Sekrety Łodzi - cz.1

Okładka książki Sekrety Łodzi - cz.1 Anna Kulik, Jacek Perzyński
Okładka książki Sekrety Łodzi - cz.1
Anna KulikJacek Perzyński Wydawnictwo: Księży Młyn Dom Wydawniczy Seria: Sekrety historia
historia
Sekrety
Księży Młyn Dom Wydawniczy
2016-10-12
2016-10-12

Okładka książki Sekrety Łodzi - cz. 3 Anna Kulik, Jacek Perzyński
Sekrety Łodzi ... Anna Kulik, Jacek P...
Okładka książki Sekrety Łodzi - cz.2 Anna Kulik, Jacek Perzyński
Sekrety Łodzi ... Anna Kulik, Jacek P...

Krótkie historie o bardziej lub mniej znanych (a czasami całkowicie nieznanych) miejscach i ludziach.

Łódź to nie tylko piękne kamienice i podwórka, na które lepiej nie wchodzić. Łódź to pulsujące życiem miasto, które wydało na świat wielu wybitnych. ale też podejrzanych ludzi. Książka dobra dla tych, którzy Łódź kochają i dla tych, którzy ją nienawidzą. Każdy na pewno dowie się czegoś ciekawego.

Jak dobrze znacie swoje miasto? Okazuje się, że ja praktycznie wcale. Przy okazji wizyty mojej rodziny czy znajomych z innych miast, zdaję sobie sprawę, że niekiedy znają je lepiej ode mnie. W Sekretach Łodzi poznacie historie, które ukształtowały to miejsce. Dzięki przepięknym ilustracjom, możemy poznać Łódź, której młode pokolenie nie miało okazji poznać. Ja już ostrzę zęby na kolejne części o Łodzi, a Wy możecie znaleźć pozycje o swoim mieście w serii książek tego wydawnictwa.

Instagram: mateusz_dyr

Uwielbiam tę serię wydawniczą i z przyjemnością sięgam po kolejne pozycje, ale muszę przyznać, że pierwsza część "Sekretów Łodzi" jest zdecydowanie moją ulubioną, rzadko można znaleźć tyle angdotek w jednym miejscu.

Pewniak w swojej klasie! Przeczytana już raz, teraz krąży po znajomych - nie tylko z Łodzi. Na pewno będę do niej wracał jeszcze wielokrotnie, bo anegdot i ciekawostek o rodzinnym mieście nigdy za wiele. Dlatego też mocno trzymam kciuki za powstanie czwartej już części :)

Pozycja kompletna.
Zawiera bardzo ciekawe historie ludzi związanych z Łodzią, miejsc i samej Łodzi.

Pozycja kompletna.

Dobrze się czyta te opowieści o moim mieście, autorzy dokonali ciekawego wyboru historii i umiejętnie je uszeregowali. Znalazłem tu wiele historii nieznanych i mniej znanych, każdemu łodzianinowi polecam. Kolejna dobra pozycja Domu Wydawniczego Księży Młyn.

1964

Przypadły mi do gustu te spacery w czasie po Łodzi. Mieście, które nie jest mi zbyt dobrze znane. Byłam w nim zaledwie dwa razy. Dopiero dzięki tej lekturze zobaczyłam, ilu wybitnych Polaków, niekoniecznie związanych z filmem czy przemysłem włókienniczym należy łączyć Łodzią. Czytając ją, poznajemy fakty z życia artystów w róznych dziedzinach, naukowców. Mniej lub bardziej znanych mieszkańców Łodzi. Odkrywamy uroki życia w różnych okresach istnienia miasta. Poznajemy lokalne tajemnice, wydarzenia, które ze względu na działania propagandowe były zatajane lub nadmiernie eksponowane. Pojawiają się nawet wątki kryminalne. Wszystko opowiedziane ze swadą, czasem przymrużeniem oka. Czytałam z przyjemnością. Dodatkowym atutem są zdjęcia i materiał faktograficzny. Chętnie sięgnę po kolejny tom.

• Łódź
  • Esej