Preppy: The Life & Death of Samuel Clearwater Part Two

Okładka książki Preppy: The Life & Death of Samuel Clearwater Part Two T.M. Frazier
Okładka książki Preppy: The Life & Death of Samuel Clearwater Part Two
T.M. Frazier Wydawnictwo: Kindle Edition Cykl: The King (tom 6) literatura obyczajowa, romans
The King (tom 6)
Kindle Edition
2017-01-24
2017-01-24

Ta częśc na pewno jest inna niż pozostałe. Powiedziałabym, że nawet bardziej wzruszająca i pełna różnych emocji. Również dramat, ale zupełnie inny. I na pewno miej brutalna.

Tym razem historia opowiada o tym, z czym musi zmagać się tytułowy bohater. To co przeżywa i jak sobie z tym radzi jest istnym dramatem. Musi się pozbierać i poradzić sobie z tym co przeżył. To co go spotkało było horrorem, a teraz musi to wszystko przetrawić i żyć dalej, co nie jest łatwe. Na szczęście ma wokół siebie bliskie osoby, które chcą mu pomóc walczyć. Nie jest to łatwa walka, ale na pewno niesamowita. Jego ogromna przemiana pokazała, że można pokonać wszelkie przeciwności i traumy.

Oczywiście końcówka trzymająca w napięciu, która sprawiła że zaraz trzeba sięgnąć po następną część. Mam nadzieję, że również dobra co ta.

Czasem szaleństwo jest normalnością.
Czasem powrót do szaleństwem jest odrodzeniem.
Każdy chce go chronić, nie mówić nic przykrego, unikać bolesnej prawdy.
Przyjaciele chcą dobrze........ jednak to na nic.
Jego ratunkiem jest ona.
Przy niej wraca on.
Przy nim wraca ona.
Ratują się wzajemnie w swoim szaleństwie.
Los sprawiaja im liczne trudności i nie koniecznie miłe niespodzianki.
Jednak ze wszystkiego jest droga wyjścia. Wszystko można posprzątać i poukładać.
Ratunek to ich droga.
Droga do rodziny.

Czasem szaleństwo jest normalnością.
Czasem powrót do szaleństwem jest odrodzeniem.
Każdy chce go chronić, nie mówić nic przykrego, unikać bolesnej prawdy.
Przyjaciele chcą dobrze........ jednak to na nic.
Jego ratunkiem jest ona.
Przy niej wraca on.
Przy nim wraca ona.
Ratują się wzajemnie w swoim szaleństwie.
Los sprawiaja im liczne trudności i nie koniecznie miłe...

Ludzie. Ludzie, co tam się działo, to... ja wam nie powiem, bo to by była kolejna zbrodnia wobec Preppego i King, Bear, ich kumple i wszystkie tajne służby zaczęłyby mnie ścigać, a później Jack poćwiartowałby mnie i Preppy zrobiłby ze mnie karmę dla aligatorów, w skrócie - nie ma opcji. Aczkolwiek najważniejsze jest to, że już ósmy raz, odkąd poznałam Frazier, rozwaliła system po całości. Po poprzedniej części od razu dorwałam się do tej i dzięki Lucyferze, że wszystkie części mam u siebie, bo czekanie na nie, byłoby gorsze po stokroć od czytania bez jakiejkolwiek przerwy od rollercoastera zwanego T. M. Frazier. Nic wam nie zdradzę, nie ma takiej opcji, ale jeżeli po przedniej części zrobiliście sobie przerwę albo jeżeli w ogóle odkładacie w czasie sięgnięcie po Preppego albo po całą serię albo w ogóle po Frazier to ja powiem jedno - zastanówcie się jeszcze raz, ale tak dokładnie. Jednak zróbcie to dwa razy, dla pewności ;)

114/21 za humor i kreacje głównego bohatera dałabym 10/10 już dawno nie czytałam o tak zabawnej i nieszablonowej postaci. Ale trylogia jest przeciągnięta na siłę i za to lecą gwiazdki, za dużo wątków niepotrzebnych i momentami wiało absurdemi nudą. Gdyby napisać ją w dwóch tomach to byłaby to historia którą czytałabym z zaciekawieniem a nie chciałabym by się kończyła, niestety
tej magii zabrakło. Szkoda! Mimo to polecam.

Ooo mega. 9/10
Czyta się rewelacyjnie. Fabuła trzyma w napięciu. Wątek główny rewelacja. Autorka potrafi utrzymać poziom. Wciąga, od pierwszych stron, tak że nie można się oderwać. Warto , naprawdę warto poświęcić czas (i rodzinę ;P) dla całej serii. Po prostu mega.
Preppy - najlepszy z całej serii. Szalony, momentami niezrównoważony, ale też przesympatyczny chłopak. Jego cz. najlepsze.

Ooo mega. 9/10

Druga część trylogii jest genialną kontynuacją pierwszej części. Dużo się tu dzieje, jest mocno i intensywnie. Preppy wraca do życia, Dre wraca do Preppiego, pojawia się zagadkowy mały chłopczyk. Ale jeżeli ktoś myśli, że tak jak w pierwszej części wszystko dzieje się wokół Dre i Preppiego, to się myli. W tej książce najważniejsza jest rodzina. Nieważna jak inna ona jest, nieważne, że nie ma pokrewieństwa krwi, ale ważne, że jest miłość, szacunek i wzajemna pomoc. Swoje dłuższe pięć minut mają tutaj King, Ray, Bear i Thia. Pojawia się także brat Preppiego. Generalnie jest bardzo ciekawie. No i w końcu zostało wyjaśnione skąd brał się głos Preppiego w myślach innych kiedy ten rzekomo był w zaświatach i sądzę, że jest to bardzo ciekawe rozwiązanie tego wątku. Tak, że bardzo polecam, a ja zabieram się za trzecią część.

Napisze to samo przy każdej części ponieważ książki trzymają poziom. Tak jak wcześniejsze części były świetne tak "trylogia" Perppego zwala z nóg. Co to była za książka?? Już od Kinga wiedziałam że ta postać będzie warta uwagi jednak nie spodziewałam się że autorka stworzy coś takiego. Długo odkładałam przeczytanie jego historii ponieważ bałam się że się zawiodę. Teraz jestem zła że tak długo czekałam.
Historia Perppego jest mroczna, mocna i szokująca. Spotykają się dwie postacie z ogromnymi problemami które wzajemnie się "wspierają". Podobało mi się że nie było nagle wielkiej miłości i wszystko cacy tylko każde z nich musiało najpierw przepracować swoje problemy. Nie dziwię się Dre że pokochała Samuela. No bo jak go tu nie kochać?? Szokuje nas, zmusza do śmiechu ale też do łez, nie ma drugiego takiego ❤️ Jest tak charakterystyczną i barwną postacią że książki same się czytały.

Podtrzymuje nadal kocham Preppy'ego, bardzo! Jego poczucie humoru no normalnie cudo!! Przez to ginie mi główna bohaterka. Historia powrotu do rzeczywistości po wielomiesięcznych torturach.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Po przeczytaniu tej części ciśnie mi się na usta jako pierwsze: 'tak się nie kończy tomów!!' czy może zabrakło mi stron? Tak to zdecydowanie brak stron, innej możliwości nie widzę.
Ta część skończyła się w momencie który sprawia, że natychmiast chce sięgnąć po kolejną część.
Uwielbiam całą tą pokręconą rodzinkę która stworzyła T.M. Frazier w serii "The King". Są niesamowici, nietuzinkowi, nienormalni, inni, jak z kosmosu. A w szczególności ten gość w szelkach i muszce.
Cała seria i ten tom także jest troszkę mroczna, brudna, ale również sprawia że czytaniu towarzyszy śmiech, rozbawienie.
W tej części bardzo dużo się dzieje, krótko mówiąc "nie ma nudy". A najważniejsze że Preppy wrócił do żywych i ma się dobrze!
Duży nacisk w tej części postawiony został na rodzinę. Nie ma znaczenia że bez więzów krwi. Takich przyjaciół, takiej rodziny to ze świecą szukać. Polecam gorąco!

Polecam.

Polecam.