Przewodnik wędrowca. Sztuka odczytywania znaków natury

Tristan Gooley Wydawnictwo: Otwarte flora i fauna
The Walker's Guide to Outdoor Clues and Signs
flora i fauna
Karolina Walczak
natura przewodnik przyroda wędrowiec

Na początku nawet wydała mi się ciekawa. Dowiedziałam się, że będąc na szlaku w chwili burzy nie powinno się chować nigdy pod dąb i jesion. Niestety książka jest przeciętna i nudna, bardzo często odnosi się do Wielkiej Brytanii a to ma się nijak do Polski. Autor traktuje czytelnika jak dziecko, ma to swoje plusy ale bywa też irytujące. Książka zwróciła mi jednak uwagę na...

Książka jest w porządku. Ma wiele ilustracji i jest napisana prostym językiem. Nie dobrnęłam jednak do końca, gdyż nie odnosi się ona do geografii Polski. Miałam inne wyobrażenie na jej temat. Chyba zwabiła mnie okładka.

Niestety, mimo szczerych chęci, nie udało mi się przez nią przebrnąć. Chaos, zbyt pobieżnie przedstawione informacje z użyciem zbyt wielu naukowych terminów i przytłaczająca nuda. Tak jakby autor pisał sam dla siebie.

Ogrom wiedzy, wręcz cholernie dużo, ale męczyłem się niemiłosiernie i prawie nic nie pamiętam. Nie wiem Dlaczego. Czy zostałem przytloczony materiałem, czy to poprostu nie dla mnie, ale wiedzy autorowi nie można odmówić. Ja trzymam tę książkę na półce i używam jak encyklopedie - Dobrze mieć, ale w dobie internetu, otwieram raz na dwa lata. W każdym razie - ufam autorowi i...

W mojej ocenie dla zwykłego wędrowca zbyt szczegółowa i mało przydatna.

Tragiczna lektura. Najgorsza książka jaką przeczytałem w tym roku - nużąca, chaotyczna. Czytanie powinno sprawiać przyjemność, a lektura ta była drogą przez mękę. Przeładowanie encyklopedycznymi danymi, chaos narracyjny. Nie polecam, strata czasu.

Sięgnęłam po tę pozycję z wielkim entuzjazmem - ciekawa dla mnie tematyka i możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy podczas nadchodzących wakacji - kuszące. Początki wydawały mi się całkiem obiecujące. Autor powoli wprowadzał w temat pieszych wędrówek, a ja czekałam na rozwinięcie tematu - i się nie doczekałam.
Mam wrażenie, że każdy rozdział jest jedynie liźnięciem tematu....

Nie tyle przewodnik wędrowca, co poradnik dla tropiciela, takiego terenowego Sherlocka Holmesa. Raczej dla zapaleńców, którzy chcą zgłębić tajniki przyrodoznawstwa, bo wiedza zawarta w książce może przytłoczyć początkującego.

Bywa trudna w odbiorze, wydaje się napisana trochę nieporadnie, ale może to być kwestią tłumaczenia.

Niestety, książka zawiera wiele przydatnych informacji, ale są one podane w nieciekawy sposób. Momentami informacje te też malo praktyczne. Np. co mi po wiedzy, że roślina taka a taka robi coś tam, jak nazwa tej rośliny nic mi nie mówi, nie wiem co to za roślina i jak wygląda. Najciekawszy rozdział o gwiazdach.

będę do niej wracać, oj będę
polecam wszystkim wędrowcom i harcerzom

1 429
  • Chcę w prezencie