej części książki znajdują się instrukcje wykonania bransoletek, pierścionków, naszyjników z kolorowego sznurka, kolczyków, biżuterii z rzemieniami i filcowej. Są tu także ozdoby z agrafek, muliny czy wykonane techniką quillingu. Młodsze dziewczynki pewnie zainteresują się klamrami i opaskami do włosów, pomponami, nausznikami i pokrowcami na komórkę. Moją ciekawosc wzbudziły sposoby ozdabiania tenisówek i japonek oraz fajne torby na zakupy.

Wyliczono koszt produkcji każdej ozdoby, czas wykonania i stopień trudności oraz wszelkie potrzebne akcesoria. Na końcu książki znajdują się szablony.

Książka jest skierowana do dzieci i młodzieży, ale tak naprawdę każdy zainteresowany rękodziełem znajdzie tutaj mnóstwo inspirujących pomysłów. Polecam.

Ostatnio rękodzieło jest bardzo modne. I wcale mnie to nie dziwi, bo takie samodzielnie wykonane dekoracje oraz upominki mają swój niepowtarzalny urok. Są one tworzone z pasją i wielkim zaangażowaniem. Taki ładunek emocjonalny czuć z daleka - wierzcie. mi :)

Co więcej - własnoręcznie wykonane ozdoby są oryginalne i niepowtarzalne. Jeśli przykłady pokazane w książkach lub internecie są dla nas jedynie inspiracją, a nie kopiujemy ich dosłownie - okazuje się, że nasze pace są jedyne w swoim rodzaju i nikt inny takich nie posiada. Możemy zatem pochwalić się własną kolekcją biżuterii, ozdób lub innych dodatków. A poza ich oryginalnością z pewnością ucieszy nas, że wszystko to wykonałyśmy samodzielnie!

Jednak żeby tego dokonać musimy najpierw mieć jakiekolwiek pojęcie o tworzeniu takich prac. I tu gorąco polecam tę oto książkę. Choć jest ona skierowana raczej do dzieci i młodzieży, to uważam, że ich ciocie i mamy również tą lekturą nie pogardzą. Bowiem w tej książce znajdziemy dokładny instruktaż jak samodzielnie stworzyć wyjątkową biżuterię lub inne modne dodatki.

Na początek dowiemy się jakie akcesoria są nam niezbędne do wykonania tych prac. Oprócz nazw i ilustracji tych przedmiotów znajdziemy także krótki opis, by nikt, nawet największy amator, nie miał wątpliwości czego nam potrzeba. A na kolejnych stronach będziemy podziwiać całe mnóstwo przykładów wraz z dokładną instrukcją ich wykonania. W kilku słowach dowiemy się jakich przedmiotów użyć i w jakich ilościach. Co z nimi zrobić itp.

Ta instrukcja jest nie tylko bardzo łatwa i przejrzysta, ale także pięknie zobrazowana wraz z licznymi dodatkowymi przykładami. I nie ukrywam, że patrząc na te wszystkie zdjęcia i czytając jak łatwe jest wykonanie czegoś tak pięknego ręce aż same rwą się do pracy! Uwielbiam rękodzieło i gdyby nie ciągły brak czasu na wszystko pewnie już wywijałabym drutem pamięciowym lub muliną, by potem cieszyć się kolejnym ciekawym i oryginalnym dziełem.

Ale... jeszcze nic straconego. Bo jak już wspomniałam - jest to książka przede wszystkim skierowana dla dzieci i młodzieży. A rękodzielniczych zapaleńców w naszej rodzinie nie brakuje. I tak moje dziecko wraz z moją 10 letnią chrześnicą i 12 letnią bratanicą z wielkim uśmiechem na ustach pracuje nad kolejnymi kolczykami i bransoletką dla mamusi. Muszę nieskromnie przyznać, że idzie jej naprawdę świetnie! Wystarczył bowiem jedynie rzut okiem na zaprezentowane w książce przykłady, kilka wskazówek technicznych i odrobina wyobraźni. I już możemy się cieszyć nowiutkim i niepowtarzalnym zestawem biżuterii i innych dodatków. Jestem pewna, ze wszyscy będą mi ich zazdrościli :)

Lubisz ręcznie wykonywaną biżuterię? Ta książka jest dla Ciebie!

Ileż to razy z zazdrością oglądaliśmy ręcznie wykonaną biżuterię, którą sprzedaje się w internecie czasem za bardzo wysokie ceny. Jesteśmy przekonani, że produkty te są tak drogie, bo trzeba mieć talent, by je wykonać. Do tego należy włożyć dużo pracy, by mogły być takie piękne. Joanna Tołłoczko „Moimi pomysłami na modne dodatki” pokazuje jak bardzo się mylimy. Za kilkanaście złotych w kilkadziesiąt minut możemy zrobić samodzielnie kolczyki, naszyjnik, bransoletkę, odmienić swoją bluzkę lub torebkę.

W „Moich pomysłach na modne dodatki” znajdziecie mnóstwo propozycji wykonania: bransoletek, naszyjników, kolczyków, korali, łańcuszków, zawieszek, opasek i klamer do włosów, dodatków do ubrań, nauszników, etui na komórkę i wielu innych akcesoriów, bez których trudno się obejść modnej i oryginalnej nastolatce. Teraz każdy może wykorzystać pomysły Joanny Tołłoczko także jako inspiracje do tworzenia niepowtarzalnej biżuterii, ubrań i torebek, wykorzystując przy tym najróżniejsze z najmodniejszych technik. Wychodzicie na ważne spotkanie i brakuje wam bransoletki w odpowiednim kolorze? To już nie problem. W kilkadziesiąt minut zrobicie własną i zadziwiać będziecie modnymi dodatkami wszystkich swoich znajomych.

Wielu pewnie zapyta, skąd wziąć elementy potrzebne do wykonania biżuterii. Nic bardziej prostego. Sprawdziłam to. W internecie znajdziecie mnóstwo sklepów i aukcji proponujących takie elementy za grosze. Szybko nauczycie się je gromadzić, a radość z noszenia oryginalnej biżuterii, osłodzi wam czas oczekiwania na przesyłkę z koralikami czy innymi produktami. Co istotne, autorka zachęca też do poszukiwania elementów biżuterii w domowych zbiorach. Nawet nie przypuszczacie, z jak wielu nieprzydatnych dotąd przedmiotów możecie zrobić piękne rękodzieło.

Dopełnieniem książki stają się znakomite zdjęcia Piotra Syndomana. Dzięki nim czytelnik może przyjrzeć się wykonywanym ozdobom, które inspirują do poszukiwania własnych rozwiązań. Nie musicie odtwarzać propozycji Joanny Tołłoczko. Możecie używać ulubionych materiałów i kolorów. Szybko przekonacie się, że robienie własnej biżuterii, ubrań i torebek to doskonała zabawa, rozwijająca wasze umiejętności i kreatywność.

„Moje pomysły na modne dodatki” to zbiór inspiracji nie tylko dla osób o zdolnościach artystycznych. Dzięki tej książce odnajdziecie w sobie motywację do tworzenia własnych, niepowtarzalnych ozdób. Co zaś najistotniejsze, w czasach współczesnych wykonana przez siebie biżuteria jest bardzo modna i pożądana przez wszystkie małe i duże elegantki.

Magdalena Żerek, www.czytamto.pl

Lubisz ręcznie wykonywaną biżuterię? Ta książka jest dla Ciebie!

• Inne (domowa biblioteczka)
  • Domowa biblioteczka
  • MODA STYL URODA
  • Zielona Sowa
  • Wymienię

Dodaj cytat z książki Moje pomysły na modne dodatki