Preppy: Życie i śmierć Samuela Clearwatera. Część 1

Okładka książki Preppy: Życie i śmierć Samuela Clearwatera. Część 1 T.M. Frazier
Okładka książki Preppy: Życie i śmierć Samuela Clearwatera. Część 1
T.M. Frazier Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: The King (tom 5) literatura obyczajowa, romans
The King (tom 5)
Preppy: The Life & Death of Samuel Clearwater PART ONE
Wydawnictwo Kobiece
2020-04-15
2020-04-15
2016-10-25
9788366520271
Sylwia Chojnacka
śmierć przyjaźń zmartwychwstanie narkomanka samobójstwo więzienie ocalenie przeszłość uczucia pomoc obietnice walka cierpienie

Ta cześć serii o Kingu zdecydowanie mnie zaskoczyła. mamy tu do czynienia z czymś więcej niż tylko romansem opartym na losach przystojnego brutala i nieugiętej pięknością w rolach głównych. Samuel i jego wybranka Dre wciąż się miotają, nieustannie nawzajem krzywdzą i ratują. Jest to obraz ludzi po przejściach, którzy tego pragną, ale nie bardzo wiedzą jak kochać.

Niniejszym kończę przygodę z tą serią. Czuję się trochę jak dobrych parę lat temu, kiedy cały internet piał z zachwytu nad "Cieniem wiatru" Zafona, a ja po przeczytaniu nie mogłam zrozumieć tych zachwytów. To samo dotyczy serii "King", nie jest zła, czytałam już znacznie gorsze książki, ale moim skromnym zdaniem jest to seria przeciętna i przy moim "stosie hańby" liczącym kilkaset pozycji po prostu szkoda mi na nią czasu. Podejrzewam, że na moją ocenę duży wpływ ma fakt, że całkiem niedawno czytałam "Katów Hadesa", serię podobną tematycznie, ale w moim odczuciu o niebo lepszą.

Piąty tom serii "The King". Kolejna część która mnie niesamowicie wciągnęła.
W końcu też doczekałam się tomu o Samuelu Clearwater. Bez wątpienia jest to bardzo charyzmatyczna, wyróżniającą się postać. Mój ulubiony bohater wykreowany przez T.M. Frazier.
W tej części poznajemy też Dre, która moim zdaniem jest najciekawszą postacią kobiecą w tej serii jak dotąd.
Piąty tom przybliżył nam zatem dwie najbardziej intrygujące postacie owej serii. Sama akcja też była bardzo ciekawa, sporo się działo. Zakończenie tej części pozostawia niedosyt, chce już sięgnąć po kolejny tom. Bardzo mroczna, tajemnicza, wciągająca część serii.
Uznania dla autorki za utrzymywanie tak wysokiego i równego poziomu w serii przez już 5 przeczytanych przeze mnie tomów. Mam wrażenie, że pozostałe tomy też mnie nie zawiodą.
Bardzo polecam!

Piąty tom serii "The King". Kolejna część która mnie niesamowicie wciągnęła.
Piąty tom...

Polecam.

Polecam.

Gdy nasze życie jest tak pokre one ze sami nie jesteśmy w stanie go zrozumieć, jak możemy zadbać o inną istotę?
Jednak udaje nam się uwolnić ją od jej demonów, zarazem ratując siebie.
Pokręcone osobowości pasują do siebie mimo samych sprzeczności.
Miłość....... nieoczekiwana ale prawdziwa....... nie umiera

Jednak udaje nam się uwolnić ją od jej demonów, zarazem ratując siebie.
Pokręcone osobowości pasują do siebie mimo samych sprzeczności.
Miłość....... nieoczekiwana ale prawdziwa....... nie umiera

Boże, jak mi brakowało pióra Frazier, tego klimatu, tej nienormalnej rodzinki, Preppego! Preppy to bohater, który skradł show już w pierwszym tomie, i chociaż że zniknął z życia to cały czas był obecny w tej serii, aż przy piątym tomie dostaliśmy a ż trzy tomy o jego życiu i śmierci oraz doktorku, który jak każda kobieta w życiu tych trzech mężczyzn ostro namieszała. Preppy jest bohaterem naprawdę oryginalnym, jedynym w swoim rodzaju i dzięki temu skradł moje serce już w pierwszym tomie, gdzie tak naprawdę pierwsze skrzypce grał King i w nim się również zakochałam, ale no... Preppy to Preppy i jego nawet kosmici by zauważyli i polubili :D Teksty Preppego, które w ustach innego bohatera wprawiałyby mnie w niesmak, w jego przypadku doprowadzają mnie do śmiechu. Bo jak nie można dać się rozbawić facetowi w muszce i szelkach? Odkąd się pojawił doprowadzał mnie do śmiechu. Jak sam mówi: jest szczery do bólu, śmieszny, błyskotliwy, uroczy, ma indywidualny charakter i fenomenalne oraz klasyczne poczucie stylu. Czyli normalnie w skrócie Preppy :D Sama główna bohaterka Dre baaardzo mi się spodobała. Jest inna od reszty dziewczyn, ale jednak jest w charakterystyczny sposób dla Frazier "brudna" - jej życie jest dalekie od idealnego, przeszła przez istne piekło, naprawdę, i nic nie wskazuje, że w najbliższym czasie będzie łatwo. Wiem, że idealnych książek nie ma, ale ja nie jestem w stanie się do niczego doczepić. Ta książka wchłaniała mnie, a ja ją i teraz tak samo jest z drugim tomem, ale ciii - ta bajka jest na inny wieczór, dzieciaczki ;)

113/21 to ulubiona jak do tej pory część tej serii. Z momencie jak zaczęłam czytać pierwszy tom Kinga wiedziałam że ta poświęcona Preppiemu będzie najciekawsza. To dalej książka która nie koniecznie mnie kręci (przemoc, narkotyki itd) ale doceniam ją przede wszystkim za humor i kreacje głównego bohatera bo jest niespotykana i wyjątkowa. Polecam!

Ooo mega. 9/10
Czyta się rewelacyjnie. Fabuła trzyma w napięciu. Wątek główny rewelacja. Autorka potrafi utrzymać poziom. Wciąga, od pierwszych stron, tak że nie można się oderwać. Warto , naprawdę warto poświęcić czas (i rodzinę ;P) dla całej serii. Po prostu mega.
Preppy - najlepszy z całej serii. Szalony, momentami niezrównoważony, ale też przesympatyczny chłopak. Jego cz. najlepsze.

Ooo mega. 9/10

W skrócie? Wow. Miałam Preppiego za charyzmatycznego gościa od samego początku, ale na pewno nie spodziewałam się czegoś takiego.

Piąta część o trudach życia w Logan's Beach przeczytana. Tym razem głównym bohaterem jest Preppy, najlepszy przyjaciel Kinga i Beara. Zabójczo przystojny, zawsze dobrze ubrany, z muchą pod szyją i jakże ciętym językiem, od samego początku książki wsysa nas w swój świat, w którym czaruje swoim urokiem osobistym emerytki z Logan's Beach, zakłada zielarnie i jednocześnie robi wszystko, aby pomóc Kingowi odzyskać jego córkę Max. Oczywiście ten kto czytał poprzednie części wie, że Preppy to człowiek o wielu twarzach i talentach, w którym żartowniś miesza się z bezwzględnym zabójcą i człowiekiem o chorych myślach i upodobaniach seksualnych.

W jego życiu dość nieoczekiwanie pojawia się młoda dziewczyna Andrea, w skrócie Dre, ćpunka, wnuczka jednej z babć przyjaciółek i z miejsca wywraca je do góry nogami. I jak to u Pani Frazier, nic tu nie jest ani cukierkowate, ani miłe i oczywiste. Ukazana jest tu ciemna strona życia, w którym królują narkotyki, przemoc i brutalny seks.
Ale przede wszystkim jest uczucie, które w tym całym brudzie rodzi się między tą dwójką. Na szczęście wszystko między nimi toczy się naturalnie, napięcie seksualne jest od samego początku bardzo namacalne i intensywne. Ciekawym zabiegiem jest ukazanie życia Preppiego i Andrey wczoraj i dziś, tak że czytelnik ma okazję dowiedzieć się jak wydarzenia z przeszłości wpłynęły na teraźniejszość. Trzeba zaznaczyć, że należy czytać wszystkie książki po kolei, tak aby nie stracić wątku. Gorąco polecam wszystkim fanom mocniejszych romansów i dark erotyków, nie zawiedziecie się.

• Romans