Tajemnicze życie grzybów

Robert Hofrichter Wydawnictwo: Prószyński i S-ka popularnonaukowa
Das geheimnisvolle Leben der Pilze: Die faszinierenden Wunder einer verborgenen Welt
Bartosz Nowacki, Monika Kilis
Prószyński i S-ka
Monika Kilis Bartosz Nowacki
popularnonaukowa
Bartosz Nowacki, Monika Kilis
Monika Kilis Bartosz Nowacki

Nie jest to książka naukowa, nie jest to też poradnik jak zbierać grzyby. Jest to książka dla zwykłego zjadacza chleba, w której autor podaje mnóstwo ciekawostek o grzybach. Wciągająca i często zaskakująca :).

Niby takie trochę rośliny, ale tak naprawdę absolutnie nie. Cierpliwe spryciule, pasywni agresorzy, wymarzeni sprzymierzeńcy – czym, u diabła, są grzyby?

Jeżeli masz w sobie chociażby minimalne zainteresowanie grzybobraniem i chcesz, by ta iskra została zadeptana informacjami o plejadzie śmiercionośnych oszustów różniących się od spoko grzybów tylko odcieniem blaszki czy...

Bardzo ciekawa książka, zawierająca dużo faktów i ciekawostek dotyczących grzybów i ich wpływu na środowisko. Brak trudnego do zrozumienia żargonu naukowego sprawia ,że książkę czyta się przyjemnie ,a wiedza sama wchodzi do głowy.

W szczycie grzybowego sezonu postanowiłam poczytać o grzybach... Okazało się, że to był dobry pomysł.
"Tajemnicze życie grzybów" to książka, która przeplata naukę z anegdotami i tworzy barwną historię czegoś, co znamy na co dzień. Przyznam, że w każdym rozdziale pojawiała się informacja, która mnie mocno zaskakiwała.
Bardzo przyjemna i odprężająca lektura, idealna na...

"Tajemnicze życie grzybów" to fascynująca pozycja pełna ciekawostek, które na każdej stronie zaskakują. Robert Hofrichter pokazuje świat tych leśnych mieszkańców w sposób ciekawy, a niekiedy bardzo zabawny. Autor snuje opowieść o grzybach leśnych tych jadalnych i niejadalnych, ale również o grzybach wszechobecnych w naszym życiu na co dzień - w wielu produktach spożywczych,...

Akurat lato to dobry czas na przeczytanie tej książki, żeby mieć rozeznanie na jesień. Opisane są praktycznie prawie wszystkie rodzaje grzybów, nawet rosnących pod wodą, pasożytujące w mrówkach, ale autor nie opisał tych tych co są w człowieku. Nie wiem czemu autor nie poruszył tego tematu.

Bardzo ciekawa, odkrywcza książka, napisana jednak według mnie nieco chaotycznie i czasem typowym językiem naukowym (opisy reakcji chemicznych itp.). Mimo to książkę czyta się bardzo przyjemnie i można dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy ze świata grzybów.

Odkrywcza i świetnie napisana pozycja, jestem pozytywnie zaskoczona:) Nie jest długa, ale można z niej wchłonąć ogrom wiedzy!

Grzyby są obecne w naszym świecie od niepamiętnych czasów. Niektóre bywają niebezpieczne, ale większość z nich to nasi sprzymierzeńcy. Warto o tym pamiętać i uświadomić sobie ich ważną rolę w naszym życiu.

Autor otwiera przed nami drzwi do...

Zaskakująco ciekawy temat grzybów, które są ważną częścią życia na Ziemi i stanowią gigantyczne królestwo istnień, obok roślin i zwierząt (m.in.). Jednak forma jego prezentacji czasami doprowadzała mnie do dosłownej drzemki w autobusie. Jakim cudem autor z ciekawej historii o grzybach, czy anegdot o ich zbieraniu zagłębia się w sprawy enzymów wydzielanych przez grzyby i...

Rewelacyjna, fantastyczna! Jako miłośnik zbierania grzybów zostałem wciągnięty w popularnonaukową opowieść prowadzoną lekkim piórem przez naukowca. Bardzo doceniam tego typu pozycje. Liczę na to, że z czasem podobna lektura pojawi się w odniesieniu do Polski i będzie napisana przez polskiego naukowca, którego dzieło obiegnie cały literacki świat. Polecam każdemu miłośnikowi...

Dyskusje

• 2018
  • 2019
  • Chcę w prezencie
  • Przyroda
  • 2019

Dodaj cytat z książki Tajemnicze życie grzybów