Przewodnik wędrowca. Sztuka odczytywania znaków natury

Tristan Gooley Wydawnictwo: Otwarte flora i fauna
The Walker's Guide to Outdoor Clues and Signs
flora i fauna
Karolina Walczak
natura przewodnik przyroda wędrowiec

Ksiązka czytana dwa razy bo ogrom wiedzy jest dość przytłaczający. Raczej trzeba czytać we fragmentach i próbować stosować wiedzę w praktyce. Książka cześciowo skierowana do odbiorcy na Wyspach więc trochę informacji można sobie odpuścić. Mało atrakcyjna wizualnie a jest sporo okazji do tego w tekście.

Ogrom wiedzy, wręcz cholernie dużo, ale męczyłem się niemiłosiernie i prawie nic nie pamiętam. Nie wiem Dlaczego. Czy zostałem przytloczony materiałem, czy to poprostu nie dla mnie, ale wiedzy autorowi nie można odmówić. Ja trzymam tę książkę na półce i używam jak encyklopedie - Dobrze mieć, ale w dobie internetu, otwieram raz na dwa lata. W każdym razie - ufam autorowi i...

W mojej ocenie dla zwykłego wędrowca zbyt szczegółowa i mało przydatna.

Tragiczna lektura. Najgorsza książka jaką przeczytałem w tym roku - nużąca, chaotyczna. Czytanie powinno sprawiać przyjemność, a lektura ta była drogą przez mękę. Przeładowanie encyklopedycznymi danymi, chaos narracyjny. Nie polecam, strata czasu.

Sięgnęłam po tę pozycję z wielkim entuzjazmem - ciekawa dla mnie tematyka i możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy podczas nadchodzących wakacji - kuszące. Początki wydawały mi się całkiem obiecujące. Autor powoli wprowadzał w temat pieszych wędrówek, a ja czekałam na rozwinięcie tematu - i się nie doczekałam.
Mam wrażenie, że każdy rozdział jest jedynie liźnięciem tematu....

Nie tyle przewodnik wędrowca, co poradnik dla tropiciela, takiego terenowego Sherlocka Holmesa. Raczej dla zapaleńców, którzy chcą zgłębić tajniki przyrodoznawstwa, bo wiedza zawarta w książce może przytłoczyć początkującego.

Bywa trudna w odbiorze, wydaje się napisana trochę nieporadnie, ale może to być kwestią tłumaczenia.

Niestety, książka zawiera wiele przydatnych informacji, ale są one podane w nieciekawy sposób. Momentami informacje te też malo praktyczne. Np. co mi po wiedzy, że roślina taka a taka robi coś tam, jak nazwa tej rośliny nic mi nie mówi, nie wiem co to za roślina i jak wygląda. Najciekawszy rozdział o gwiazdach.

będę do niej wracać, oj będę
polecam wszystkim wędrowcom i harcerzom

Interesując książka ,zawiera interesujące informacje,ale nie czyta jej się dobrze. Napisana jakoś tak na okrętkę, w dziwny sposób.

Warto przeczytać jako ciekawostkę po prostu. Bez wielkich oczekiwań.

Muszę przyznać, że jestem trochę rozczarowana. Niektóre wskazówki są tak oczywiste, że aż śmieszne, a inne tak skomplikowane, że trzeba je bardzo dokładnie przeanalizować. Ja osobiście nie poczułam ducha wędrowca, którego autor starał się przekazać dalej.

Dyskusje

1 424